3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

Sprzedaż mieszkania z kredytem. Czy jest to możliwe?

Sprzedaż mieszkania z kredytem. Czy jest to możliwe?

Sprzedaż mieszkania z kredytem jest rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób w trudnej sytuacji finansowej. Wzięcie kredytu na zakup mieszkania łączy się najczęściej z zabezpieczeniem jego spłaty na kupowanym mieszkaniu poprzez obciążenie go hipoteką. Wydawać by się mogło, że takie rozwiązanie niejako wiąże kupującego z mieszkaniem na długie lata, dopóki nie spłaci wszystkich należności. 

Transakcja taka, jak sprzedaż mieszkania z kredytem, jest jednak jak najbardziej możliwa; wystarczy jedynie spełnić określone warunki. Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania z kredytem hipotecznym, warto zainteresować się usługami skupu nieruchomości, którzy specjalizują się w tego typu szybkich transakcjach. Odwiedź zakładkę Sprzedam mieszkanie i wypełnij formularz podstawowymi informacji o nieruchomości.

Jak sprzedać mieszkanie z kredytem

 

Sprzedaż mieszkania z kredytem polega na tym, że osoba decydująca się na zakup mieszkania z hipoteką, płacąc cenę kupna, spłaca tym samym kredyt osoby sprzedającej. Jeżeli więc mieszkanie jest obciążone kredytem, sprzedający wycenia mieszkanie na 400 tys. zł, a kwota kredytu do spłacenia wynosi 300 tys. zł, kupujący, płacąc cenę zakupu mieszkania, 300 tys. wpłaca na konto banku, spłacając tym samym kredyt, a pozostałe 100 tys. zł przelewa na konto sprzedającego.

Pomocnym artykułem w przypadku sprzedaży nieruchomości z kredytem może okazać się wpis pt.: Dokumenty wymagane przy sprzedaży mieszkania. Informacje zawarte w tym artykule to jasna informacja na temat tego, o czym nie można zapominać, sprzedając mieszkanie lub dom z kredytem i nie tylko.

W sprzedaży mieszkania obciążonego kredytem chodzi bowiem o to, by kupujący nabył mieszkanie z czystą, czyli nieobciążoną księgą wieczystą. Gdy dana osoba bierze kredyt na zakup mieszkania, najczęstszym zabezpieczeniem banku jest wpis hipoteki w księdze wieczystej zabezpieczającej spłatę kredytu. Aby móc wykreślić hipotekę i sprzedać mieszkanie z czystą księgą wieczystą potrzebne będą określone dokumenty.

Etapy sprzedaży mieszkania z kredytem hipotecznym

 

Gdy już znajdziemy chętnego kupca na zakup mieszkania z hipoteką bądź skorzystamy z usług Bnonline.pl, w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do banku, w którym braliśmy kredyt i uzyskać dwa dokumenty: zaświadczenie o kwocie udzielonego kredytu i aktualnym stanie zadłużenia oraz promesę dotyczącą wykreślenia hipoteki. Przed ostateczną sprzedażą mieszkania musimy mieć bowiem pewność, że bank wyrazi zgodę na wykreślenie hipoteki po spłaceniu kredytu.

Następnie warto spisać z kupującym przedwstępną umowę sprzedaży mieszkania, by zabezpieczyć odpowiednio interesy zarówno swoje, jak i kupującego. Taka umowa może być zawarta w zwykłej formie pisemnej, jednakże warto już na tym etapie zawrzeć ją w formie aktu notarialnego. Zapewni to obydwu stronom większy komfort i bezpieczeństwo, ponieważ o prawidłowy kształt umowy zadba notariusz, który dzięki temu będzie mógł również lepiej przygotować ostateczną umowę sprzedaży. Umowa przedwstępna jest szczególnie wskazana w sytuacji, w której kupujący zamierza wziąć w swoim banku kredyt na zakup mieszkania.

Gdy już uzyskamy z banku wszystkie niezbędne dokumenty – promesę oraz zaświadczenie o aktualnym stanie zadłużenia – kolejnym etapem jest podpisanie umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Jeżeli kupujący zawnioskował o udzielenie mu przez bank kredytu, wówczas, przed podpisaniem umowy, jest zobowiązany okazać umowę kredytową zawartą z bankiem oraz oświadczenie banku o udzieleniu kredytu (konieczne jako podstawa wpisu hipoteki na kupowanym mieszkaniu).

Po podpisaniu umowy, kupujący powinien zapłacić cenę kupna mieszkania w umówionym przez strony terminie. Część ceny musi przelać na rachunek banku podany w zaświadczeniu o stanie zadłużenia, celem całkowitej spłaty kredytu, pozostałą zaś część przekazać sprzedającemu. Jeżeli na zakup mieszkania kupujący wziął kredyt, wyżej opisane przelewy wykonuje na jego wniosek bank.

W kwestii podpisywania umowy warto też zasięgnąć informacji na temat tego, co takowa umowa powinna zawierać. Zapoznaj się z artykułem – Umowa przedwstępna sprzedaży mieszkania i dowiedz się, z jakich elementów składa się taki dokument i o czym bezwzględnie nie można zapominać.

Gdy kredyt zostanie spłacony, bank jest obowiązany wydać sprzedającemu zaświadczenie o spłacie kredytu, które musi on przekazać kupującemu. Zaświadczenie to jest podstawą do wykreślenia hipoteki z księgi wieczystej i powinno być przekazane stronie kupującej w ustalonym w umowie terminie. Częstym rozwiązaniem w tej kwestii są kary umowne za każdy dzień zwłoki z dostarczeniem zaświadczenia po upływie wyznaczonego terminu. Następnie należy złożyć odpowiedni wniosek o wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej w sądzie rejonowym, w którym księga jest prowadzona. Koszt złożenia wniosku wynosi 100 zł.

Sprzedaż mieszkania z kredytem hipotecznym – szybko i bezpiecznie

 

Na pierwszy rzut oka, sprzedaż mieszkania z hipoteką może wydawać się czymś trudnym i skomplikowanym, jednak w rzeczywistości tak nie jest, co więcej, jest to bardzo powszechna procedura sprzedaży na rynku wtórnym. Jednym z najważniejszych i często najtrudniejszych etapów jest oczywiście znalezienie chętnego kupca, który rzetelnie podejdzie do transakcji. Dlatego, jeżeli zależy Ci na czasie i bezpieczeństwie, warto skorzystać z usług Biura Nieruchomości Online, które gwarantuje szybki i bezproblemowy zakup mieszkania. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o naszej ofercie, sprawdź, jak to działa.

Kiedy warto sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym i w jaki sposób?

 

Mieszkanie z kredytem warto sprzedać przede wszystkim wtedy, kiedy nie chcemy już dłużej mieć długu wobec konkretnej instytucji finansowej. Skup nieruchomości Warszawa to najlepsze możliwe rozwiązanie, jakie pozwoli nam na szybkie pozbycie się nieruchomości i spłatę banku. Wybierając skup nieruchomości, możemy szybko i bez zbędnych formalności otrzymać pieniądze za sprzedać mieszkania lub domu, a następnie przeznaczyć je na spłatę zobowiązania wobec kredytodawcy.

 

Co ciekawe, lokal mieszkalny po jakimś czasie najczęściej jest warty więcej niż w momencie jego zakupu, dlatego po sprzedaży pozostałą kwotę po spłacie zobowiązania możemy zachować dla siebie. Skup nieruchomości Wrocław przyjmuje zarówno duże mieszkania, jak i niewielkie kawalerki obciążone hipoteką. Nie trzeba się obawiać o wycenę, gdyż tym kompleksowo zajmuje się skup nieruchomości. Poznań to miasto, w którym branża nieruchomości prężnie się rozwija i następują w niej spore zmiany, dlatego osoby chcące pozbyć się kredytu bankowego powinny zdecydować się na sprzedaż lokalu właśnie w skupie.

Masz problem z terminową spłatą zobowiązania wobec banku? Kredyt hipoteczny, który ciąży na Twoim mieszkaniu jest dla Ciebie zbyt uciążliwy? Skorzystaj z pomocy, jaką oferuje skup nieruchomości. Warszawa, Wrocław, Poznań to tylko niektóre miasta, w jakich funkcjonuje skup, przyjmując zadłużone kredytem nieruchomości. Wystarczy, że zgłosisz się przez formularz kontaktowy, a specjaliści od wyceny zrealizują ją w ciągu 24 godzin. Uwaga! Oferta skupu nie jest zobowiązująca, a więc nie ponosisz żadnych kosztów z tego tytułu.

SEKCJA FAQ

1. Kto powinien sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym?

Mieszkanie z kredytem hipotecznym powinien sprzedaż każdy, kto ma problemy ze spłatą zobowiązania lub po prostu planuje przeprowadzkę i potrzebuje dodatkowej gotówki na to przedsięwzięcie. Skup nieruchomości Warszawa to doskonała opcja dla każdego, kto nie chce tracić czasu na poszukiwanie nabywcy i otrzymać zapłatę praktycznie od ręki.

2. Z kim współpracuje skup nieruchomości Wrocław?

Skup nieruchomości we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i wielu innych miastach współpracuje praktycznie z każdym, kto chce pozbyć się niechcianej nieruchomości niezależnie od tego, czy ta jest obciążona kredytem hipotecznym, czy też nie.

3. Jak szybko można otrzymać pieniądze ze sprzedaży nieruchomości z kredytem?

Korzystając z usług skupu nieruchomości w Poznaniu pieniądze ze sprzedaży lokalu mieszkalnego, można otrzymać tuż po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku nieruchomości obciążonych kredytem w pierwszej kolejności skup przekazuje kwotę potrzebną do spłaty banku.

4. Czy sprzedaż nieruchomości z kredytem jest opłacalna?

Sprzedać mieszkania lub domu w skupie nieruchomości w Warszawie jest opłacalna zawsze wtedy, kiedy nieruchomość jest warta więcej niż w dniu zakupu. Dzięki temu można nie tylko spłacić bank, ale także otrzymać nieco dodatkowej gotówki dla siebie i to bez zbędnych formalności.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Jak sprzedać mieszkanie lub dom z kredytem hipotecznym?

Jak sprzedać mieszkanie lub dom z kredytem hipotecznym?

Leasing nieruchomości - czym jest i na ile lat wziąć?

Leasing nieruchomości – czym jest i na ile lat wziąć?

Uzbrojenie działki – ile kosztuje i jak uzbroić?

Uzbrojenie działki – ile kosztuje i jak uzbroić?

Skup nieruchomości - czy jest opłacalny?

Skup nieruchomości – czy jest opłacalny?

Jak napisać testament – wzór oraz napisanie odręcznie

Jak napisać testament – wzór oraz napisanie odręcznie