3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

Jak sprzedac mieszkanie w internecie - skup mieszkan online za gotowke
Jak sprzedać mieszkanie w Internecie?

Jak sprzedać mieszkanie w Internecie?

Sprzedaż mieszkania kojarzy się z szeregiem prawniczych zawiłości i mnóstwem czasu, jaki musisz na to przedsięwzięcie poświęcić. Na szczęście, dzięki dobrodziejstwom internetu, nie trzeba się martwić ani o jedno, ani o drugie. Jak sprzedać mieszkanie w internecie? Podpowiadamy w niniejszym artykule.

Wybierając nasz skup nieruchomości, masz pewność, że transakcja przebiegnie bez zbędnych problemów, a gotówkę ze sprzedaży otrzymasz tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Warunkiem jest jednak podpisanie umowy w obecności notariusza.

Sprzedaż mieszkania w internecie – od czego zacząć?

 

Gdy idzie o sprzedaż mieszkania, internet stanowi nieocenioną wręcz pomoc, jeśli chodzi o szybkie znalezienie nabywcy. Ogłoszenia, na które możemy natknąć się w sieci, codziennie przegląda kilkadziesiąt, a nawet kilkaset tysięcy potencjalnych kupców.

Nietrudno więc zauważyć, że to właśnie umiejętne przygotowanie ogłoszenia zapewni szybką sprzedaż mieszkania. Powinniśmy zadbać zarówno o stronę estetyczną (zdjęcia), jak i precyzyjny, konkretny opis nieruchomości, którą chcemy zbyć. We wszystkim, co na tym etapie robimy, musimy zadbać o rzetelność – nie zakłamywać fotografii, nie przesadzać w wychwalaniu zalet mieszkania, jak również wspomnieć o wadach, jeśli takowe posiada. W przeciwnym razie zrazimy do siebie większość nabywców jeszcze przed próbą kontaktu z ich strony. Szczerość i otwartość to chyba najlepsza odpowiedź na pytanie: „Jak sprzedać mieszkanie w internecie”?

Nie da się jednak ukryć, że najistotniejszym elementem ogłoszenia traktującego o nieruchomości, jest jej cena – to jeden z głównych wyznaczników, jeśli chodzi o sprzedaż mieszkania. Gdybyśmy nie zadbali o profesjonalną wycenę, moglibyśmy narazić się na fatalny w skutkach błąd.

Kiedy wiesz już, od czego zacząć proces sprzedaży mieszkania, zapoznaj się też z artykułem: Sprzedaż mieszkania z kredytem – czy jest to możliwe? Z tego wpisu dowiesz się wszelkich niezbędnych informacji na temat tego, w jaki sposób pozbyć się zadłużonego mieszkania, które jest obciążone hipoteką.

Jak wycenić lokal na sprzedaż?

 

Aby miarodajnie oszacować wartość zbywanej nieruchomości, musimy wiedzieć, na co należy zwrócić uwagę podczas wyceny. Głównym czynnikiem determinującym wartość lokalu, jest oczywiście jego stan techniczny. Oprócz tego trzeba mieć na względzie wiek budynku, rodzaje instalacji (np.: grzewczych czy elektrycznych), jak również przeprowadzone remonty i modernizacje.

Nie bez znaczenia jest oczywiście lokalizacja mieszkania – a zatem bliskość sklepów, szkół, aptek, terenów zielonych czy węzłów komunikacyjnych. Warto w tym miejscu pamiętać, że ile ludzi, tyle opinii – coś, co dla jednego stanowi wartość, dla kogoś innego może być niedogodnością. Niemniej, zwyczajowo przyjmuje się, że każdy rodzaj okolicznej zabudowy usługowej, jak również tereny rekreacyjne, pozytywnie wpływają na wartość sprzedawanego mieszkania.

Jeśli masz problem z samodzielną wyceną lokalu, najlepiej będzie skontaktować się z profesjonalnym rzeczoznawcą majątkowym. Dzięki temu nie tylko wycenimy nieruchomość zgodnie ze stanem faktycznym, ale otrzymamy również dokument, który to poświadczy – wielu nabywców może poprosić o okazanie go. Możesz też skontaktować się z naszym skupem, wybierając na naszej stronie Internetowej zakładkę: wycena mieszkania. Dzięki temu nawet w ciągu 24 godzin dowiesz się, ile jest warta Twoja nieruchomość.

Ile średnio trwa sprzedaż mieszkania w internecie?

 

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego, jakie mieszkanie zamierzamy sprzedać – w każdym przypadku formalności mogą się nieco od siebie różnić. Z tego względu szacuje się, że sprzedaż mieszkania może potrwać od dwóch miesięcy, nawet do dwóch lat.

Uciążliwe formalności nie są jednak jedynym czynnikiem wpływającym na tak długi okres oczekiwania. Czasami po prostu popełniamy błąd już na etapie ogłoszenia, gdzie mieszkanie przedstawione jest jako nieatrakcyjne. Jeśli mieszkasz na terenie Wrocławia, koniecznie wybierz nasz skup nieruchomości Wrocław, który kompleksowo zajmie się Twoją sprawą.

Umowa sprzedaży mieszkania – na co zwrócić uwagę?

 

Załóżmy jednak, że spełniliśmy już wszelkie przewidziane prawem wymogi, a także, że udało nam się znaleźć kupca. Sprzedaż mieszkania coraz bliżej – świetnie! Nie dajmy się jednak ponieść ekscytacji, bo staje przed nami umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości.

Umowa przedwstępna sprzedaży nieruchomości to pisemne oświadczenie woli, zgodnie z którym obie strony – sprzedający oraz nabywca – zobowiązują się do zawarcia w przyszłości właściwej umowy. Dzięki niej sprzedawca ma pewność, że w razie gdyby transakcja nie doszła do skutku, otrzyma odszkodowanie. Z kolei kupującemu gwarantuje się, że nikt inny nie nabędzie nieruchomości w trakcie negocjacji i załatwiania formalności.

Taką umowę najlepiej jest sporządzić u notariusza, choć nie jest to wymóg prawny. Powinna ona zawierać podstawowe informacje na temat przeprowadzanej transakcji, takie jak:

  • Informacje na temat nieruchomości (adres, stan, powierzchnia, cena),
  • Dane osobowe stron,
  • Termin finalizacji umowy.

Umowa przedwstępna może zawierać informację o zadatku lub zaliczce udzielonej sprzedającemu, a także warunkować finalizację umowy od pozytywnej decyzji banku, udzielającej kredytu kupującemu.

Kiedy sprzedajesz lub kupujesz mieszkanie, musisz też znać dwa podstawowe pojęcia, które najczęściej są mocno związane z tym tematem. W tym celu: Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy zadatkiem a zaliczką.

Sprzedawać samemu czy z pośrednikiem?

 

Tę kwestię każdy powinien rozważyć indywidualnie, dopasowując odpowiedź do swoich potrzeb. Prawdą jest, że skorzystanie z usług pośrednika będzie wiązało się z poniesieniem dodatkowych kosztów – czasem jednak warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Możemy w ten sposób oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu, a także sprzedać mieszkanie znacznie szybciej, niż gdybyśmy próbowali zrobić to na własną rękę.

Oczywiście, że możesz sprzedać nawet problematyczne mieszkanie z pośrednikiem, ale najlepszą możliwą opcją będą usługi naszego skupu mieszkań. Jeśli posiadasz nieruchomość w Szczecinie lub Poznaniu, koniecznie skontaktuj się z jedną z naszych filii:

  • Skup nieruchomości Szczecin;
  • Skup nieruchomości Poznań.

Jak sprzedać mieszkanie w internecie szybko i za gotówkę?

 

Godny zaufana skup mieszkań działa szybko i transparentnie, każdego ze swoich Klientów traktując zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami. Przedstawia jasne i klarowne warunki umowy, jednocześnie mogąc pochwalić się długą historią branżowych sukcesów, popartą opiniami byłych Klientów. 

Jeśli szukasz takiego skupu mieszkań, nie mogłeś lepiej trafić – napisz do nas, a przekonasz się, że nie rzucamy słów na wiatr! Wypełnij formularz kontaktowy i poczekaj na odpowiedź z naszej strony. Po otrzymaniu niezbędnych informacji na temat nieruchomości ekspresowo wycenimy Twoje mieszkanie i prześlemy naszą ofertę odkupu.

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

 

1. Czy warto sprzedawać mieszkanie na własną rękę?

W trudnych sytuacjach życiowych sprzedaż mieszkania na własną rękę może być kłopotliwa. Takie rozwiązanie powoduje, że poszukiwanie nabywcy trwa znacznie dłużej, aniżeli w przypadku korzystania z usług skupu mieszkań. Kiedy potrzebujesz pilnie dodatkowej gotówki, nie ma lepszej opcji niż skup nieruchomości.

2. Co mogę zyskać, korzystając z usług skupu nieruchomości?

Korzystając z usług skupu nieruchomości, możesz przede wszystkim liczyć na ekspresową wypłatę środków tuż po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży w obecności notariusza. Wybierając naszą firmę, masz też pewność, że pomożemy Ci z załatwieniem wszelkich formalności oraz nie narazisz się na żadne dodatkowe koszty z tego tytułu.

3. Kiedy dostanę pieniądze za sprzedaną nieruchomość?

Gotówkę za sprzedaną nieruchomość otrzymasz tuż po podpisaniu umowy notarialnej. Możesz wybrać dwie opcje: gotówka do rąk własnych lub przelew bankowy na wskazany rachunek. 

4. Ile trwa procedura odkupu mieszkania w skupie?

Cały proces odkupu mieszkania lub domu może potrwać od 3 do 7 dni roboczych w zależności od stopnia skomplikowania sprawy. Jeśli sprzedający ma niezbędną dokumentację i pełne prawa do nieruchomości proces odkupu trwa znacznie krócej, a my wycenimy lokal jeszcze szybciej niż zazwyczaj.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Mężczyzna z pieniędzmi, skup nieruchomości.

Ubezpieczenie pomostowe kredytu – co to jest?

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?