3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

jak sprzedac mieszkanie szybko - skup nieruchomosci online warszawa i cala polska
Rynek pierwotny i wtórny. Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Rynek pierwotny i wtórny. Jak szybko sprzedać mieszkanie?

Rynek pierwotny i wtórny to główny podział dotyczący branży nieruchomości w Polsce. W pierwszej kategorii mamy do czynienia z mieszkaniami nowymi, w drugim nurcie są to nieruchomości użytkowane od dłuższego czasu. Chcąc sprzedać mieszkanie, w jednym i w drugim przypadku trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników różniących oba rynki. Tak więc, jak sprzedać mieszkanie szybko?

Sprawdź ofertę, jaką przygotowaliśmy dla Ciebie jako skup nieruchomości działający na terenie wielu miast w Polsce. Gwarantujemy przede wszystkim szybkie załatwienie każdej sprawy, profesjonalne podejście do klienta raz szybką wypłatę środków z odkupu mieszkania.

Łatwe zbycie mieszkania nowego

 

W przypadku nowych mieszkań teoretycznie łatwiej jest znaleźć kupca, w praktyce jednak cena może stanowić nie lada zaporę. Aktualnie inwestycje powstają jak „grzyby po deszczu”, a deweloperzy prześcigają się w ofertach cenowych. Powoduje to, że potencjalni nabywcy raczej wolą zainwestować w nowo powstające mieszkanie, niż w już gotowe.

Chcąc uniknąć wielu komplikacji, można posłużyć się znalezieniem firmy, która kupi mieszkanie za gotówkę, oraz w sposób prosty i łatwy przeprowadzi sprzedającego przez wszystkie formalności. Skup nieruchomości jest zdecydowanie dobrą alternatywą dla klasycznych metod sprzedaży.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie szybko i za gotówkę, to wypełnij formularz kontaktowy: Chcę sprzedać mieszkanie, a w ciągu 24h otrzymasz zupełnie darmową wycenę online oraz ofertę kupna. Sprzedawca nowego „M” powinien pamiętać również o nowych zasadach podatkowych, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Dowiedz się też, w jaki sposób sprzedać zadłużone mieszkanie, kiedy np. ciąży na nim kredyt hipoteczny niespłacany przez dłużnika. W takich sytuacjach możliwe jest sprzedanie nieruchomości nawet jeśli ta podlega już działaniom komornika. Sprawdź, jak sprzedać zadłużone mieszkanie i szybko zrealizuj transakcję.

Jak sprzedać mieszkanie nowe (z rynku pierwotnego)?

 

W sytuacji nowo zakupionego mieszkania od dewelopera właściciel może wziąć pod uwagę jego sprzedaż jeśli sytuacja wymusza takie rozwiązanie. Trzeba jednak jasno podkreślić, że cena sprzedaży może, choć nie musi, być niższa niż cena zakupu. To wynika głównie z tego, że mieszkanie kupione od dewelopera nie jest już nieruchomością należącą do rynku pierwotnego. Nowy właściciel staje się drugim po inwestorze posiadaczem lokalu.

W tej sytuacji oferta sprzedaży mieszkania może stać się problematyczna, szczególnie gdy obciążona jest hipoteką wynikającą z zaciągniętego kredytu mieszkaniowego. Każde mieszkanie można sprzedać bez problemu, korzystając z usług naszej firmy. Wystarczy skontaktować się z jednym z naszych oddziałów rozmieszczonych po całej Polsce. Jeśli mieszkasz w Poznaniu, Łodzi lub Wrocławiu wybierz jedną z filii:

  • Skup nieruchomości Poznań;
  • Skup nieruchomości Łódź;
  • Skup nieruchomości Wrocław.

Sprzedaż mieszkania a prawo podatkowe

 

Dodatkowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest prawo podatkowe, a dokładnie przepisy mówiące o tym, że przed upływem pięciu lat od nabycia nieruchomości, sprzedaż mieszkania wiąże się z odprowadzeniem wysokiego podatku. Pewnym rozwiązaniem może być skorzystanie z ulgi podatkowej w przypadku dokonywania transakcji sprzedaży przed upływem dwóch lat. Przysługuje ona wówczas, gdy po sprzedaży mieszkania następuje inwestycja w inną nieruchomość lub budowę domu.

Rynek wtórny wydaje się oferować mieszkania tańsze, a tym samym potencjalnie łatwiejsze w zbyciu. Tu jednak można również natrafić na szereg trudności ze sprzedażą. Mieszkania mające nie więcej niż 5 lat są niezwykle popularnymi ofertami. Urządzone przeważnie we współczesnych aranżacjach stanowią atrakcyjne rozwiązanie dla potencjalnych nabywców.

W kwestii prawa podatkowego warto też poruszyć tematykę spadkową. Kiedy nie wiesz, w jakich sytuacjach koniecznie będzie opłacenie podatku na rzecz US, sprawdź artykuł: Podatek od spadku mieszkania – kiedy go nie zapłacimy? W ten sposób dowiesz się, jak uniknąć przykrych konsekwencji otrzymania spadku.

Jak sprzedać mieszkanie z rynku wtórnego?

 

Problemem może być jednak sprzedaż mieszkania starszego, w mniej atrakcyjnej okolicy lub obarczonego różnymi problemami. Wiąże się to z podwyższonymi kosztami, a tym samym z utratą na wartości lokalu. Wykorzystanie tradycyjnej ścieżki sprzedaży poprzez agencję nieruchomości powoduje konieczność zapłacenia wysokiej prowizji dla biura nieruchomości oraz uzbrojenia się w cierpliwość. Znalezienie nabywcy to często wiele miesięcy czekania.

W przypadku próby sprzedaży na własną rękę również trzeba wziąć pod uwagę długi czas na znalezienie kupca, jak również potencjalne koszty przygotowania mieszkania i obsługi całej transakcji. Rynek wtórny w aktualnym czasie jest bardzo niestabilny, jeśli chodzi o ceny i możliwości zakupowe potencjalnych klientów. Długie oczekiwanie na nabywcę może skończyć się obniżeniem ceny do progu opłacalności. Chcąc sprzedać mieszkanie klasyczną metodą, trzeba dokładnie prześledzić dzisiejsze trendy sprzedażowe i wziąć pod uwagę wiele czynników makro- i mikroekonomicznych.

Proste i opłacalne rozwiązanie, czyli Biuro Nieruchomości Online

 

Jak widać rynek pierwotny oraz wtórny rządzi się swoimi prawami. W celu sprzedaży nieruchomości przeanalizować trzeba przede wszystkim swoją sytuację finansową oraz możliwość długiego oczekiwania na sfinalizowanie sprzedaży mieszkania.

Niewątpliwą zaletą usług naszej firmy jest zrealizowanie transakcji szybko i bezproblemowo. Nieruchomości niezależnie od ich stanu prawnego oraz technicznego są traktowane, jako inwestycje, a tym samym nie wymagają od właściciela wielu czynności przygotowawczych.

Decydując się na skorzystanie z tej oferty skupu nieruchomości, warto wiedzieć, że większość formalności przeprowadzana jest zdalnie. W związku z tym innowacyjnym podejściem firmy zyskać można czas i zaoszczędzić pieniądze.

Sprzedaż nie jest obarczona żadnymi kosztami, a w zakresie proceduralnym pomaga sprzedającemu profesjonalnie przygotowany sztab specjalistów. Szybka wycena oraz możliwość podpisania umowy w ciągu kilku dni od zgłoszenia pozwala na uzyskanie gotówki za mieszkanie w błyskawicznym tempie.

Nie chcesz czekać zbyt długo na potencjalnego nabywcę Twojego mieszkania? Posiadasz nieruchomość z rynku wtórnego i chcesz czym prędzej się jej pozbyć? Tylko z naszym skupem mieszkań otrzymasz gotówkę bezpośrednio do ręki tuż po podpisaniu umowy w obecności notariusza. Nie zwlekaj! Wypełnij formularz kontaktowy i poczekaj na naszą odpowiedź. Gwarantujemy, że przesłana wycena będzie atrakcyjna kwotowo, a sama oferta jest niezobowiązująca dla żadnej ze stron.

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

1. Czy sprzedaż mieszkania z rynku wtórnego jest możliwa w skupie nieruchomości?

W naszym skupie nieruchomości sprzedaż mieszkania zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego jest jak najbardziej możliwa. Wystarczy, że dostarczysz niezbędną dokumentację, poczekasz na wycenę, a następnie zaakceptujesz propozycję odkupu. Cały proces współpracy może zamknąć się nawet w kilku dniach roboczych.

2. Na jakiej podstawie wyceniane są mieszkania przez skup nieruchomości?

Wartość mieszkań, które przyjmujemy jako skup nieruchomości, oceniamy głównie na podstawie statusu prawnego, stanu technicznego, lokalizacji oraz metrażu. Dzięki temu jesteśmy w stanie realnie ocenić wartość mieszkania i zaproponować ciekawą dla sprzedającego kwotę za jego odkup.

3. Co mogę zyskać, decydując się na współpracę ze skupem mieszkań?

Kiedy zdecydujesz się na sprzedaż mieszkania w naszym skupie, zyskasz przede wszystkim: bezpieczeństwo, szybką wypłatę środków oraz niezobowiązującą wycenę z propozycją kupna nieruchomości, a nawet samych udziałów.

4. W jaki sposób otrzymam płatność za sprzedane mieszkanie?

Po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży w obecności notariusza przelewamy środki natychmiast na konto bankowe klienta lub wypłacamy je w gotówce do rąk własnych. Współpraca z naszą firmą to gwarancja szybkiego pozyskania dodatkowej gotówki ze sprzedaży mieszkania i nie tylko.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?