3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

prowizja biura nieruchomosci - skup mieszkan online
Prowizja biura nieruchomości. Ile wynosi prowizja pośrednika nieruchomości?

Prowizja biura nieruchomości. Ile wynosi prowizja pośrednika nieruchomości?

Ile wynosi prowizja biura nieruchomości? Czy warto korzystać z takich usług? Sprzedaż mieszkania na rynku wtórnym bywa często trudnym przedsięwzięciem, trwającym nierzadko kilka miesięcy. Zdarza się nawet, że sprzedający nie jest w stanie znaleźć kupca przez lata. Jest to szczególnie kłopotliwe, jeśli w danym momencie potrzebna jest szybka gotówka, którą można by z takiej sprzedaży uzyskać. I to jest właśnie jedna z głównych przyczyn nawiązania współpracy z pośrednikiem agencji nieruchomości.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to być korzystnym rozwiązaniem, ponieważ sprzedający nie musi szukać klientów i pokazywać im mieszkania. Wszystkim zajmuje się pośrednik. Niestety, pomoc biura nieruchomości wiąże się często z wysokimi kosztami. Zarówno po stronie sprzedającego, jak i kupującego, co może zniechęcać do dokonania transakcji. Warto zatem uświadomić sobie, na czym polega pośrednictwo w sprzedaży nieruchomości, z jakimi wiąże się kosztami oraz czy istnieją w tym zakresie korzystniejsze alternatywy.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem, która jako skup nieruchomości nie pobiera od klientów ukrytych opłat, a za odkup mieszkań i nie tylko oferuje najlepsze możliwe ceny rynkowe.

Na czym polega działalność biura nieruchomości?

 

Wszelkiego rodzaju biura i agencje pośredniczące w sprzedaży nieruchomości, oferują swoje usługi polegające na pomocy w sprzedaży mieszkania bądź jego kupnie:

  • często załatwiają niezbędne formalności w imieniu stron,
  • mają kontakt z notariuszami,
  • pokazują mieszkania potencjalnym klientom
  • dbają o kompleksowe przeprowadzenie transakcji.

Wynagrodzeniem za takie usługi jest prowizja dla biura nieruchomości, która najczęściej obliczana jest procentowo od wartości sprzedawanego mieszkania.

W Polsce prowizja pośrednika nieruchomości kształtuje się zwykle w przedziale od 2 do 4% wartości rynkowej sprzedawanej nieruchomości, ale może zdarzyć się również, że będzie ona większa. Przeważnie pokrywa ją sprzedający, choć częstym przypadkiem jest także rozłożenie kosztów na obie strony transakcji. Jeżeli to kupujący zlecił agencji znalezienie dla siebie nieruchomości, wówczas ostateczna prowizja agenta nieruchomości jest płacona przez niego, co stanowi oczywiście dodatkowy koszt zakupu mieszkania.

W tej kwestii warto odpowiedzieć sobie na pytanie: Czy sprzedaż mieszkania bezpośrednio, czy skup nieruchomości online BNO to wygodna alternatywa? Zdecydowanie korzystanie z usług skupu jest wygodne, a powyższy artykuł tylko przybliży Ci najważniejsze informacje na temat takiej współpracy ze skupem.

Prowizja biura nieruchomości – na co zwrócić uwagę?

 

Prowizja biura nieruchomości potrafi być naprawdę wysoka i najczęściej kształtuje się w przedziale od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od ceny mieszkania. Jeżeli więc cena rynkowa nieruchomości wynosi 400 tys. zł, a prowizja agenta nieruchomości 3%, dodatkowy koszt takiej transakcji wynosi 12 tys. zł, co obniża cenę, jaką mógłby dostać sprzedający oraz automatycznie obciąża kupującego. Dodatkowo należy doliczyć do tego kwotę podatku Vat, bowiem wysokość prowizji agencji nieruchomości przeważnie jest określana w kwocie netto.

Prowizja pośrednika nieruchomości może przybrać dowolną wartość, ponieważ obecne przepisy dotyczące jego działalności nie określają maksymalnej stawki. Dlatego ważne jest dokładne przeanalizowanie umowy zawieranej z pośrednikiem i porównanie proponowanej przez niego stawki z innymi na rynku.

Jeśli chodzi o tematykę kupna-sprzedaży nieruchomości pomocny okazuje się też artykuł: Kupno mieszkania – koszty, formalności. Na co uważać? Analizując dokładnie ten wpis, pozyskasz niezbędną wiedzę na temat tego, na jakie koszty warto się przygotować, decydując się na sprzedaż lub kupno mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości.

Co zrobić, żeby nie płacić wysokiej prowizji biura nieruchomości, a jednocześnie szybko sprzedać mieszkanie?

 

Koszty usług różnego rodzaju agencji nieruchomości mogą skutecznie odstraszyć zarówno klientów, jak i sprzedających.  Nie zachęca również częsta nierzetelność samych pośredników. Dlatego też dużo korzystniejszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług skupu mieszkań. Specjalizujemy się w zakupie nieruchomości na rynku wtórnym z nastawieniem, by jak najbardziej uprościć dla klienta skomplikowany proces transakcji. Jednocześnie dajemy gwarancję pewności szybkiej i skutecznej transakcji. Podpisujemy wstępną umowę sprzedaży i wpłacamy zadatek.

Przede wszystkim, w przeciwieństwie do pośredników, nie pobieramy prowizji od wartości nieruchomości. Kupujemy mieszkania inwestycyjne z własnych środków finansowych. Dlatego u nas nigdy nie zapłacisz zbędnej prowizji dla biura nieruchomości. Ponadto, całą transakcję jesteśmy w stanie przeprowadzić „od ręki”, dlatego, jeżeli wszystkie dokumenty niezbędne do sprzedaży i kupna mieszkania będą gotowe, cały proces sprzedaży jesteśmy w stanie przeprowadzić nawet w kilka dni, łącznie z podpisaniem aktu u notariusza i dokonaniem przelewu. Tymczasem, bardzo dobry pośrednik taką samą transakcję, w najlepszym wypadku, przeprowadzi w miesiąc lub dwa.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie szybko i za gotówkę, to wypełnij formularz kontaktowy: Chcę sprzedać mieszkanie, a w ciągu 24h otrzymasz zupełnie darmową wycenę online oraz ofertę kupna.

Skup nieruchomości online jest idealną alternatywą na szybką sprzedaż mieszkania za gotówkę!

 

Ze względu na sytuację finansową, wiele osób nie może sobie pozwolić na długotrwałe szukanie kupca i stopniowe odkładanie w czasie sprzedaży mieszkania. U nas, błyskawicznie dostaniesz propozycję ceny za mieszkanie oraz pozostałe warunki umowy. Dzięki temu w ekspresowym tempie będziesz w stanie sprzedać swoją nieruchomość i uzyskać potrzebną gotówkę na cele, które potrzebujesz.

Godny zaufania skup nieruchomości działa szybko i transparentnie, każdego ze swoich Klientów traktując zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami. Przedstawia jasne i klarowne warunki umowy, jednocześnie mogąc pochwalić się długą historią branżowych sukcesów, popartą opiniami. Jeśli szukasz takiego biura, nie mogłeś lepiej trafić – napisz do nas, a przekonasz się, że nie rzucamy słów na wiatr!

Postaw na nasz skup mieszkań i pozbądź się niechcianej nieruchomości w krótkim czasie i bez jakichkolwiek kosztów. Wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie www i otrzymaj wycenę mieszkania wraz z propozycją odkupu nawet w ciągu 24 godzin. Gwarantujemy, że z nami szybko otrzymasz środki za sprzedaż mieszkania i nie stracisz na takiej transakcji ani złotówki.

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

 

1. W jakich miastach działa skup mieszkań?

Jako skup mieszkań działamy na terenie wielu miast w Polsce. Mieszkasz w Szczecinie, Poznaniu lub Lublinie? Poznaj nasze filie:

  • Skup nieruchomości Szczecin;
  • Skup nieruchomości Poznań;
  • Skup nieruchomości Lublin.

 

To tylko niektóre z naszych filii działających na terenie Polski, z którymi możesz się szybko skontaktować w celu wyceny oraz sprzedaży nieruchomości w dowolnym stanie technicznym, oraz statusie prawnym.

2. Czy korzystając z usług skupu nieruchomości, zapłacę jakąkolwiek prowizję?

Wybierając usługi naszego skupu nieruchomości, nie będziesz zobowiązany do zapłaty żadnej prowizji zarówno za wycenę, jak i odkup mieszkania, domu lub działki. Pamiętaj, że oferta, którą wysyłamy, nigdy nie jest zobowiązująca, a więc ostatecznie nie musisz nawiązywać współpracy ze skupem bez ryzyka żadnych kosztów.

3. Ile trwa rozpatrzenie wniosku o wycenę nieruchomości?

Jeśli prześlesz do nas niezbędną dokumentację podczas wysyłania formularza, jesteśmy w stanie zrealizować samą wycenę z ofertą odkupu nawet w ciągu 24 godzin. Jeśli chodzi o całkowity czas potrzebny do zakończenia procesu podpisywania umowy kupna-sprzedaży w obecności notariusza wraz z wypłatą gotówki dla sprzedającego – czas ten może wynosić od 3 do 7 dni roboczych.

4. Jak szybko otrzymam gotówkę ze sprzedaży mieszkania?

Kiedy zdecydujesz się na współpracę ze skupem mieszkań gotówkę z jego sprzedaży, otrzymasz zaraz po podpisaniu umowy w obecności notariusza. Środki wypłacimy Ci w gotówce lub przelewem na wskazany rachunek bankowy.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?