3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

Opinie biura nieruchomości
Opinie biura nieruchomości. Jak wybrać najlepszą agencję?

Opinie biura nieruchomości. Jak wybrać najlepszą agencję?

Opinie biura nieruchomości – jak wybrać najlepszą agencję?

 

Wybór najlepszego biura nieruchomości nie jest łatwy – coraz więcej agencji rozpoczyna obecnie swoją działalność na rynku nieruchomościowym, a opinie o biurach nieruchomości są bardzo zróżnicowane. Jak wybrać biuro, które sprosta naszym oczekiwaniom? Czy opinie biura nieruchomości zamieszczone na jego stronie internetowej są wystarczająco rzetelnym źródłem informacji na temat danej firmy? Czy istnieje ranking biur nieruchomości, na podstawie którego będziemy mogli podjąć ostateczną decyzję? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do lektury!

Biuro nieruchomości – opinie a rzeczywistość

 

„Najlepsze biuro nieruchomości!” – opinie takie bardzo często spotykamy na stronach internetowych wielu agencji nieruchomości. Czy są one jednak w stu procentach wiarygodne? Musimy być bardzo ostrożni podczas wyboru biura nieruchomości. Opinie w Internecie nie zawsze są rzetelnym źródłem, zarówno te bardzo pozytywne, jak i negatywne.

Czasem można rozpoznać, jakie recenzje nie są wiarygodne. Możemy wyczuć „podejrzane” agencje nieruchomości – opinie od anonimowych klientów w dużych ilościach, często napisane też w małych odstępach czasu, to bez wątpienia czynnik, po którego zauważeniu powinna się nam zapalić czerwona lampka ostrzegawcza.

Najwiarygodniejsze jest z pewnością wybranie biura nieruchomości w oparciu o opinie o biurach nieruchomości od osób, które znamy – naszych znajomych czy bliskich. Musimy jednak pamiętać wówczas o ustaleniu swoich priorytetów oraz poznaniu priorytetów naszego rozmówcy, być może aspekty dla niego istotne, nie będą aż tak istotne dla nas. Wówczas biuro, o którym rozmawiamy, będzie dla nas strzałem w dziesiątkę. Albo wręcz przeciwnie – może nie spodobać nam się oferta biura, które świetnie sprawdziło się u naszych znajomych.

Opinie biura nieruchomości – czym kierować się przy wyborze agencji?

 

Przede wszystkim warto kierować się poleceniem bliskich osób, którym możemy ufać – uzyskamy wówczas rzetelną opinię na temat wybranej firmy. Powinniśmy jednak dowiedzieć się, jakiego typu transakcjami zajmuje się dana agencja nieruchomości. Jeśli biuro będzie pośredniczyć w sprzedaży zupełnie innego rodzaju nieruchomości, to pomimo szczerego polecenia od najlepszej przyjaciółki, lepiej poszukać innego pośrednika.

Sprawdź czym zajmuje się biuro nieruchomości

Przed nawiązaniem współpracy należy też zapoznać się z ofertą danej agencji nieruchomości. Pomimo, że polecone biuro nieruchomości, opinie ma naprawdę dobre, to może okazać się, że nie oferuje usług, na których nam zależy. Każdy ma bowiem inne wymagania i aby uniknąć rozczarowania, powinniśmy poczytać o zakresie wykonywanych prac. Możemy być np. zupełnie zieloni w kwestii przygotowania mieszkania do sesji fotograficznej czy dnia otwartego, więc będzie to dla nas istotna usługa, która przez osobę polecającą została wykonana samodzielnie.

Oczywiste jest, że zależy nam na tym, aby współpracować z osobą doświadczoną i kompetentną, która wie, co robi i pomoże nam ze sprzedażą lub kupnem nieruchomości, a nie zaszkodzi w tym procesie. Do uprawiania zawodu pośrednika nie jest wymagane wykształcenie prawnicze, dlatego warto przed podpisaniem umowy pośrednictwa dowiedzieć się, jakie kwalifikacje ma nasz doradca. Zrealizowanie dodatkowych kursów i szkoleń, a nie tylko ukończenie studiów, będzie bez wątpienia dużym atutem, jednak nie powinniśmy też zapominać o umiejętnościach miękkich, które powinien posiadać dobry agent nieruchomości.

Powinniśmy też zorientować się, jakie prowizje pobiera wybrany przez nas specjalista, aby obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek przy finalizowaniu transakcji. Z reguły, im większe doświadczenie i skuteczność w swoich działaniach ma agent nieruchomości, tym jego usługi są droższe, choć nie we wszystkich przypadkach cennik funkcjonuje właśnie w ten sposób. Cena jest też bardzo często uzależniona od wielkości miasta, na obszarze którego działa konkretne biuro nieruchomości.

Sprawdź również opinie o biurze nieruchomości

Ranking biur nieruchomości – czy warto się nim sugerować?

 

Organizowane są obecnie nawet konkursy i plebiscyty oparte o liczne opinie o biurach nieruchomości. Tworzony na ich podstawie ranking biur nieruchomości ma pomóc sprzedającym i kupującym mieszkania znaleźć najlepsze i godne zaufania agencje.Ranking biur nieruchomości uwzględnia przede wszystkim, jakimi nieruchomościami zajmuje się dane biuro i jakie posiada doświadczenie na rynku mieszkaniowym. Skuteczność poszukiwań wymarzonego mieszkania czy też potencjalnych nabywców w przypadku jego sprzedaży, jest również bardzo istotna i wysoko ceniona. Brane pod uwagę są także dodatkowe usługi, takie jak fachowe doradztwo w zakresie kompletowania potrzebnych dokumentów, opracowania wyceny mieszkania, a także odpowiednie przygotowanie nieruchomości do sprzedaży.

Opinie biura nieruchomości są bardzo ważnym czynnikiem, nierzadko mającym ostateczny wpływ na naszą decyzję o jego wyborze. Znalezienie idealnego biura nieruchomości, dopasowanego do naszych potrzeb i oczekiwań, jest bowiem kluczem do szybkiej i bezproblemowej transakcji kupna-sprzedaży lokalu.

Więcej informacji znajdziesz na https://bnonline.pl/

Zobacz więcej

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?