3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

mieszkanie po rozwodzie - podzial majatku po rozwodzie - skup nieruchomosci online warszawa i cala polska
Mieszkanie po rozwodzie. Jak dokonać podziału?

Mieszkanie po rozwodzie. Jak dokonać podziału?

Jak podzielić mieszkanie po rozwodzie? A może po prostu zbyć? Małżeństwo może działać na zasadzie współwłasności lub rozdzielności majątkowej. Niekiedy przed ślubem sporządzana jest intercyza. Ma ona na celu wyszczególnienie podziału majątku już na samym początku. Intercyza określa również prawa do posiadanej lub nabytej nieruchomości. W tym wypadku podział mieszkania po rozwodzie nie jest trudny. Zobacz, jak to zrobić.

Nawet jeśli jesteś już po rozwodzie, a mieszkanie pozostaje waszą wspólną własnością, możesz zgłosić się do naszego skupu nieruchomości i sprzedać tylko swoje udziały, a co najważniejsze – bez konieczności informowania o tym fakcie współwłaściciela. 

Wspólnota małżeńska

 

Inaczej sprawa ma się w przypadku wspólnoty małżeńskiej. Jeżeli następuje rozwód, a mieszkanie należy do jednej ze stron i pochodzi ze spadku lub darowizny, to nie podlega ono podziałowi. Jednakże, gdy po kilku latach zebrania pewnych zasobów majątkowych oraz nabycia wspólnej nieruchomości następuje rozpad małżeństwa, to pojawia się pytanie: co z mieszkaniem po rozwodzie?

Dobrze jest w tej sytuacji doprowadzić do kompromisu i zbyć jak najszybciej nieruchomość, tak by móc pieniądze podzielić i zgodnie się rozejść. Tu z pomocą przychodzi nasza firma, która w profesjonalny sposób kupuje mieszkania z różnymi problemami. Oczywiście musisz pamiętać o tym, że za same udziały nie otrzymasz tak dużej kwoty, jak w przypadku sprzedaży pełnoprawnego mieszkania. Nie oznacza to jednak, że sprzedaż udziałów w nieruchomości nie jest opłacalna pod względem finansowym w trakcie współpracy z naszym skupem.

Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie szybko i za gotówkę, to wypełnij formularz kontaktowy: Chcę sprzedać mieszkanie, a w ciągu 24h otrzymasz zupełnie darmową wycenę online oraz ofertę kupna.

Wspólność małżeńska i mieszkanie po rozwodzie

 

Pomiędzy byłymi małżonkami, po rozwodzie ustaje współwłasność nieruchomości. W tym momencie obie strony posiadają równe udziały, a w tym również wspólne zobowiązania. Jeżeli kredyt hipoteczny jest zaciągnięty na wspólne mieszkanie, po rozwodzie będzie również obciążał obie strony. W takiej sytuacji nawet jeśli jedna ze stron się wyprowadzi, nie zostanie zwolniona ze spłaty obciążenia. Jedynie przeniesienie kredytu hipotecznego na pozostałego w lokalu właściciela i przeprowadzenie podziału praw własnościowych pozwoli na użytkowanie mieszkania jednej osobie bez zbędnego „wspólnika”. Tu warto zaznaczyć, że pozostający w mieszkaniu właściciel zobowiązany jest również do spłacenia udziałów w mieszkaniu wyprowadzającej się stronie.

Każdy wyrok rozwodowy zawiera orzeczenie o sposobie, w jaki wspólne mieszkanie po rozwodzie będzie wykorzystane przez obie strony. W większości spraw sąd orzeknie wspólne zamieszkanie obojga małżonków. Sąd może zasądzić na wspólny wniosek obojga podział mieszkania lub przyznanie mieszkania jednemu z nich, przy zgodzie drugiego małżonka na opuszczenie lokalu. Może się jednak zdarzyć, że już w wyroku nakaże eksmisję jednego z nich na żądanie drugiego. Spowodowane jest to zazwyczaj rażącym zachowaniem oraz niemożliwością wspólnego mieszkania po rozwodzie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o tym: Jak szybko sprzedać mieszkanie po rozwodzie?, dokładnie przeanalizuj powyższy wpis blogowy, a na pewno załatwisz wszystkie niezbędne formalności bez jakichkolwiek komplikacji. Szybka sprzedaż mieszkania lub udziałów to przecież gwarancja szybszego pozyskania gotówki.

Podział majątku, a wspólne mieszkanie po rozwodzie

 

Orzeczenie o sposobie korzystania z mieszkania wspólnego, a orzeczenie o podziale mieszkania po rozwodzie, to dwie różne kwestie. Pierwsza z nich reguluje sposób użytkowania lokalu. Jeżeli nie istnieje sposób na wyprowadzenie się jednego z małżonków, to takie orzeczenie ustala zasady wspólnego mieszkania po rozwodzie. Nie określa za to praw własności do mieszkania, dopiero postępowanie o podział majątku rozstrzyga, kto będzie właścicielem nieruchomości oraz pozostałych wspólnych dóbr.

Podczas orzekania o sposobie wspólnego korzystania z mieszkania ważne są kwestie własnościowe. Osoba, która nie posiada tytułu prawnego do lokalu, staje się według przepisów prawa lokatorem. Musi ponosić koszty rachunków oraz eksploatacji przy wspólnym użytkowaniu mieszkania.

Małżeństwa bardzo często decydują się na wspólne kredyty hipoteczne w celu kupna domu lub mieszkania. Co dzieje się z tym faktem po rozwodzie? Sprawy są nieco skomplikowane w tych kwestiach, ale najczęściej można dojść do porozumienia pomiędzy stronami. Dobrym rozwiązaniem są usługi skupu mieszkań, w ramach których można pozbyć się mieszkania, spłacić długi, a pozostałą kwotę podzielić pomiędzy byłych małżonków.

Sprawdź wpis blogowy: Sprzedaż mieszkania po rozwodzie z kredytem hipotecznym jest możliwa! Zobacz, jak to zrobić. Dowiesz się z nieco praktycznie wszystkich najważniejszych kwestii związanych ze sprzedażą mieszkania po rozwodzie z hipoteką w księgach wieczystych.

Jak pozbyć się byłego małżonka z mieszkania?

 

W zależności od ułożenia relacji między małżonkami właściciel może wnieść pozew o eksmisję. To często jednak wiąże się z zabezpieczeniem strony eksmitowanej w lokal zastępczy. Warto tu zaznaczyć, że eksmisja nigdy nie dotyczy osoby będącej właścicielem mieszkania. Rozwód a mieszkanie wspólne z osobą konfliktową, ale z prawem własności jest z pewnością uciążliwe. Wówczas osoba poszkodowana powinna na własną rękę poszukać innego lokalu.

Eksmisja może też być zasądzona już podczas rozprawy sądowej. Tu wchodzi w grę przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo jednej ze stron. W przypadku brutalnych zachowań, używania alkoholu lub narkotyków sąd może nakazać opuszczenie lokalu osobie zagrażającej pozostałym członkom rodziny. Wspólne mieszkanie po rozwodzie w takich warunkach jest niemożliwe.

Prawo jednakże nie wymusza, by po rozwodzie jedno z małżonków się wyprowadziło. Nie ma znaczenia, jak doszło do rozpadu małżeństwa, ani jakie relacje łączą dwoje ludzi. Gdy nie ma podstaw do eksmisji, bardzo ciężko jest pozbyć się „lokatora” po rozwodzie. Dzieje się tak nawet w przypadku, gdy mieszkanie jest własnością tylko jednego ze współmałżonków.

Trudne sprawy rozwodowe i podział mieszkania po rozwodzie warto jeszcze przed sprawą rozwodową dokładnie ustalić. Dobrym pomysłem, w przypadku sporego mieszkania jest jego szybka sprzedaż. W tym celu można skorzystać z usług naszego skupu i bezproblemowo rozwiązać sprawę. Wystarczy tylko wypełnić formularz kontaktowy, a my jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży prześlemy wycenę nawet w ciągu 24 godzin. Z nami sprawy tego typu załatwisz szybko, bez zbędnych komplikacji oraz z opcją wypłaty gotówki praktycznie od ręki po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży.

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

 

1. W jakich miejscowościach działa skup nieruchomości?

Nasz skup nieruchomości działa na terenie wielu polskich miast. Mieszkasz na terenie Gdańska, Łodzi lub Lublina? Nasze filie w tych rejonach, to:

  • Skup nieruchomości Gdańsk;
  • Skup nieruchomości Łódź;
  • Skup nieruchomości Lublin.

 

Oczywiście to nie wszystkie miasta, w jakich działamy jako skup mieszkań za gotówkę. Z nami szybko pozbędziesz się niechcianej nieruchomości po rozwodzie i czym prędzej zakończysz spory z byłym małżonkiem.

2. Ile może trwać sprzedaż mieszkania po rozwodzie w skupie mieszkań?

Sprzedaż mieszkania po rozwodzie w naszym skupie nieruchomości trwa średnio od 3 do 7 dni w zależności od stopnia skomplikowania sprawy. Najczęściej po wysłaniu do nas formularza wyceniamy mieszkanie w ciągu 24 godzin, przesyłając wycenę wraz z ofertą odkupu. Gwarantujemy najlepsze ceny rynkowe za skup mieszkań, domów i działek.

3. Czy są jakiekolwiek ograniczenia co do wielkości, jak i stanu nieruchomości w przypadku korzystania z usług skupu?

Jeśli chodzi o ewentualne ograniczenia co do sprzedawanej nieruchomości, uwzględniamy praktycznie wszystkie mieszkania i domy niezależnie od ich stanu prawnego, jak i technicznego. Pamiętaj jednak, że im gorszy stan techniczny, słabsza lokalizacja oraz mniejszy metraż tym cena odkupu będzie niższa.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?