3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

skup zadłużonych mieszkań
Skup zadłużonych mieszkań. Czy łatwo je sprzedać?

Skup zadłużonych mieszkań. Czy łatwo je sprzedać?

Sprzedam zadłużone mieszkanie – jak się do tego zabrać?

 

W dzisiejszych czasach, przy obecnym wzroście cen, nietrudno popaść w kłopoty finansowe. Najgorzej, jeśli wymarzony dom czy mieszkanie został obciążony hipoteką, z której spłatą właściciel nie jest w stanie sobie poradzić. Z miesiąca na miesiąc w takiej sytuacji właściciel popada w coraz większe długi obciążające jego mieszkanie. Jedyną sytuacją na wyjście z finansowych tarapatów będzie wtedy szybka sprzedaż zadłużonego mieszkania własnościowego i odzyskanie jak największej ilości zapłaconej za nie gotówki, która umożliwi stanięcie na nogi osobie w trudnej sytuacji finansowej. Im dłużej właściciel będzie zwlekał ze sprzedażą, tym większe będą rosły jego długi, co w konsekwencji może skończyć się licytacją komorniczą lub eksmisją. Jak sprzedać zadłużone mieszkanie? Dowiecie się tego czytając poniższy artykuł.

Zadłużone mieszkanie stanowi ogromny kłopot dla osoby, która nie ma możliwości finansowych na spłatę długów. Często jest to sytuacja beznadziejna, która wymaga szybkich rozwiązań. Bez znaczenia, czy kredyt został zaciągnięty przez właściciela, lub został on obdarowany zadłużonym mieszkaniem w wyniku spadku. Obydwie sytuacje są równie niekorzystne i wywołują ogromny stres u właściciela znajdującego się w już i tak trudnej sytuacji życiowej i materialnej. W obecnych czasach nietrudno o popadnięcie w tarapaty finansowe, z których bardzo ciężko jest się wydostać. Zamiast czekać na moment, w którym długi przekroczą wartość nieruchomości, należy jak najszybciej zdecydować się na jej sprzedaż. Nie ma znaczenia, czy długi powstały w wyniku opóźnień w spłacie kredytu hipotecznego czy po prostu zaleganiu z czynszem i opłatami. Oczywiście dla właściciela danej nieruchomości im wolniej narastają kolejne zobowiązania finansowe tym lepiej. Obecnie raty kredytów poszybowały w górę, więc często zadłużone osoby nie są w stanie ani opłacać wierzyciela w postaci banku, jak i spółdzielni mieszkaniowej, której zalegają z opłatami za czynsz i bieżące rachunki.

Przeczytaj również o naszym biurze nieruchomości Warszawa

Wierzyciel skieruje sprawę do komornika, jeśli nie będzie w stanie sam wyegzekwować pieniędzy od dłużnika. W tej sytuacji należy za wszelką cenę próbować negocjować terminy spłaty długów czy opóźnić licytację komorniczą. Jeśli nadal nie jest ona możliwa, należy zastanowić się nad sprzedażą zadłużonego mieszkania. W tym celu należy zgromadzić niezbędne dokumenty poświadczające wysokość zadłużenia i upewnić się, że kwota żądana przez wierzycieli jest poprawna. Ustalenie faktycznej wartości zadłużenia to pierwszy krok w sprzedaży zadłużonego mieszkania. Podczas licytacji komorniczej mieszkanie wystawiane jest na sprzedaż za 75% wyliczonej wartości. Jeśli nie zostanie ona sprzedana podczas pierwszej licytacji, to jej cena ulega kolejnym obniżkom. Dlatego należy za wszelką cenę nie dopuścić do takiej sytuacji i starać się o sprzedaż mieszkania w jak najwyższej cenie.

W Polsce działają firmy specjalizujące się w skupie nieruchomości z problemami. Skup zadłużonych nieruchomości należy do ich codziennej pracy, w związku z czym zatrudniają specjalistów posiadających duże doświadczenie w zakresie zadłużonych nieruchomości. Próbując sprzedać zadłużone mieszkanie na własną rękę, należy niestety spodziewać się niepowodzenia. Nabywcy nie są zazwyczaj zainteresowani nabyciem zadłużonego lokalu. „sprzedam mieszkanie zadłużone” to niezbyt chwytliwa oferta dla osób prywatnych i potencjalnych inwestorów. Zazwyczaj właściciele zadłużonych nieruchomości chcą przeprowadzić transakcję jak najszybciej. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w trudnej sytuacji jest skup zadłużonych mieszkań. Firmy te mają doświadczenie w przeprowadzaniu skomplikowanych transakcji z udziałem komornika i są w stanie dużo szybciej przeprowadzić sprzedaż mieszkań zadłużonych i znaleźć kupca na dany lokal. Firmy prowadzące skup mieszkań zadłużonych oferują zazwyczaj także doradztwo w zakresie sytuacji finansowej właściciela zadłużonej nieruchomości. Często oferują także zakup innych nieruchomości zadłużonego właściciela, a nawet pomagają w znalezieniu nowego mieszkania i zorganizowaniu przeprowadzki. Skorzystanie z oferty takiej szybkiej sprzedaży pomoże właścicielowi szybciej spłacić długi i wyjść na prostą.

Sprawdź naszą wycenę nieruchomości

Decydując się na szybką sprzedaż zadłużonej nieruchomości w skupie nieruchomości, należy dokładnie zaplanować dalsze postępowanie. Po sprzedaży zadłużonego mieszkania właściciel będzie musiał natychmiast je opuścić. Dlatego warto odłożyć sobie chociaż niewielką sumę pieniędzy na wynajem nowego mieszkania. Dobrym pomysłem po wyjściu z długów byłoby także skorzystanie z pomocy doradcy finansowego, który pomógłby takiej osobie usystematyzować wydatki i pomóc w gospodarowaniu pieniędzmi, aby w przyszłości nie dopuścić do kolejnej takiej sytuacji. Mimo, że wizja spłaty długów z początku może wydawać się nieprawdopodobna, to nie należy tracić nadziei. Trzeba zachować chłodny umysł i szukać za wszelką cenę rozwiązania tej trudnej sytuacji.

Więcej znajdziesz na https://bnonline.pl/

Zobacz więcej

Zasiedzenie nieruchomości

Zasiedzenie nieruchomości – w dobrej czy w złej wierze?

umowa najmu mieszkania

Jakie są rodzaje umów mieszkaniowych?

wywłaszczenie nieruchomości

Wywłaszczenie nieruchomości- o co właściwie chodzi?

pilnie sprzedam mieszkanie

Pilnie sprzedam mieszkanie – krok po kroku

sprzedaż udziału w nieruchomości

Czy mogę sprzedać nieruchomość ze spadku?