3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

Skup nieruchomości komercyjnych
Skup nieruchomości komercyjnych – na czym polega?

Skup nieruchomości komercyjnych – na czym polega?

Skup nieruchomości komercyjnych – co musisz wiedzieć?

 

Rynek nieruchomości komercyjnych rozwija się w ostatnim czasie bardzo prężnie. Jego popularność plasuje się zaraz po nieruchomościach mieszkalnych i działkach budowlanych. Możliwości sprzedaży takich lokali są dwie – sprzedaż na własną rękę lub skorzystanie z usług, jakie oferuje skup nieruchomości komercyjnych. Co powinieneś o nim wiedzieć i czy skup nieruchomości komercyjnych jest odpowiednim miejscem do zawarcia transakcji sprzedaży twojej nieruchomości?

Czym są nieruchomości komercyjne?

 

Do nieruchomości komercyjnych zaliczamy wszystkie nieruchomości, w których prowadzić możemy działalność gospodarczą. Inaczej możemy nazywać je nieruchomościami dochodowymi, gdyż ich działalność nastawiona jest na uzyskiwanie zysków.
Najczęściej są to wyłącznie lokale użytkowe i nie są one zamieszkane, choć zdarzają się też nieruchomości, które w jednej części, np. Na parterze, są przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej, a w drugiej – na piętrze, do urządzenia mieszkań.
Wyróżnić możemy kilka rodzajów nieruchomości komercyjnych, m.in. Lokale usługowe i użytkowe, biura, hale produkcyjne zaopatrzone również w pomieszczenia biurowe, magazyny, działki budowlane przeznaczone pod budowę budynków komercyjnych.
Nieruchomości komercyjne mogą zostać zakupione tylko w celu prowadzenia w niej działalności gospodarczej lub również z chęcią zainwestowania – stworzenie przestrzeni do prowadzenia określonego biznesu i wynajmowanie jej. Drugi przypadek dotyczy głównie zakupu lokalu z najemcą, jednak należy pamiętać, że musi być on poprzedzony dokładną analizą opłacalności – w przeciwnym razie możemy ponieść znaczące straty.

Sprzedaż nieruchomości komercyjnych – jak sobie z nią poradzić?

 

Co zrobić, jeśli chcemy sprzedać naszą nieruchomość komercyjną? Pomimo tego, że ta gałąź obrotu nieruchomościami rozwija się coraz dynamiczniej, to sprzedaż takiego lokalu nie zawsze jest łatwa, szybka i bezproblemowa. Czasem właściciele próbują sprzedać swoje nieruchomości nawet latami!
Szczególnie problematyczne mogą być lokale o bardzo małych wymiarach lub nietypowym zagospodarowaniu, lokale wymagające gruntownego remontu i niemałego wkładu pieniężnego, usytuowane w nieatrakcyjnej okolicy czy też w okolicy z dużą ilością podobnych lokali usługowych dookoła, a co za tym idzie – dużą konkurencją.
Sporym wyzwaniem są także lokale zadłużone, które sprzedajemy z powodu nieopłacalności przedsięwzięcia. Problem tkwi głównie w tym, że chcemy sprzedać nasz lokal jak najszybciej ze względu na zapotrzebowanie na gotówkę, a potencjalnych nabywców jest naprawdę niewielu i sprzedaż może zająć bardzo dużo czasu.
Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji może okazać się skup nieruchomości komercyjnych, dzięki któremu szybko sprzedamy nasz lokal, a pieniądze otrzymamy natychmiastowo po zawarciu transakcji. Jest to wyjątkowo atrakcyjna oferta dla osób, które poniosły stratę, prowadząc swoją działalność gospodarczą i chcą zakończyć biznes.

Skup nieruchomości komercyjnych – co warto wiedzieć?

 

Skup nieruchomości znany jest z błyskawicznego i bardzo uproszczonego zawierania transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości, a także podejmowania się nawet trudnych ofert, których właściciele mieli problem z ich zbyciem. Takimi problematycznymi transakcjami są m.in. Mieszkania zadłużone, wymagające generalnego remontu czy współwłasność nieruchomości, w przypadku których grono potencjalnych kupców jest bardzo wąskie.
Skup nieruchomości komercyjnych nie zajmuje się kupnem wyłącznie lokali użytkowych, ale każdego typu nieruchomości dochodowych – od lokali usługowych, pomieszczeń biurowych, magazynów, hali produkcyjnych po działki ukierunkowane na zabudowę komercyjną.

Skup nieruchomości Warszawa – Zapraszamy po więcej informacji

Jak działa skup nieruchomości komercyjnych?

 

Naszą współpracę rozpoczynamy w momencie złożenia przez sprzedającego zgłoszenia swojej nieruchomości na naszej stronie internetowej. W przeciągu kilku dni od zgłoszenia oferty, dokonywana jest wycena twojego lokalu czy budynku, z uwzględnieniem wszystkich jego aspektów, jednocześnie składając propozycję atrakcyjną dla obu stron.
Jeżeli otrzymana od skupu wycena nieruchomości jest dla ciebie zadowalająca, to kolejnym etapem jest skompletowanie dokumentów i dopełnienie niezbędnych formalności. Bez obaw, jeśli nie masz doświadczenia w tym zakresie, zespół specjalistów, który tworzy skup nieruchomości komercyjnych, pomoże ci uporać się z koniecznymi dokumentami!

Określenie nieruchomości komercyjne oznaczają lokale użytkowe, które były lub są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarskiej. Przykładami mogą być budynki wykorzystywane jako magazyny dla dużych firm bądź małe przydomowe warsztaty prowadzone przez osobę prywatną. Często są one nie zamieszkałe, ale można się spotkać z nieruchomościami „dwa w jednym”, gdzie osoby prowadzące swoją działalność także mieszkają w tym samym budynku. Nieruchomości komercyjne stanowią często spore wyzwanie do sprzedaży, dlatego nasz skup nieruchomości komercyjnych jest tak popularny w tej części rynku nieruchomości, ponieważ z nami sprzedaż jest zagwarantowana i przy tym bardzo szybka.

Czemu nasz skup nieruchomości komercyjnych jest wybawieniem dla osób sprzedających swoje budynki gospodarcze?

 

Często znalezienie chętnego potencjalnego kupującego dla nieruchomości komercyjnej jest bardzo ciężkie, ponieważ osoby planujące założyć swoją działalność gospodarczą najczęściej będą poszukiwali pustego budynku, który zaplanują i wyremontują pod swój typ działalności. Kupienie gotowej nieruchomości komercyjnej wiązałoby się dla niech z przeprowadzeniem całkowitego remontu z demontażem poprzednich śladów działalności, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Czasami trudnością może być także zbyt mały, lub wręcz przeciwnie- zbyt duży metraż budynku, co sprawia że jest także trudny do zamienienia na budynek mieszkalny. Jednak sprzedaż takiej nieruchomości nie musi stanowić niemożliwego do wykonania wyzwania – wystarczy zapoznać się z ofertą naszego skupu nieruchomości komercyjnych. Gwarantujemy, że jest to najszybszy i najbardziej opłacalny sposób na sprzedaż swojej nieruchomości komercyjnej, bez względu na jej charakter – nasz skup nieruchomości komercyjnych jest zainteresowany skupem takich różnorodnych budynków.

Jak sprzedać swoją nieruchomość komercyjną do naszego skupu nieruchomości komercyjnych?

 

Aby zgłosić chęć sprzedaży swojej nieruchomości komercyjnej należy wypełnić dostępny na stronie internetowej naszego skupu nieruchomości komercyjnych formularz zgłoszeniowy lub zgłosić się do nas telefonicznie. W zgłoszeniu, niezależnie od wybranej formy, należy zamieścić wszystkie niezbędne informacje o nieruchomości, jak jego wielkość w metrach kwadratowych, ilość pięter i pokoi, a także oczywiście takie informacje jak jego lokalizacja oraz jaka działalność gospodarcza była prowadzona w tym lokalu użytkowym. Pozwoli to naszym ekspertom od wyceny ustalić precyzyjną i rzeczywistą wartość lokalu, tak aby obie strony transakcji były usatysfakcjonowane – zarówno nasz klient jak i nasz skup nieruchomości komercyjnych. Klient naszego skupu nieruchomości komercyjnych może być pewny, że otrzyma wycenę swojego lokalu użytkowego w zaledwie kilka godzin. Pozwala to na bardzo szybkie rozpoczęcie dalszych etapów transakcji po wcześniejszym zaakceptowaniu proponowanej przez nasz skup nieruchomości komercyjnych kwoty przez klienta. W tym momencie nasz klient może wybrać opcję zaliczki, która często wynosi około 10 procent wartości nieruchomości i może być przy tym pewny, że resztę kwoty otrzyma w czasie zaledwie kilku dni. Kolejnym krokiem jest umówienie na oględziny lokalu użytkowego przez pośrednika naszego skupu nieruchomości i gdy wszystko przebiegnie pozytywnie, przychodzi czas na przygotowanie dokumentów niezbędnych do sprzedaży lokalu i umówienie się na termin u notariusza w celu podpisania umowy kupna-sprzedaży. Dzięki temu, że nasz skup nieruchomości komercyjnych dysponuje własnymi firmowymi środkami, nasi klienci mogą cieszyć się pieniędzmi za sprzedaną nieruchomość od razu po zawarciu umowy, ponieważ przelewamy pieniądze na rachunek klienta natychmiastowo. Dodatkowo aby klient naszego skupu nieruchomości czuł się w pełni bezpieczny i pewny legalności zawieranej transakcji na spotkaniu jest oczywiście obecny notariusz, który spisuje akt notarialny, a także przekazanie nam klucza następuje dopiero po zaksięgowaniu kwoty na rachunku klienta.

Przeczytaj również o skup nieruchomości z problemami

Co przemawia za skorzystaniem z usług naszego skupu nieruchomości komercyjnych?

 

Przede wszystkim głównym atutem który wyróżnia nasz skup nieruchomości komercyjnych od innych jest to, że działamy na terenie całej Polski i prowadzimy skup bardzo różnorodnych budynków, na które normalnie ciężko byłoby znaleźć nabywcę. Niektóre inne skupy nieruchomości boją się takich transakcji. Ponad to, nasz skup nieruchomości komercyjnych jest liderem jeśli chodzi o czas przeprowadzenia i finalizowania transakcji. Dołożyliśmy ogromnych starań aby każdy etap procesu był prosty i przejrzysty, przy czym oczywiście pracownicy naszego skupu nieruchomości komercyjnych towarzyszą i oferują swoją pomoc na każdym jego kroku. Warto także podkreślić, że wykonywana przez nas wycena wartości lokalu użytkowego jest niezobowiązująca, ale z naszego doświadczenia wynika że w większości przypadków jest ona zadowalająca dla naszych klientów, ponieważ kontynuują oni i zawierają transakcje z naszym skupem nieruchomości komercyjnych. Oczywiście gwarantujemy także pełne bezpieczeństwo i dyskrecje jeśli chodzi o dane personalne oraz samą sprzedaż, dlatego odbywa się ona w obecności notariusza, a środki są przekazywane klientowi od razu po podpisaniu umowy. Jeśli jeszcze te fakty i pozytywne opinie naszych klientów nie przekonały Cię do sprzedaży swojej nieruchomości komercyjnej do naszego skupu nieruchomości komercyjnych, to zapraszamy do kontaktu gdzie rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Sprawdź czym zajmuje się biuro nieruchomości

Ostatnim krokiem jest sfinalizowanie transakcji poprzez podpisanie umowy u notariusza. Zaraz po jej podpisaniu przez sprzedającego i kupującego – skup nieruchomości komercyjnych, otrzymasz zapłatę za nieruchomość. Co więcej, istnieje możliwość otrzymania zaliczki jeszcze przed zawarciem transakcji, płatnej gotówką lub przelewem.
Skup nieruchomości komercyjnych pozwoli ci na szybkie zbycie twojej nieruchomości, bez długotrwałego i uciążliwego poszukiwania klientów. Sam proces sprzedaży przebiega naprawdę sprawnie, a gotówkę otrzymujesz od razu po podpisaniu umowy.

Więcej informacji znajdziesz na https://bnonline.pl/

Zobacz więcej

Jak sprzedać mieszkanie lub dom z kredytem hipotecznym?

Jak sprzedać mieszkanie lub dom z kredytem hipotecznym?

Leasing nieruchomości - czym jest i na ile lat wziąć?

Leasing nieruchomości – czym jest i na ile lat wziąć?

Uzbrojenie działki – ile kosztuje i jak uzbroić?

Uzbrojenie działki – ile kosztuje i jak uzbroić?

Skup nieruchomości - czy jest opłacalny?

Skup nieruchomości – czy jest opłacalny?

Jak napisać testament – wzór oraz napisanie odręcznie

Jak napisać testament – wzór oraz napisanie odręcznie