3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

home staging - jak sprzedac nieruchomosc - skup nieruchomosci online
Co to jest Home Staging i jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Co to jest Home Staging i jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Home Staging – co to jest? Każdy z nas niejednokrotnie próbował coś sprzedać. Mogło być to mieszkanie, samochód, a nawet meble lub ubrania. Niezależnie od przedmiotu, który chcieliśmy sprzedać, próbowaliśmy to zrobić w ten sam sposób – uwypuklając jego zalety. Niezależnie od tego, czy prezentujemy przedmiot na zdjęciach, czy też na żywo metoda jest ta sama, a dobre przedstawienie przedmiotu sprzedaży może przekonać niejednego potencjalnego kupca do zakupu.

Pamiętaj, że korzystając z usług naszego skupu nieruchomości, nie musisz specjalnie przygotowywać mieszkania do jego sprzedaży. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem wycenimy lokal zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz zaproponujemy realną kwotę za jego odkup. 

Kilka słów o home staging

 

Home staging  (zwany też property presentation lub property styling) to nic innego jak przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu. Jego historia sięga aż do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku – wtedy też pojawił się w Stanach Zjednoczonych. W Polsce home staging cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy fakt, iż pojawił się zawód home stagera. Jest to osoba, której możesz zlecić takie przygotowanie naszej nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu, aby wzbudzała jak największe zainteresowanie. 

Jeśli chodzi o home staging, warto też nawiązać w tym temacie do artykułu: Jak sprzedać mieszkanie w Internecie? Wystawienie ogłoszenia sprzedaży bez dobrych zdjęć i odpowiedniego przygotowania wnętrza nieruchomości nie będzie cieszyć się popularnością wśród potencjalnych nabywców.

Pewnego rodzaju home stagerem może stać się każdy z nas. Wystarczy przestrzeganie kilku prostych wskazówek dotyczących przedstawienia nieruchomości, którą chcemy sprzedać  na zdjęciach bądź na żywo i zainteresowanie nim oraz cena mogą wzrosnąć o kilkadziesiąt procent. Poniżej przedstawimy kilka pozornie nic nieznaczących aspektów związanych z przygotowaniem mieszkania czy też domu do sprzedaży, które jednak mają ogromny wpływ na ostateczną decyzję kupującego.

Home staging – po pierwsze oświetlenie

 

Nikt z nas nie lubi ciemnych pomieszczeń. Niezależnie od tego czy to niewielki pokój na strychu, czy przestronny salon z widokiem na taras, odpowiednie oświetlenie stanowi klucz do właściwego zaprezentowania mieszkania i przedstawienia jego atutów. Ważne, aby oświetlenie nie było ani zbyt żółte, ani zbyt białe. Żółte oświetlenie wygląda nienaturalnie, sztucznie. Białe kojarzy się ze szpitalami lub biurami. Jakie wobec tego oświetlenie jest najlepsze? Naturalne. Jeśli chcesz umieścić zdjęcia mieszkania na stronie internetowej, to róbmy je przy świetle dziennym. Jeśli oprowadzamy potencjalnego kupującego, to zadbajmy o to, aby miało to miejsce w ciągu dnia, a nie wieczorem. Taka niepozorna różnica w rzeczywistości może zdziałać cuda.

Kiedy zadbasz o oświetlenie i wszelkie inne aspekty możesz dokonać kompleksowej wyceny mieszkania, decydując się na usługi naszego skupu nieruchomości. Dzięki temu już nawet w ciągu 24 godzin poznasz realną cenę, jaką możesz uzyskać za swoją nieruchomość, a także propozycję jej odkupu w możliwie najwyższej kwocie.

Czystość przede wszystkim

 

Nikt nie lubi bałaganu. Oczywiście, nie każdy lubi sprzątać, ale porządek jest zdecydowanie przyjemniejszy dla oka niż sterta porozrzucanych ubrań oraz akcesoriów. Mieszkanie, które chcemy sprzedać, powinno być nieskazitelnie czyste, gdy oprowadzamy po nim kupujących. Jeśli robimy zdjęcia, to pamiętajmy, aby nie było widać na nich bałaganu. Coś, co nam nie przeszkadza i do czego się przyzwyczailiśmy, może zdecydować o tym, że ktoś nie zdecyduje się na zakup nieruchomości od nas. Złego pierwszego wrażenia nie da się cofnąć. Pochowajmy więc ubrania do szaf, uprzątnijmy kuchnię oraz łazienkę. Czyste, przestronne przestrzenie prezentują się zdecydowanie lepiej niż nieporządek. Uporządkowane mieszkanie to zdecydowanie jeden z najważniejszych aspektów home stagingu.

Przyjemny i świeży zapach

 

Zaduch podczas oględzin mieszkania może z wejścia odstraszyć kupującego. Wymieszanych zapachów potraw, zwierząt, środków czystości. To, co dla jednego może być przyjemnym zapachem, (np. świeżo upieczone ciasto, wyjęte przed chwilą z piekarnika) dla innej osoby może być nieprzyjemnym wspomnieniem. Gdy planujemy zaprezentować mieszkanie kupującym, pamiętajmy o tym, że w mieszkaniu powinno być świeżo i wywietrzmy pokoje. Aby zapach był przyjemny, możemy również użyć środka w aerozolu, jednakże pamiętajmy o tym, aby nie przesadzić. W tym aspekcie najważniejszy jest umiar.

Usuń usterki

 

Potencjalny kupujący nieruchomości zwraca uwagę nie tylko na jej wygląd, ale również na wszystkie aspekty praktyczne. Zacinające się drzwi, okno, które się nie otwiera bądź wręcz przeciwnie, nie można go zamknąć, cieknący kran? To wszystko może odstraszyć potencjalnego nabywcę. Nie będzie chciał kupić mieszkania z usterkami, które w pierwszej chwili będzie musiał naprawiać. Mieszkanie nie tylko musi być nieskazitelnie czyste, ale również sprawne – przecież służy do życia, a nie tylko do podziwiania. 

Zadbaj o balkon

 

W czasach, gdy nie każdy może pozwolić sobie na budowę domu czy zakup działki, balkon mieszkania stanowi ich swoistą namiastkę. Możliwość wyjścia na balkon i zaczerpnięcia świeżego powietrza to wartość dodana każdego mieszkania. Niestety, dla wielu osób balkon jest czymś pomiędzy piwnicą a składzikiem na niepotrzebne narzędzia lub sprzęty. Zamiast z niego korzystać, robią z nich przechowalnie.

Ważnym elementem home stagingu jest zadbanie o balkon. Przede wszystkim, pozbądźmy się z niego wszystkich niepotrzebnych rzeczy oraz zadbajmy o jego czystość. W dalszej kolejności możemy pomyśleć o meblach balkonowych dostosowanych do rozmiarów pomieszczenia (stolik i dwa krzesła naprawdę mogą zrobić różnicę), a także o posadzeniu roślin. Jeśli pokazujemy mieszkanie potencjalnemu kupującemu, nie bójmy się go zaprowadzić na balkon. Jeśli fotografujemy mieszkanie – sfotografujmy go (koniecznie przy odpowiednim świetle).

Jeśli już zadbasz o wszystkie wyżej wymienione aspekty, możesz zdecydować się na zrobienie wyceny i sprzedaż mieszkania. Masz nieruchomość w takich miejscowościach, jak: Gdańsk, Szczecin lub Poznań? Skontaktuj się z jedną z naszych filii:

  • Skup nieruchomości Gdańsk;
  • Skup nieruchomości Szczecin;
  • Skup nieruchomości Poznań.

W ramach współpracy z naszym skupem możesz sprzedać nie tylko piękne i zadbane mieszkanie, ale także takie, na którym ciążą pewne długi i nie jesteś w stanie ich spłacać. Dowiedz się więc: Jak sprzedać zadłużone mieszkanie? I pozbądź się problemu.

Odpersonalizuj mieszkanie

 

Nie możemy zapominać, że głównym celem home stagingu jest prezentacja nieruchomości w związku z j sprzedażą lub wynajmem. Kupujący lub najemca chce w niej żyć, mieszkać, pracować. Sam chce nadać mieszkaniu charakter i zapełnić go swoimi osobistymi rzeczami. Wobec tego pozbądźmy się naszych personalnych rzeczy. Schowajmy zdjęcia lub laurki. Pochowajmy dyplomy. Odpersonalizowanie wnętrza może również polegać na schowaniu wszelkich symboli religijnych lub związanych z polityką. 

Jak wskazaliśmy we wstępie, do home stagingu możemy zatrudnić osobę specjalizującą się w tym. Dzięki temu cały proces pójdzie szybko i sprawnie, a my sprzedamy mieszkanie szybciej i w lepszej cenie. Jeśli jednak mamy czas, sami możemy zająć się dostosowaniem mieszkania do sprzedaży. Home stagingu, jak wszystkiego, można się nauczyć, a te kilka porad będzie miało rzeczywisty wpływ na przebieg transakcji. 

Kiedy przygotujesz już mieszkanie do sprzedaży i potrzebujesz w krótkim czasie pozyskać dodatkową gotówkę, jest tylko jedno skuteczne wyjście. Wybierz nasz skup mieszkań i wypełnij formularz kontaktowy. Dzięki temu w krótkim czasie załatwisz wszelkie formalności związane ze sprzedażą mieszkania i otrzymasz środki w gotówce lub przelewem na konto po podpisaniu umowy u notariusza.

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

 

1. Czy warto uwzględniać home staging przed sprzedażą mieszkania?

Zdecydowanie warto uwzględnić aspekty home staging tuż przed sprzedażą i wyceną nieruchomości. Takie działania pozwolą Ci na realne podniesienie wartości mieszkania nawet o kilka procent. Pięknie urządzone wnętrza dodają atrakcyjności nieruchomości, dzięki temu ta może zostać uznana za nieco więcej wartą.

2. Posiadam mieszkanie w złym stanie technicznym – czy mogę je sprzedać w skupie?

Nawet kiedy jesteś właścicielem nieruchomości w bardzo złym stanie technicznym, możesz poprosić o wycenę i ofertę jej odkupu. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży bierzemy pod uwagę nawet najbardziej problematyczne nieruchomości, skupując je z użyciem własnego kapitału.

3. Jak szybko sprzedam mieszkanie własnościowe w skupie?

Mieszkanie w naszym skupie nieruchomości sprzedaż bardzo szybko. Wystarczy Ci około do 3 do 7 dni roboczych, aby zrealizować całą operację wraz z wypłatą środków bezpośrednio na rachunek bankowy lub w gotówce.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Biuro nieruchomości Kłodzko

Mieszkanie za odstępne – co to, co warto wiedzieć?

podatek pcc

Podatek PCC – co to jest, kto go płaci, kiedy złożyć?

Mężczyzna z pieniędzmi, skup nieruchomości.

Ubezpieczenie pomostowe kredytu – co to jest?

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?