Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

 • 1 krok
 • 2 krok
 • 3 krok

 

Decydując się na sprzedaż lub zakup nieruchomości, dobrze jest prawidłowo ocenić jej wartość. Czynnikami, które będą brane pod uwagę przy wycenie posiadłości są kwestie lokalizacji i stan techniczny obiektu. Osoba decydująca się na zakup mieszkania bierze pod uwagę wiele czynników takich jak dostęp do pracy, rozbudowana infrastruktura, bogate obszary zielone w których po pracy można odpocząć, bezpieczeństwo oraz dostęp do atrakcji kulturowych. Dodatkowo zaletą jest, gdy można swobodnie bez korków przemieszczać się komunikacją miejską, która jest ekonomiczną alternatywą samochodu. Połączenie takich elementów i pozytywnych aspektów danego miasta jest wstanie stworzyć obraz idealnego miasta do życia. Zalety takiego miasta mogą ułatwić znalezienie potencjalnego kupca nieruchomości, a w przypadku, gdy szukamy swojego kącika do życia, otworzyć nam oczy na wspaniałe możliwości danego miejsca. Czy Olsztyn jest takim zakątkiem? Przedstawimy Ci wspaniałe możliwości tego miasta oraz usługę wyceny nieruchomości w Olsztynie, którą świadczymy.

Olsztyn – miasto możliwości

 

Zgodnie z Panelem Obywatelskim przeprowadzonym w Olsztynie, mieszkańcy tego miasta są zadowoleni z życia w stolicy regionu województwa warmińsko – mazurskiego. Według badań, mieszkańcy wskazują, że funkcjonuje w nim bardzo dobrze rozwinięta komunikacja miejska, która uległa znacznej poprawie dzięki rozbudowie  linii tramwajowej. Zdecydowana większość obywateli stwierdza, że miasto jest bezpieczne i czują się w nim pewnie. Mieszkańcy mają ze sobą bardzo dobre relacje, sąsiedzi są dla siebie życzliwi. Olsztyn oferuje również bardzo dużo terenów zielonych – szczególnie w Osiedlu Nad Jeziorem Długim. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie to miejsce, do którego można się udać w celu obejrzenia wystaw, sztuki. Często organizowane koncerty stanowią dodatkowe atrakcje.

Ze względu na bogactwo kulturowe i zabytkowe, miasto to stanowi wspaniałe miejsce do życia, ale również krótkotrwałych odwiedzin. Warto więc rozważyć zakup mieszkania w Olsztynie, aby  przekształcić je pod wynajem krótkoterminowy, z którego bardzo chętnie korzystają turyści. Jakie atrakcje turystyczne może więc zaoferować Olsztyn?

 

Historia Olsztyna w pigułce

 

Olsztyn jest stolicą Warmii, z tego powodu przyciąga mnóstwo turystów. Jest to miasto pełne tradycji, zieleni oraz atrakcji turystycznych. Początek założenia miasta miał miejsce w czasach krzyżackiej ekspansji na ziemie pruskie. Osadnicy zaczęli zadomawiać się w momencie wybudowania w Olsztynie drewnianej strażnicy. . Miasto to początkowo nosiło niemiecką nazwę Allenstain, co oznacza osada czy kamień nad rzeką Łyną. W 1347 roku rozpoczęto budowę pierwszego murowanego zamku w tym rejonie. W 1521 roku ówczesny administrator dóbr kapituły – Mikołaj Kopernik, kierował skuteczną obroną zamku olsztyńskiego przeciwko atakom Zakonu Krzyżackiego. Jednym z zabytków wartych odwiedzenia jest tablica astronomiczna , którą słynny astronom pozostawił na zamkowej ścianie. Mikołaj Kopernik prowadził swoje obserwacje nieba. Opracował również reformę monetarną. Na przestrzeni lat miasto wielokrotnie płonęło oraz było rabowane. Olsztyn podupadł przez liczne przemarsze wojsk oraz zarazy, która zebrała swoje żniwo. Przemysł zaczął rozwijać dopiero w XIX wieku, kiedy powstała kolej.

 

Atrakcje turystyczne Olsztyna

 

Zwiedzanie Olsztyna warto rozpocząć od Starego Miasta – z niego można dotrzeć do wszystkich obiektów wartych uwagi pieszo, spacerkiem. Na trasie spaceru obiekty warte uwagi to:

 • Wysoka Brama – jedyna ocalała miejska brama. Pełniła kiedyś funkcję garnizonu
 • Ławeczka Mikołaja Kopernika – przedstawia ona siedzącego astronoma. Pomnik powstał w 2003 roku z okazji 530–lecia urodzin Mikołaja Kopernika oraz z okazji 650-lecia nadania praw miejskich Olsztynowi.
 • Zamek Kapituły Warmińskiej – od 1921 roku funkcjonuje jako Muzeum Warmii i Mazur. Zawiera bogate zbiory sztuki i rzemiosła. Jedna z wystaw poświęcona jest Mikołajowi Kopernikowi, który zamieszkiwał zamek w latach 1516-1521 i pełnił rolę administratora dóbr kapitulnych. W zamku uchowała się jego tablica astronomiczna, która jest jedynym ostałym narzędziem na świecie, z którego korzystał słynny astronom.
 • Rynek Starego Miasta –znajduje się na nim Stary Ratusz. Kamienice oraz ów dom administracyjny odbudowano w latach 50 XX wieku po wojnie, podczas której Armia Czerwona podpaliła miasto i wymordowała część mieszkańców.
 • Muzeum Archidiecezji Warmińskiej im. Biskupa Jana Obłąka – utworzone w 2018 roku. Powstało dzięki połączeniu sąsiednich kamienic, zajmuje trzy piętra wspaniałych ekspozycji muzealnych. W placówce funkcjonuje również kawiarnia w której można odsapnąć podczas zwiedzania, a w podziemiach umiejscawiane są wystawy czasowe.
 • Amfiteatr Czesława Niemena – wybudowany pod koniec lat 70, może pomieścić 1200 widzów. Od czerwca do połowy września organizowane są w nim koncerty i eventy na świeżym powietrzu.

 

Niedaleko starówki znajdują się dwa piękne parki:  Park Zamkowy oraz Park Centralny. Nadają się idealnie na piknik rodzinny nie tylko dla turystów, ale również dla mieszkańców miasta. Warto wziąć pod uwagę te tereny zielone, gdy będziemy decydować się na kupno mieszkania również dla naszego użytku – będą stanowić wspaniałą odskocznię po pracy, jako miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich.

 

Chcesz sprzedać mieszkanie w Olsztynie? Pomożemy je wycenić!

 

Decydując się na sprzedaż mieszkania często nie wiemy za co się zabrać. Samodzielne próby wyceny mieszkania mogą okazać się nietrafione. Zbyt wysoka cena sprawi, że nie zostanie ono zauważone i przepadnie w ogromie innych ofert sprzedaży. Osoba chcąca sprzedać mieszkanie będzie skazana na długie oczekiwanie, bez gwarancji sukcesu. Natomiast jeśli wycena nieruchomości okaże się zbyt mała, najzwyczajniej w świecie stracimy dużo pieniędzy. Ważne jest, aby znaleźć złoty środek i ustalić cenę danego mieszkania tak, aby zostało ono jak najszybciej zauważone przez kupującego i jednocześnie zyskać jak najwięcej korzyści. W tym celu najlepiej zgłosić się do specjalisty i skorzystać z profesjonalnej wyceny nieruchomości.

 

Profesjonalna wycena nieruchomości

 

Nasza firma zajmuje się wyceną nieruchomości w Olsztynie. Tworzymy zgrany zespół zatrudniając najlepszych pracowników, dbając stale o ich szkolenie. Jesteśmy obeznani z aktualnymi cenami nieruchomości, zapewniamy więc, że przy wycenie mieszkania z naszym biurem nic nie stracisz. Gwarantujemy również najwyższą jakość pełnionych usług oraz szybki czas realizacji. Przeanalizujemy wszystkie składowe, które warunkują cenę sprzedawanego obiektu.  Na cenę nieruchomości ma wpływ wiele czynników takich jak:

 • rodzaj nieruchomości,
 • jej przeznaczenie,
 • stan zabudowy,
 • powierzchnia użytkowa,
 • stan techniczny lokalu,
 • lokalizacja,
 • bliskość placówek szkolnych czy terenów zielonych,
 • aktualna sytuacja rynkowa,
 • perspektywa zagospodarowania okolicy w przyszłości,
 • ewentualne obciążenia nieruchomości w postaci hipoteki itd.

Zgłaszając się do nas o pomoc, bierzemy pod uwagę wszystkie te aspekty, tak aby wyłonić najwięcej pozytywów i odpowiednio określić wartość mieszkania. Jeśli martwisz się o procedurę sprzedaży, możesz spokojnie odetchnąć. Wszystkim się zajmiemy. Przeprowadzimy Cię przez cały proces wyceny.

 

Do wyceny mieszkania będziemy potrzebować kilku dokumentów, takich jak: wypis z księgi wieczystej lub aktu notarialnego, wypis z rejestru gruntów, rzut lokalu, zarys mapy ewidencyjnej (potrzebny do określenia lokalizacji nieruchomości). Jeśli nie posiadasz kompletnej dokumentacji – nie przejmuj się! Po podaniu numeru księgi wieczystej zdobędziemy wszystkie potrzebne dokumenty za Ciebie.

 

Zależy Ci na czasie?

 

Jeżeli zależy Ci na czasie i zmaksymalizowanym zysku, skontaktuj się z nami! Gwarantujemy poprawność przy wykonaniu operatu szacunkowego oraz bardzo krótki czas zlecenia.  Najprostszą formą zgłoszenia nieruchomości do wyceny jest wypełnienie bardzo intuicyjnego formularza wyceny nieruchomości online. W formularzu należy wprowadzić swoje podstawowe dane oraz informacje o sprzedawanym lokalu, takie jak:

 • miasto
 • ulica i numer budynku
 • metraż
 • liczba pokoi
 • piętro na którym znajduje się mieszkanie
 • liczba pięter w budynku
 • rok budowy
 • standard
 • informacje jak obecność piwnicy, miejsca parkingowego, czy w budynku jest obecna winda oraz czy mieszkanie zawiera balkon
 • czy wycena jest z intencji kupna czy sprzedaży

 

Jak działa nasza wycena nieruchomości online? Nasze narzędzie porównuje ceny podobnych nieruchomości w okolicy, biorąc pod uwagę wszystkie istotne czynniki, które wprowadziliśmy do formularza. Kalkulator przelicza i uśrednia wartość potencjonalnego mieszkania. Robi to z niezwykłą dokładnością dzięki dostępowi do tysięcy stron z ogłoszeniami. Korzystając z naszej wyceny online, masz pewność, że podana wartość mieszkania będzie mieć korzystną dla Ciebie cenę. Wycena zajmie tylko kilka chwil, dlatego zaoszczędzisz też na czasie. Wycena online jest całkowicie darmowa i szybka. Może stanowić pierwszy etap oszacowania wartości danej nieruchomości i umożliwić nam rozeznanie się na rynku mieszkaniowym. Będzie stanowić wstępną informacyjną cenę, jakiej możemy się spodziewać przy bardziej szczegółowej wycenie nieruchomości przy pomocy operatu szacunkowego stworzonego przez rzeczoznawcę majątkowego. Kolejnym etapem jest skontaktowanie się z naszym biurem nieruchomości, aby kompleksowo i szczegółowo przeprowadzić wycenę z wszelkimi dostosowaniami do klienta.

Jesteśmy do dyspozycji w przypadku chęci telefonicznej konsultacji w godzinach otwarcia biura. Osobiste spotkanie z rzeczoznawcą jest również możliwe. Jeśli chcesz aby doszło do takiego spotkania – poinformuj nas. Ustalimy dogodny dla Ciebie termin i przedyskutujemy wszelkie aspekty wyceny razem. Zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na wszystkie pytania i chętnie przygotujemy dla Ciebie ofertę wyceny nieruchomości w Olsztynie! Sporządzimy wówczas operat szacunkowy, w którym zawrzemy pełną dokumentację. Wszelkie opracowania wykonywane są z całkowitym zachowaniem zasad poufności oraz RODO.

 

Chcesz kupić mieszkanie w Olsztynie? Sprawdź czy jest warte tych pieniędzy!

 

Nasze biuro wyceny nieruchomości w Olsztynie działa w złożony sposób. Jednym z etapów ustalania ceny danej posiadłości sprawdzamy kwestie formalno – prawne. Zajmuje się tym nasz doświadczony rzeczoznawca majątkowy. Ocenia on wartość mieszkania na podstawie wyżej wspomnianych czynników. Dzięki rozeznaniu jest on w stanie określić, czy np. w okolicy lokalu który chcemy kupić będzie w przyszłości budowana fabryka bądź droga szybkiego ruchu. Jednocześnie sprawdzimy, lokal pod kontem nadanej służebności, która znacząco obniża wartość nieruchomości.

Nasze biuro pomoże więc z jednej strony przy wycenie mieszkania przy chęci jego sprzedaży, ale jednocześnie gdy chcemy dokonać zakupu nieruchomości i przekonać się czy cena podana od sprzedającego, jest adekwatna do oferowanego sprzedawanego obiektu. Dzięki nam możesz zaoszczędzić i zyskać jednocześnie!

Potencjalny kupiec dzięki naszej wycenie nieruchomości online lub w formie tradycyjnego spotkania uzyska wszelkie potrzebne informacje i będzie mieć pewność, że mieszkanie zostało ocenione prawidłowo i nic się przed nim nie ukryje. Gwarantujemy najwyższą jakość wyceny i kontaktu z klientem oraz wycenę z jak największymi korzyściami. W przypadku chęci sprzedaży możesz mieć pewność, że ustalimy cenę zgodną z aktualnym rynkiem zbytu, wyszukując jak najwięcej pozytywnych aspektów w danej posiadłości, tak aby jej cena była jak najwyższa, co pozwoli Ci sprzedać lokal z jak największym zyskiem. Niezależnie od tego czy chcesz sprzedać, czy kupić mieszkanie, zgłoś się do nas! Oszczędzimy Twój cenny czas, wszelkie formalności i aspekty prawne załatwimy za Ciebie, niczym nie musisz się martwić.

 

Wycena nieruchomości w różnych celach

 

Jesteśmy świadomi, że klienci potrzebują pomocy przy szacunkowej wycenie nieruchomości w różnych celach. Podstawowym powodem jest chęć kupna lub sprzedaży posiadłości. Jeśli masz nietypową sytuację i potrzebujesz wyceny lokalu w innym celu – to wspaniale trafiłeś/aś! Sporządzamy również wyceny w przypadkach zamiany, zniesienia współwłasności oraz podczas postępowań sądowych i komorniczych. Analizujemy również stany prawne nieruchomości. Sporządzamy sprawozdania finansowe oraz wyceniamy nieruchomości w celach ubezpieczeniowych. Dokonujemy również analizy szans i zagrożeń inwestycji oraz pomagamy przy określaniu opłat za użytkowanie wieczyste. Jeśli wycena nieruchomości ma bardziej indywidualny i specjalistyczny charakter, skontaktuj się z nami. Dostosujemy plan wyceny do Twoich potrzeb.

Jakie nieruchomości wyceniamy?

 

Nasze biuro wyceny nieruchomości w Olsztynie zajmuje się szeroką gamą wycen różnych obiektów. Nasi rzeczoznawcy majątkowi sporządzają operaty szacunkowe dotyczące głównie domów, mieszkań, lokali użytkowych, obiektów komercyjnych i działek. Jeśli interesuje Cię wycena obiektu innego niż wspomnieliśmy koniecznie skontaktuj się z nami – jesteśmy doświadczonym zespołem który zdecydowanie podejmie się wyceny niestandardowych nieruchomości.

Wiemy, że samodzielna ocena wartości obiektu nie jest prostą rzeczą i samodzielne przeprowadzenie takiej procedury może przysporzyć wiele zmartwień. Wymaga jest przy tym znajomość prawna i rynkowa. Istnieje również szereg firm, których usługi przeprowadzane są bez doświadczenia, przysparzając tym strat na wielką skalę swoim klientom. U nas uczciwość i sumienność to podstawa. Powierzając nam zadanie wyceny mieszkania możesz mieć pewność, że nie ukryjemy żadnych opłat, a jakość usługi będzie na najwyższym poziomie.

 

Niestety bardzo często zdarzają się sytuacje nadużycia zaufania klienta. Niektóre firmy i biura naciągają ludzi na usługi, które nie są warte uwagi ani pieniędzy. Proponowana przez nich pomoc w wycenie mieszkania jest nieprofesjonalna i skazują ludzi na finansowe niepowodzenie w tej sprawie. Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie oraz mnóstwo udanych wycen. Klienci wypowiadają się o nas bardzo pozytywnie, dostajemy od nich pozytywne opinie na stronach internetowych. Zachęcamy do dołączenia do grona tych zadowolonych i usatysfakcjonowanych szczęściarzy. Pomożemy Ci dojść do celu łatwo i bez kłopotu.

 

Odwiedź też nasz skup nieruchomości w Warszawie!

Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

 • Szybka wycena
 • Jedna wizyta w mieszkaniu
 • Bezpieczna sprzedaż