3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

Jak sprzedac zadluzone mieszkanie - skup nieruchomosci online warszawa bnonline
Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

Jak sprzedać zadłużone mieszkanie?

W związku z coraz trudniejszą sytuacją gospodarczą, której efekty dotykają nas wszystkich, popularność frazy: „sprzedam zadłużone mieszkanie” rośnie lawinowo. Niestety, jest to sytuacja, która może dotknąć każdego z nas – wystarczy jedno, nieszczęśliwe zdarzenie losowe, by w niedługim czasie do naszych drzwi zapukał komornik. Dlatego, nawet jeżeli nie zastanawiasz się, jak przebiega sprzedaż zadłużonego mieszkania, warto, żebyś przeczytał ten artykuł. Jeśli natomiast znajdujesz się w trudnej sytuacji, nie martw się – wiemy, jak sprzedać zadłużone mieszkanie i jako skup nieruchomości na pewno Ci w tym pomożemy!

Sprzedaż zadłużonego mieszkania – co trzeba wiedzieć?

 

Sprzedaż zadłużonego mieszkania nie jest prostą operacją. Różni się znacząco od zwykłej transakcji, głównie z uwagi na ilość zaangażowanych w nią podmiotów i dodatkowe formalności. Znalezienie kupca, chętnego na nabycie tak obciążonej nieruchomości, również może stanowić nie lada wyzwanie. Zwykle, w takich sytuacjach, osoby potrzebujące pomocy zwracają się do wyspecjalizowanych w tej materii biur nieruchomości, takich, jak nasze.

Niemniej, pamiętaj, żeby na każdym etapie tej operacji, swoje działania opierać na zdrowym rozsądku i chłodnej kalkulacji. Nie poddawaj się emocjom – w dzisiejszych czasach, nawet pomimo szeregu komplikacji, można ostatecznie sprzedać zadłużone mieszkanie. Przede wszystkim musisz ustalić, kto jest Twoim wierzycielem – innymi słowy, rodzaj zadłużenia nieruchomości, a także samą formę własności zadłużonej nieruchomości. Będzie to miało kluczowy wpływ na szybkość i skuteczność dalszych działań.

Najczęściej, ofiarą zadłużenia padają mieszkania spółdzielcze, gdzie dług generowany jest przez regularne nieopłacanie czynszu. Wówczas, Twoim wierzycielem jest spółdzielnia. Zależnie od formy własności mieszkania, może to być również wspólnota mieszkaniowa, ale reguła dotycząca formalności, będzie praktycznie taka sama.

Inną sytuacją, odpowiadającą za zadłużenie mieszkania, może być niespłacanie rat kredytu hipotecznego. Wówczas, Twoim wierzycielem staje się bank i to z nim będziesz negocjować wszelkie warunki.

Aby podjąć ostateczną decyzję, w jaki sposób sprzedać swój dom lub mieszkanie, koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem blogowym: Sprzedaż mieszkania bezpośrednio czy skup nieruchomości online? BNO to wygodna alternatywa. Ten wpis rozjaśni Ci tematykę szybkiej sprzedaży mieszkania oraz faktu, czy warto korzystać z usług skupu mieszkań i podobnych.

Czy można sprzedać zadłużone mieszkanie?

 

Co do zasady – można sprzedać zadłużone mieszkanie, nawet takie, gdzie wartość zadłużenia przekracza wartość nieruchomości, czy takie, wobec których została już wszczęta egzekucja komornicza. Niemniej, w zależności od wierzyciela (spółdzielnia lub bank) forma przeniesienia długów na nabywcę wygląda nieco inaczej. W przypadku banku rozwiązania są niemalże systemowe, bazując na promesie – natomiast w przypadku spółdzielni, niezbędna będzie jej zgoda na przeniesienie zadłużenia.

Niezależnie jednak od tego, wobec kogo masz zobowiązania, już na wstępie zadbaj o skompletowanie dokumentacji, która pomoże Ci w późniejszej transakcji. Gdy idzie o sprzedaż zadłużonego mieszkania, często działamy dość chaotycznie, co skutecznie spowalnia nasze akcje i generuje niepotrzebne nerwy – wówczas łatwo zapomnieć o najbardziej podstawowych kwestiach.

A jakie dokumenty będą Ci potrzebne? Oto lista:

 • Numer księgi wieczystej mieszkania (jeśli posiada),
 • Dokument, stanowiący podstawę nabycia nieruchomości (sprzedaż, spadek, lub darowizna),
 • Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego, poświadczające brak zaległości podatkowych (tylko w przypadku dziedziczenia lub darowizny),
 • Zaświadczenie o stanie zadłużenia ze spółdzielni lub wspólnoty (jeśli nas dotyczy),
 • Promesa bankowa (w przypadku zaległości związanych z kredytem hipotecznym).

Warto nadmienić, że w przypadku zadłużenia wynikającego z niespłacania rat kredytu hipotecznego, promesa, jaką uzyskasz w banku, jest niezwykle istotnym dokumentem. Dzięki niemu uzyskasz pewność, że sprzedaż zadłużonego mieszkania w pełni uwolni Cię od bankowych zobowiązań.

Jeśli masz zadłużone mieszkanie i spłata wierzyciela rujnuje Twój domowy budżet, zastanów się nad możliwością nawiązania współpracy z naszym skupem nieruchomości. Aby szybko pozbyć się zalegających zobowiązań, warto też zapoznać się z artykułem: Jak wyjść z długów jeśli masz zadłużone mieszkanie? To wystarczy, aby przygotować się do sprzedaży mieszkania, a pozyskaną gotówkę po części przeznaczyć na spłatę całości długu.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie szybko i za gotówkę, to wypełnij formularz kontaktowy: Chcę sprzedać mieszkanie, a w ciągu 24h otrzymasz zupełnie darmową wycenę online oraz ofertę kupna.

Jak sprzedać mieszkanie z długami?

 

Przede wszystkim pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Aby szybko i skutecznie sprzedać mieszkanie z długami, musisz wykazać się opanowaniem i chłodną głową. Rozmawiaj ze swoimi wierzycielami, staraj się wypracować jakiś kompromis, dzięki któremu „kupisz” sobie trochę czasu i przebrniesz przez wszystkie formalności. Być może uda Ci się nawet zmniejszyć wartość zadłużenia? Wszystko zależy od dobrej woli obu stron – z doświadczenia wiemy, że jeżeli Ty ją okażesz, to na pewno zostanie ona odwzajemniona.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że sprzedaż zadłużonego mieszkania to skomplikowany proces. Często jest żmudny i obarczony wieloma trudnościami prawnej natury. Osoba, która nie zajmuje się tą tematyką zawodowo, a dodatkowo przygnieciona jest ogromnym bagażem emocjonalnym, może sobie nie poradzić. Warto w takiej sytuacji zasięgnąć pomocy specjalistów.

Jeśli chcesz szybko sprzedać zadłużone mieszkanie i wyjść z licznych zobowiązań wobec wierzycieli skorzystaj z oferty naszego skupu nieruchomości. Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, a wycenę mieszkania wraz z propozycją odkupu otrzymasz nawet w ciągu 24 godzin. Wybierając naszą firmę, zyskujesz bezpieczeństwo, minimum formalności oraz gwarancję wypłaty środków pieniężnych tuż po podpisaniu umowy w obecności notariusza.

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

 

1. Czy sprzedaż mieszkania z długami jest możliwa?

Oczywiście, że sprzedaż mieszkania z długami jest możliwa. Niestety znalezienie nabywcy na taką nieruchomość na własną rękę może być nieco kłopotliwe ze względu na fakt, iż potencjalny kupiec nie chce otrzymać wraz z nieruchomością długu poprzedniego właściciela. Wybierając nasz skup nieruchomości działający na terenie wielu miast w Polsce, możesz liczyć na pozytywne zakończenie transakcji. Mieszkasz w Warszawie, Łodzi lub Bydgoszczy? Oto nasze filie:

 • Skup nieruchomości Warszawa;
 • Skup nieruchomości Łódź;
 • Skup nieruchomości Bydgoszcz.


2. Kto może sprzedać mieszkanie, na którym ciążą długi?

Każdy właściciel mieszkania, pełnoprawny spadkobierca lub inna uprawiona osoba do zarządzania nieruchomością może ją sprzedać nawet wtedy, kiedy ciążą na niej spore długi wobec wierzycieli. Praktycznie jedyną instytucją chętną do zawarcia takiej transakcji jest nasz skup nieruchomości. Wybierając naszą firmę, możesz liczyć na szybką wypłatę gotówki od ręki potrzebną na spłatę wierzycieli i nie tylko.

3. Ile trwa proces odkupu mieszkania w skupie nieruchomości?

Czas potrzebny do zamknięcia sprawy odkupu mieszkania lub domu trwa zazwyczaj od 3 do 7 dni roboczych. Oczywiście wszystko jest zależne od stanu prawnego nieruchomości, a także tego, czy sprzedający skompletował już wszystkie niezbędne dokumenty. Dokładamy wszelkich starań, aby wyceny realizować jak najszybciej oraz w miarę możliwości umówić się z klientem na podpisanie umowy notarialnej wraz z wypłatą gotówki.

4. Ile zapłacę za pomoc skupu mieszkań?

Za nasze usług inie zapłacisz ani złotówki. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez odpowiedni formularz, a otrzymasz niezobowiązującą wycenę nieruchomości wraz z propozycją jej odkupu. Jedyne koszty, jakie ponosisz to te potrzebne na dojazd do notariusza oraz do mieszkania, aby udostępnić je naszym specjalistom w celu oględzin.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

 • 1 krok
 • 2 krok
 • 3 krok

Zobacz więcej

Jak sprzedać mieszkanie lub dom z kredytem hipotecznym?

Jak sprzedać mieszkanie lub dom z kredytem hipotecznym?

Leasing nieruchomości - czym jest i na ile lat wziąć?

Leasing nieruchomości – czym jest i na ile lat wziąć?

Uzbrojenie działki – ile kosztuje i jak uzbroić?

Uzbrojenie działki – ile kosztuje i jak uzbroić?

Skup nieruchomości - czy jest opłacalny?

Skup nieruchomości – czy jest opłacalny?

Jak napisać testament – wzór oraz napisanie odręcznie

Jak napisać testament – wzór oraz napisanie odręcznie