Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

 

Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć, jakie agencje nieruchomości Opole, najlepiej poradzą sobie z szybką sprzedażą Twojego mieszkania, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i rentowność całej transakcji, to nie musisz już dłużej szukać – w tym artykule, przedstawimy Ci powody, dla których to właśnie nasza firma, zajmuje w tej materii niekwestionowaną pozycję lidera. Nasze biuro jest zainteresowane odkupieniem każdego rodzaju nieruchomości – zarówno domów, jak i mieszkań czy gruntów, a także samych tylko udziałów w nieruchomości. Nie musisz się przejmować, jeżeli Twoja nieruchomość nie jest w idealnym stanie (prawnym, czy technicznym) – takie również znajdują się w obrębie naszego zainteresowania. Jeżeli chcesz poznać szczegóły, dotyczące współpracy z nami, to po prostu przeczytaj ten artykuł – albo od razu skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy!

Od czego zaczyna się współpraca z naszą firmą?

 

Jedną z największych zalet, jakimi może się pochwalić nasze biuro nieruchomości Opole, jest przeprowadzana przez nas wycena nieruchomości. To ona, w dużej mierze, wpływa na nieznane nigdzie indziej tempo naszej pracy, oraz wysoką skuteczność podejmowanych przez nas działań. W trosce o Twój czas i komfort, odbywa się ona w całości zdalnie, opierając się na danych, które przekażesz nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Naszą odpowiedź, zawierającą również proponowaną ofertę cenową, otrzymasz już po kilku godzinach, byśmy parę dni później, mogli spotkać się w kancelarii notarialnej, finalizując cały proces.

Rzecz jasna, to nie wszystko, co możemy Ci w kwestii wyceny zaoferować. Trzeba Ci bowiem wiedzieć, że jest ona całkowicie darmowa i niezobowiązująca, co już w trakcie pierwszego kontaktu, rodzi wymierne profity. Przede wszystkim, wychodzi na to, że wystarczy do nas napisać, by otrzymać dokument, za który w innej sytuacji, musiałbyś zapłacić kilkaset złotych rzeczoznawcy majątkowemu.

Po drugie, jeżeli miałoby się okazać, że nasze przedsiębiorstwo jednak nie trafia w Twoje gusta, to możesz bez jakichkolwiek konsekwencji, porzucić dalsze rokowania. Wszystko dlatego, że dobro naszych Klientów, stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Niemniej, jeśli jednak zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, to zrobimy wszystko, aby spełnić daną Ci wcześniej obietnicę i kupimy Twoją nieruchomość w ciągu kilku dni! Napisz do nas, a przekonasz się, że nie rzucamy słów na wiatr!

Pośrednik nieruchomości – dlaczego nie opłaca się z nim współpracować?

 

Zastanawiając się nad tym, które biura nieruchomości Opole, będą w stanie najlepiej spełnić Twoje oczekiwania względem sprzedaży mieszkania, na pewno wielokrotnie rozważałeś możliwość skorzystania z usług pośrednika nieruchomości. Możliwe też, że nie dostrzegasz tego, co odróżnia jego styl działania, od naszego. Jest to niestety błąd, który może Cię sporo kosztować. Wielu naszych Klientów, miało już okazję do tego, by przekonać się, że dużo lepiej można wyjść na współpracy z naszym przedsiębiorstwem.

Jako docelowy nabywca Twojej nieruchomości, bezapelacyjnie odkupimy Twoją nieruchomość w ciągu kilku dni od nawiązania pierwszego kontaktu, nie pobierając za to żadnej prowizji. Inaczej sprawa wygląda w przypadku pośrednika. Jego prowizja, może wynosić nawet 5% całkowitej wartości nieruchomości, co w przypadku wielu mieszkań, może się przekładać nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych straty! Co więcej, nie ma on żadnej możliwości zapewnienia Cię co do tego, kiedy Twoje mieszkanie zostanie sprzedane, ani czy w ogóle to nastąpi. W efekcie, możesz zostać zmuszonym do jałowego oczekiwania nawet przez kilka miesięcy. A po co, skoro gotowe rozwiązanie masz pod ręką? Skontaktuj się z nami i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Lepiej sprzedać czy wynająć mieszkanie w Opolu?

 

Do wielu obowiązków najemcy lokalu użytkowego jest odpowiednie korzystanie z zasobów lokalu. Odpowiednie, czyli bezpieczne, bez narażania właściciela na straty finansowe. Najemca ma bezwzględny obowiązek regularnego i przede wszystkim terminowego dokonywania wpłat za czynsz i bieżące rachunki, obejmujące opłaty za gaz, prąd i wodę. Umowy bywają skonstruowane w taki sposób, że nakładają dodatkowe zobowiązania pieniężne na spóźnialskich najemców. Z kolei do praw najemcy należy możliwość korzystania z lokalu w ustalony umownie sposób. Wynajem lokalu użytkowego – jak się zabezpieczyć z perspektywy najemcy? Nasze biuro nieruchomości Opole ma duże doświadczenie w takich sprawach. Weźmy pod uwagę, że lokal usługowy musi przejść przez odpowiednie dostosowanie do tego, by mógł służyć na przykład jako siedziba konkretnej firmy usługowej. Na samym początku warto określić, co w sytuacji, gdy skończy się okres najmu. Czy inwestycje poczynione przez najemcę zostaną „odkupione” przez wynajmującego, czy zażąda on, aby lokal wrócił do swej pierwotnej wersji? To drugie rozwiązanie jest bardzo niekorzystne dla najemcy, trzeba tego dopilnować, zanim zainwestuje się spore pieniądze na przykład w wyposażenie salonu fryzjerskiego.

Dokumenty potrzebne do sprzedaży mieszkania

 

O ile prawa i obowiązki najemcy i wynajmującego są jasno określone, a także rygorystycznie przestrzegane, jeśli chodzi o wynajem mieszkań, tak z lokalami użytkowymi bywa nieco trudniej. Wynajem lokalu użytkowego – jak się zabezpieczyć, żeby nie zostać oszukanym? Przy każdym wynajmie umowa to absolutna podstawa. Powinna być sporządzona w co najmniej dwóch jednobrzmiących egzemplarzach i dokładnie określać kto, co może, a czego absolutnie nie. Najlepiej sprawdza się pisemna forma umowy. Dokument zawsze zabezpiecza przed niesfornym działaniem najemców. Nie każdy z nich pozostaje kryształowo szczery i uczciwy podczas korzystania z wynajętego lokalu. Wielokrotnie właściciele borykają się z brakiem regularnych wpłat za czynsz. Nasza agencja nieruchomości BNO jest dobrze przygotowana na takie sprawy.

Zaległości mogą prowadzić do prawdziwych problemów obu stron, a ich finał ma szansę oprzeć się o salę sądową, kiedy wezwania do zapłaty nie przynoszą wymiernych skutków. Wynajem lokalu użytkowego – jak się zabezpieczyć, aby potem nie żałować decyzji o wynajmie? Oprócz umowy zabezpieczeniem może być kaucja pobrana od najemcy przed podpisaniem dokumentu. Kaucja o wartości czynszu z co najmniej jednego miesiąca, ma zabezpieczać właściciela przed stratami finansowymi spowodowanymi zniszczeniami w lokalu użytkowym. Czasami wykorzystywana jest do regulowania zaległych rachunków. Jeśli w ciągu całego okresu najmu wszystko było w jak najlepszym porządku, to kaucja powinna zostać zwrócona najemcy po zakończeniu trwania umowy. Właściciel lokalu ma trzydzieści dni na jej oddanie.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – czy na pewno warto?

 

W trudnych sytuacjach życiowych lub finansowych, w których potrzebna jest duża suma pieniędzy na drogie leczenie lub rehabilitację, ludzie desperacko sięgają po różne metody osiągnięcia takiego celu. Aby uzyskać szybką gotówkę od ręki można wziąć ryzykowną pożyczkę w banku, kredyt na dowolny cel lub sprzedać swoje miano posiadające sporą wartość. Możliwości jest wiele, ale w zależności od czynników zewnętrznych oraz samej sytuacji, w której znajduje się dana osoba, każda z tych opcji ma swoje plusy oraz minusy. Nasze biuro nieruchomości Opole chętnie odpowie na wszystkie pytania.

Co zrobić, gdy potrzebna jest błyskawiczna gotówka od ręki, o przeznaczeniu której nie musisz nikogo informować? Czy pożyczka pod zastaw nieruchomości to najlepsza możliwość, jaką możesz wykorzystać, aby wyjść z ciężkiej sytuacji życiowo-finansowej?

Na obecnym rynku nieruchomości znaleźć można wiele ofert kupna lub sprzedaży nieruchomości wszelkiego rodzaju. Zaczynając od najpopularniejszych, czyli mieszkań w zabudowie wielopoziomowej i wielorodzinnej, idąc dalej przez domy jednorodzinne, puste działki z pozwoleniem na zabudowę mieszkalną, garaże, miejsca parkingowe, działki rekreacyjne, rolne, małe, średnie oraz duże lokale usługowe, na nieruchomościach nietypowych kończąc. Widząc wystawione ogłoszenie sprzedaży nieruchomości z dopiskiem „mieszkanie spółdzielcze” wielu interesantów nie jest do końca pewna, czym właściwie jest mieszkanie spółdzielcze.

Sprzedaż nieruchomości z problemami w Opolu

 

Obecnie na sprzedaż trafia wiele nieruchomości różnego rodzaju, o różnorodnym zastosowaniu, charakterze i stanie. W zależności od tych czynników ich popularność oraz zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów może rosnąć lub maleć.

Nieruchomości z problemami, jak ogólnie się na nie mówi, to nieruchomości posiadające czynnik, zmniejszający ich potencjał sprzedażowy, a tym samym zmniejszające szansę na korzystną i szybką sprzedaż. Do najczęstszych problemów jakie znajdują się wśród ofert nieruchomości z problemami są nieruchomości zadłużone i nieruchomości z komornikiem. To właśnie one cieszą się najmniejszym zainteresowaniem ze strony kupujących.

Problematyczne są również nieruchomości o złym stanie technicznym, w wyniku czego budynek, lokal lub działka nie do końca nadaje się do swobodnego użytku. Zły stan techniczny może oznaczać w przyszłości poważne i kosztowne remonty, a niekiedy nawet rozbiórkę całego budynku lub całkowite przekopanie ziemi.

Wśród nieruchomości z problemami można również znaleźć nieruchomości o niepewnym lub niekorzystnym stanie prawnym. Co to oznacza? Na przykład brak możliwości budowy, remontu lub jakiegokolwiek działania związanym z polepszeniem aktualnych warunków mieszkalnych kamienicy. Można również takim terminem nazwać nieruchomości, których właściciele padli ofiarami oszustwa. Biuro nieruchomości Opole jest otwarte na propozycje.

Skup nieruchomości z problemami nie jest tematem obcym dla naszego biura nieruchomości w Opolu. Również w takich przypadkach zajmujemy się szybkim skupem gotówką od ręki. Wśród naszego personelu znajdują się odpowiednio wykwalifikowane osoby, posiadające niezbędną wiedzę i umiejętności z zakresu nieruchomości, finansów i prawa, dzięki czemu skup przebiega bezproblemowo, szybko i bez zbędnych formalności.

Zadzwoń lub skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego, a przygotujemy dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę skupu kamienicy.

Pomożemy Ci w każdej miejscowości w Polsce!

 

Musisz mieć na uwadze fakt, że nasz skup nieruchomości Opole, aktywnie działa na terenie całego naszego kraju, za pośrednictwem swoich filii. Jeżeli zatem posiadasz nieruchomość w Krakowie, wówczas nasz skup nieruchomości Kraków pomoże Ci podczas transakcji. Jeśli zaś chciałbyś sprzedać mieszkanie nad morzem, to dobrym wyborem może być nasz skup nieruchomości Gdańsk. Chodzi Ci o jakąś inną miejscowość? Nie martw się – tam na pewno również działamy! Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a na pewno rozwiążemy Twój problem!

Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

  • Szybka wycena
  • Jedna wizyta w mieszkaniu
  • Bezpieczna sprzedaż