3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

kredyt hipoteczny
Kredyt hipoteczny – co trzeba o nim wiedzieć?

Kredyt hipoteczny – co trzeba o nim wiedzieć?

Kredyt hipoteczny cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów w całej Polsce. W 2021 roku notuje się kolejne rekordy wzrostu popularności tego typu zobowiązań finansowych ze względu na o wiele większą sprzedaż nieruchomości na terenie całego kraju. Jest to najczęściej wybierana forma finansowania tego typu przedsięwzięcia. Musisz jednak wiedzieć, z czym wiąże się podpisanie umowy o kredyt hipoteczny. Czy kredyt na mieszkanie to dobry pomysł?

Jakie są całkowite koszty finansowania przez banki? Możesz poznać odpowiedzi na wszystkie te pytania, przeglądając poniższy artykuł. Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży nieruchomości warto zabezpieczyć się, sprawdzając swoją zdolność kredytową oraz czas, w jakim instytucje finansowe analizują dokumentację i wydają decyzję kredytową. Już teraz sprawdź, czy pożyczka hipoteczna jest dla Ciebie.

Pamiętaj też, że zaciągając kredyt hipoteczny, obciążasz nieruchomość wpisem hipoteki do księgi wieczystej. Nie oznacza to jednak, że sprzedaż takiego mieszkania będzie w późniejszym czasie niemożliwa. Możesz skorzystać z oferty naszego skupu nieruchomości, spłacając zadłużenie i zyskując możliwość otrzymania dodatkowej gotówki praktycznie od ręki.

Kredyt hipoteczny – co to takiego?

 

Najprościej mówiąc, kredyt hipoteczny to długoterminowe zobowiązanie, które najczęściej opiewa na około 10-25 lat w zależności od preferencji wnioskodawcy. Warto wiedzieć, że tego typu forma finansowania zakupu nieruchomości jest jedną z najpopularniejszych dostępnych na rynku. Kredyt na mieszkanie to produkt bankowy charakteryzujący się najczęściej stosunkowo niskim oprocentowaniem oraz bardzo długim okresem spłaty, co przekłada się na dość niskie miesięczne raty. Najczęściej jest kojarzony z procesem zakupu domu, mieszkania lub lokalu użytkowego.

W temacie kredytów hipotecznych warto też wiedzieć, jakie są rodzaje hipotek oraz z czym się wiążą. Pomocny może okazać się artykuł: Hipoteka – czym jest i jakie są jej rodzaje? Analizując dokładnie ten wpis, zdobędziesz nieco więcej informacji na temat tego, jak działają kredyty hipoteczne i jaki mają wpływ na status prawny nieruchomości.

Na co zwracać uwagę podpisując umowę o kredyt hipoteczny?

 

Decydując się na kredyt hipoteczny, warto dowiedzieć się, co jest ważne podczas całego tego procesu oraz na jakie zapisy umowne zwracać uwagę, aby nie być stratnym. Bardzo ważne jest oprocentowanie kredytu hipotecznego, RRSO oraz aktualna sytuacja na krajowym rynku finansów. Wpływ na oprocentowanie ma w dużej mierze inflacja, jednak to nie jedyny czynnik, o którym musisz pamiętać. Rata kredytu hipotecznego w skali miesiąca nie powinna przekraczać połowy dochodów gospodarstwa domowego, aby nie obciążać nadmiernie budżetu. To bardzo ważne, gdyż zaciągając kredyt mieszkaniowy, trzeba liczyć się z ewentualną utratą pracy lub nagłym wzrostem cen za żywność, opłaty oraz wszelkie inne aspekty codziennego życia.

Co ciekawe, biorąc pod uwagę artykuł: Dokumenty wymagane przy sprzedaży mieszkania, można dowiedzieć się, że wypisy z ksiąg wieczystych o hipotece, harmonogram spłat kredytu oraz pozostała wysokość zobowiązania mogą być kluczowe podczas sprzedaży nieruchomości.

Jak otrzymać kredyt mieszkaniowy?

 

Aby otrzymać kredyt mieszkaniowy, wystarczy posiadać stałe źródło dochodu, stałe miejsce zamieszkania oraz brak negatywnych wpisów w historii kredytowej. Przed przystąpieniem do całego procesu warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który sprawdzi wpisy w BIK oraz pomoże podczas załatwiania wszelkich formalności z instytucjami państwowymi. Kredyt hipoteczny otrzymuje się w wyniku uzyskania pozytywnej decyzji kredytowej po dokładnej analizie dostarczonej dokumentacji przez analityków.

Trzeba także pamiętać o tym, aby zadbać o odpowiednio wysokie dochody, które pozwolą na wypracowanie wysokiej zdolności kredytowej. Podpisanie umowy trwa zazwyczaj minimum miesiąc ze względu na duże obłożenie banków w wyniku stale zwiększającego się zainteresowania konsumentów kupnem nieruchomości.

Pamiętaj też, że wnioskując o kredyt na mieszkanie, musisz posiadać odpowiednio wysoki wkład własny, który pozwoli na wydanie pozytywnej decyzji przez bank. Banki nie patrzą przychylnie na osoby, które takowych środków nie mają. Uwaga – ważne jest to, że wkład własny nie może pochodzić z innej pożyczki gotówkowej, gdyż byłoby to niezgodne z prawem i może stanowić podstawę do późniejszego wypowiedzenia umowy przez bank.

W bardzo dobrej sytuacji są osoby posiadające już inną nieruchomość, którą mogą sprzedać, pozyskując dodatkowe środki na wkład własny. Aby przyśpieszyć ten proces, można skorzystać z usług, jakie oferuje skup nieruchomości. Nasza firma pozwala na szybkie załatwienie formalności i pozyskanie gotówki ze sprzedaży lokalu mieszkalnego i nie tylko.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie szybko i za gotówkę, to wypełnij formularz kontaktowy: Chcę sprzedać mieszkanie, a w ciągu 24h otrzymasz zupełnie darmową wycenę online oraz ofertę kupna.

Czy oprocentowanie kredytu hipotecznego ma wpływ na ratę?

 

Oprocentowanie kredytu hipotecznego ma spory wpływ na ratę, gdyż to właśnie ono generuje koszty całkowite finansowania kupna lokalu. Rata kredytu hipotecznego nie powinna przekraczać połowy kwoty miesięcznych zarobków, aby nie sprawiać problemu dla domowych finansów. Pamiętaj, że zaciągając kredyt hipoteczny, musisz dokładnie przeanalizować wszystkie oferty, jakie aktualnie są dostępne na rynku oraz wybrać tę najlepszą.

Jeśli wpadłeś na pomysł, że chcesz sprzedać mieszkanie, aby pozyskać wkład własny na kupno nowego, zawsze korzystaj z usług sprawdzonych firm, aby mieć pewność, że cały proces przebiegnie pomyślnie, a Ty szybko otrzymasz środki na swoje konto bankowe. Oprocentowanie kredytu hipotecznego można nieco zmniejszyć, skracając czas spłaty zobowiązania poprzez nadpłatę kapitału.

Zastanawiasz się nad możliwością sprzedaży nieruchomości, na której ciąży kredyt hipoteczny? To możliwe! Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie Internetowej, a wycenę mieszkania otrzymasz maksymalnie w ciągu 72 godzin od czasu przesłania dokumentów niezbędnych do oceny wartości nieruchomości. 

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

1. Czy warto wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie?

Zdecydowanie warto zaciągnąć kredyt hipoteczny na mieszkanie, ale tylko pod warunkiem, że weźmiesz pod uwagę wszystkie czynniki decydujące o kosztach finansowania. Zmienne oprocentowanie w dużej mierze wpływa na wysokość miesięcznego zobowiązania. Jeśli ten wskaźnik będzie zbyt wysoki, to prawdopodobnie pojawią się problemy ze spłatą długu. Wyjściem z trudnej sytuacji może być sprzedaż mieszkania w naszym skupie nieruchomości działającym na terenie wielu miast w Polsce.

2. Posiadam mieszkanie z kredytem hipotecznym. Jak mogę je najszybciej sprzedać?

Najszybszą formą sprzedaży nieruchomości kupionej w ramach kredytu hipotecznego jest skorzystanie z oferty naszego skupu mieszkań. W ten sposób nie tylko w krótkim czasie otrzymasz kompleksową wycenę, ale także propozycję odkupu za kwotę stanowiącą część wartości mieszkania. Posiadając wieloletnie doświadczenie w branży, jako jedyni gwarantujemy najlepsze ceny rynkowe za skuo nieruchomości. Nie wierzysz? Wyślij formularz kontaktowy, poczekaj na wycenę i przekonaj się, jak dużo możesz zyskać na współpracy z nami.

3. Kto skupuje zadłużone nieruchomości?

Zadłużone nieruchomości np. w wyniku braku spłaty rat kredytu skupuje np. nasz skup nieruchomości. Warto mieć na uwadze fakt, że jako profesjonaliści dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli maksymalnie zadowoleni ze zrealizowanej transakcji.

4. W jakich miastach działa skup nieruchomości?

Jeśli szukasz najlepszego sposobu na sprzedaż mieszkania i mieszkasz np. w Szczecinie, Gdańsku, a może Katowicach, to poniżej znajdziesz nasze filie:

  • Skup nieruchomości Szczecin;
  • Skup nieruchomości Gdańsk;
  • Skup nieruchomości Katowice/Śląsk.

 

Jako skup mieszkań działamy także w wielu innych miastach na terenie Polski. Przekłada się to na ogólnodostępność naszych usług. Co ciekawe, wszelkie formalności załatwiamy online, a klient musi udać się spotkanie z nami maksymalnie dwa razy, dzięki czemu nie są generowane dodatkowe koszty.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Uzbrojenie działki – co to jest i dlaczego jest takie ważne?

Co to jest zachowek?

Biuro nieruchomości Kłodzko

Mieszkanie za odstępne – co to, co warto wiedzieć?

podatek pcc

Podatek PCC – co to jest, kto go płaci, kiedy złożyć?

Mężczyzna z pieniędzmi, skup nieruchomości.

Ubezpieczenie pomostowe kredytu – co to jest?