3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

Sprzedaz mieszkania z lokatorem - skup nieruchomosci
Sprzedaż mieszkania z lokatorem

Sprzedaż mieszkania z lokatorem

Jako właściciel mieszkania, możesz zmierzyć się z sytuacją, w której posiadana przez Ciebie nieruchomość, zostanie zajęta przez nieuczciwego lokatora. Powodów prowokujących taki stan rzeczy, może być mnóstwo – zazwyczaj, jest to konsekwencją wynajmu nieruchomości, gdzie w toku współpracy, najemca przestaje opłacać należne zobowiązania, jednocześnie odmawiając wyprowadzenia się z posiadłości. Wówczas, sprzedaż mieszkania z lokatorem, może być jedyną opcją, która ochroni Cię przed bankructwem. Ale jak przeprowadzić taką operację? 

Czy sprzedaż mieszkania z lokatorem jest w ogóle możliwa? W niniejszym artykule rozwiewamy wszelkie wątpliwości. Sprawdź też, jak działamy jako skup nieruchomości w wielu polskich miastach, rozwiązując problemy setek tysięcy Polaków.

Sprzedaż mieszkania z lokatorem – czy jest możliwa?

 

Zgodnie z obowiązującą literą prawa, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprzedaż mieszkania z lokatorem była możliwa. Niemniej, wcale nie jest powiedziane, że szybko znajdziesz nabywcę na takie mieszkanie. Może się tak stać, że w pierwszej kolejności będziesz po prostu chciał pozbyć się tego obciążenia.

Czasem można sprawę załatwić polubownie, choć gdyby to było możliwe w Twoim przypadku, to raczej nie szukałbyś solucji w tym artykule. Rozwiązaniem zdaje się być wówczas eksmisja lokatora. Istnieje jednak szereg obostrzeń, do których będziesz musiał się zastosować, przeprowadzając taką operację.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że eksmisja lokatora „na bruk” jest niemożliwa. W myśl ustawy każdy eksmitowany najemca musi mieć zapewniony lokal zastępczy. Niezbędne będzie w tym celu zwrócenie się do sądu, który po rozpatrzeniu sprawy pozytywnie, wyda stosowny nakaz eksmisji. Takie procesy potrafią się jednak ciągnąć miesiącami, a zadłużenie mieszkania rośnie.

Znamy również sytuacje, w których właściciel po sprzedaży mieszkania, nie chciał się z niego wyprowadzić. Wówczas, dysponując stosowną dokumentacją, będziesz w stanie znacznie przyspieszyć rozprawę sądową. Tak czy inaczej, w każdym przypadku generowane są koszty, których zapewne wolisz uniknąć. Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem w takiej sytuacji? O tym przeczytasz w artykule: Sprzedaż mieszkania z lokatorem.

Zanim jednak przejdziesz dalej, miej na względzie jedną kwestię. Może się tak zdarzyć, że choć sprzedaż mieszkania z lokatorem nie dojdzie do skutku, to jednak niechciany gość skapituluje i wyniesie się z zajmowanej nieruchomości. Jednak co zrobić wówczas, gdy ludzka nieuczciwość przysporzyła Ci już takich problemów finansowych, że nie jesteś w stanie spłacić zobowiązań, zaciągniętych przez poprzedniego zamieszkującego? Nie martw się – z każdej sytuacji istnieje wyjście.

Posiadasz nieruchomość z lokatorem na terenie Warszawy? Doskonale się składa. Nasz skup nieruchomości Warszawa z przyjemnością zajmie się odkupem tego typu mieszkania i pomoże w załatwieniu niezbędnych formalności. Oprócz tego, że możesz sprzedać mieszkanie z lokatorem, dodatkowo zapoznaj się z artykułem: Jak wyjść z długów? Przyswoisz w ten sposób niezbędne informacje, które pozwolą Ci na pozbycie się wierzycieli.

Jak sprzedać mieszkanie z lokatorem?

 

Jak już wspomnieliśmy, sprzedaż mieszkania z lokatorem, może dojść do skutku na zupełnie tych samych zasadach, co zwykła tego typu transakcja. Niemniej, jesteś zobowiązany do poinformowania potencjalnego nabywcy o zaistniałym problemie – w przeciwnym razie, gdy zataisz przed nim ten fakt, wówczas on, jako nowy właściciel, będzie mógł domagać się od Ciebie sowitego odszkodowania.

Musisz zatem postawić na stuprocentową szczerość, gdy będziesz kontaktował się z osobą zainteresowaną kupnem nieruchomości. Tak czy inaczej, sprzedaż mieszkania z lokatorem, nie należy do najłatwiejszych. Z jednej strony, takie nieruchomości, siłą rzeczy tracą na swojej wartości, więc istnieje spora szansa, że trafisz na odważnego inwestora. Z drugiej strony, kupno mieszkań to w dużej mierze domena osób prywatnych, które nabywając nieruchomość, dążą po prostu do pokrycia własnych potrzeb mieszkaniowych. Takie osoby, raczej nie będą chciały zaprzątać sobie głowy prawnymi komplikacjami.

Warto, żebyś zwrócił w tym momencie uwagę, na jeszcze jeden aspekt całej kwestii. Sprzedaż nieruchomości z lokatorem, jeżeli podejdziesz do niej nieodpowiednio, nieostrożnie, lub po prostu nieszczęśliwy splot wydarzeń stanie się niemożliwy do rozwiązania, to do sprawy może wkroczyć komornik. Chodzi tu oczywiście głównie o sytuację, w której borykasz się z nieuczciwym najemcą. Pamiętaj – generowane przez niego zadłużenie jest Twoje!

Chcesz sprzedać mieszkanie z lokatorem na terenie Łodzi lub Lublina? Przede wszystkim zadbaj o kompleksową wycenę nieruchomości, którą mogą zrealizować nasze filie:

  • Skup nieruchomości Łódź;
  • Skup nieruchomości Lublin.

Komornik, to naturalnie skrajny przypadek, a skoro czytasz już ten artykuł, to możesz być pewien, że nie pozwolimy Ci dopuścić do takiej tragedii. Jego ingerencja mogłaby sprawić, że mieszkanie zostanie sprzedane po niezwykle niekorzystnej dla Ciebie cenie, a od tego jeszcze należałoby odliczyć koszty postępowania i regulację długów. Żeby do tego nie dopuścić, kontynuuj lekturę i dowiedz się, jak sprzedać mieszkanie z lokatorem szybko i skutecznie.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj: Licytacje komornicze nieruchomości”. Analizując ten artykuł, zdobędziesz szereg informacji, które pomogą Ci uniknąć tak przykrego procesu, jakim jest licytacja komornicza wraz z utratą całego dobytku swojego życia.

Biorąc pod uwagę wszystkie trudności, z którymi przyszło Ci się mierzyć, nie dziwi nas zupełnie, że na hasło „sprzedaż mieszkania z lokatorem” opadają Ci ręce. Czy istnieje jednak jakaś złota rada, jakaś droga na skróty, która rozwiązałaby Twój problem szybko i skutecznie? Oczywiście, że tak! I wcale nie musisz szukać daleko. Z pomocą przyjdzie Ci nasz skup nieruchomości.

Skup nieruchomości idealnym ratunkiem?

 

Nasz skup mieszkań jeszcze nikogo nie odprawił z kwitkiem. Skupujemy nie tylko mieszkania zadłużone, czy wymagające remontu – nie boimy się żadnych wyzwań, nawet lokatorów, którzy zbytnio się w nieruchomości zasiedzieli.

Jeżeli skontaktujesz się z nami za pomocą Formularza Kontaktowego, to jeszcze dziś możesz otrzymać bezpłatną wycenę online, oraz wszelką, niezbędną pomoc prawną, dotyczącą opisywanego zagadnienia. Jeśli chcesz, to po prostu wszystko załatwimy za Ciebie – i to w ciągu kilku dni!

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

 

1. Czy lokator w mieszkaniu stanowi przeszkodę do jego sprzedaży?

Lokator w mieszkaniu nie stanowi żadnej przeszkody do tego, aby pozbyć się nieruchomości. Możesz z powodzeniem skontaktować się z naszym skupem mieszkań, dostarczyć niezbędną dokumentację oraz poczekać na wycenę nieruchomości wraz z ofertą jej odkupu. Gwarantujemy Ci najlepsze rynkowe ceny i maksimum bezpieczeństwa podczas podpisywania umowy bezpośrednio u notariusza. Z nami nie narażasz się na żadne dodatkowe koszty, gdyż nie pobieramy prowizji za swoje usługi. Jedyne wydatki, jakie poniesiesz to te na paliwo związane z dojazdem do notariusza oraz na spotkanie z naszym specjalistą w lokalu.

2. Czy mogę sprzedać tylko udziały w nieruchomości?

Oczywiście, że możesz sprzedać w naszym skupie tylko udziały, które posiadasz w danej nieruchomości. Co ciekawe, możesz to zrobić nawet bez zgody innych współwłaścicieli, a my pomożemy Ci w dopełnieniu wszelkich formalności urzędowych.

3. Jak szybko otrzymam gotówkę ze sprzedaży mieszkania?

Gotówkę lub przelew za sprzedaż mieszkania otrzymasz od ręki tuż po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży mieszkania w biurze notariusza. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem gwarantujemy szybką wypłatę należnych środków bez zbędnych opóźnień. Z nami szybko sprzedaż niemalże każde mieszkanie, które ma jakąkolwiek wartość rynkową. Pamiętaj, że podczas wyceny bierzemy pod uwagę zarówno stan techniczny, jak i status prawny nieruchomości. Konieczne jest więc przedstawienie listy lokatorów oraz osób zameldowanych pod danym adresem.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Mężczyzna z pieniędzmi, skup nieruchomości.

Ubezpieczenie pomostowe kredytu – co to jest?

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?