Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

 

Istnieją różne agencje nieruchomości Olsztyn, oferujące szybką sprzedaż Twojego mieszkania. Niemniej, naszym skromnym zdaniem, popartym wieloma opiniami naszych Klientów, to właśnie nasze biuro jest w stanie zaoferować Ci najwięcej! Skupujemy wszystkie rodzaje nieruchomości, zarówno domy, jak i mieszkania, czy grunty, a nawet same udziały w nieruchomości, jeśli to nimi właśnie dysponujesz. W obrębie naszych zainteresowań, znajdują się również te nieruchomości, które mogą mieć spore problemy na rynku wtórnym – chodzi o mieszkania w złym stanie technicznym, czy prawnym. Z nami nie musisz się niczego obawiać – gwarantujemy, że każdą sprawę doprowadzimy do szczęśliwego finału. Chcesz wiedzieć, jak to możliwe? W takim razie, po prostu przeczytaj ten artykuł, a wszystko stanie się jasne!

Szybka wycena i szybka sprzedaż – u nas jest to możliwe!

 

Nasze biuro nieruchomości Olsztyn, może pochwalić się wieloma zaletami, jednak jedna szczególni wysuwa się na pierwszy plan. Mowa tu o przeprowadzanej przez nas wycenie nieruchomości, która w dużej mierze zapewnia nam niespotykaną nigdzie indziej szybkość działania, oraz stuprocentową skuteczność. W trosce o Twój czas i wygodę, przeprowadzamy ją w całości zdalnie, wyłącznie w oparciu o dane, które prześlesz nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Naszą decyzję o zakupie, zawierającą także proponowaną zapłatę, otrzymasz już w ciągu kilku godzin, byśmy parę dni później, mogli spotkać się w kancelarii notarialnej, finalizując cały proces.

Warto odnotować, że przygotowywana przez nas wycena, jest w pełni darmowa i niezobowiązująca! Oznacza to dwie rzeczy. Po pierwsze to, że wystarczy sam kontakt z naszą firmą, by zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które w innym przypadku, należałoby przeznaczyć na usługi rzeczoznawcy majątkowego. Po drugie, samo poproszenie o wycenę, wcale niczego na Tobie nie wymusza – jeżeli uznasz, że nie jesteśmy w stanie sprostać Twoim wyśrubowanym wymaganiom, to możesz bez żadnych konsekwencji porzucić dalsze rozmowy.

Niemniej, jeżeli zdecydujesz się na podjęcie z nami współpracy, to obiecujemy zrobić wszystko, by spełnić daną Ci wcześniej obietnicę sprzedaży mieszkania w ciągu kilku dni. W tym celu, przekażemy i dokładne instrukcje, dotyczące tego, jakie dokumenty musisz skompletować, by sprzedaż mogła się zgodnie z prawem odbyć. Nie przejmuj się jednak, jeżeli nie masz na to czasu, czy ochoty – wystarczy, że udzielisz nam swojego pełnomocnictwa, a my załatwimy wszystko za Ciebie!

Dlaczego nie warto stawiać na pośrednika nieruchomości? Wybierz nasz skup!

 

Pośrednik nieruchomości, bardzo często stanowi pierwszą myśl wszystkich tych, którzy pragną jak najprędzej sprzedać swoją nieruchomość. Niestety, okazuje się, że nie jest to najtrafniejszy wybór. Do naszego biura nieruchomości Olsztyn, zgłosiło się już wiele osób, zawiedzionych dotychczasową biernością swojego pośrednika. Nie marnuj więc ani czasu, ani pieniędzy – zamiast tego, zgłoś się prosto do nas!

A dlaczego pośrednika nieruchomości powinieneś ominąć szerokim łukiem? Głównie dlatego, że nie jest on w stanie zapewnić Ci tego, kiedy Twoją nieruchomość sprzeda, ani czy w ogóle będzie to możliwe. Niemniej, nawet, gdyby po wielu miesiącach, udało mu się znaleźć kupca zainteresowanego Twoim mieszkaniem, to wysokość prowizji pośrednika nieruchomości, może zwalić z nóg – czasami, jest to aż 5% całkowitej wartości nieruchomości!

Z tego powodu, dużo lepiej jest postawić na nasze biuro nieruchomości. Jako docelowy nabywca Twojego mieszkania, zakupimy je w ciągu kilku dni, nie pobierając za to jakiejkolwiek prowizji! Współpracując z nami, masz pewność, że otrzymasz za swoją nieruchomość uczciwą zapłatę, bardzo szybko pozbywając się ciążącego Ci problemu. Skontaktuj się z nami, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Sprzedaż mieszkania w Olsztynie z dożywiociem – to możliwe

 

Zawarcie dożywocia wymaga udziału notariusza oraz sporządzenia odpowiedniego aktu notarialnego o mocy prawnej, dlatego wizyta w kancelarii jest tu niezbędna. Każdy notariusz posiada prawo do pobierania opłat za swoje usługi, a ich kwota ustalana jest zmienna, zależna od wartości przedmiotu czynności notarialnej. W przypadku umowy o dożywocie, jej przedmiotem jest nieruchomość, a więc cena za usługę będzie liczona od wartości mieszkania, działki, gospodarstwa lub domu.

Dodatkowo dochodzą tu również:

  • opłaty za sporządzenie wypisów aktu notarialnego – 6 zł + aktualnie obowiązująca stawka podatku VAT od każdej rozpoczętej strony. W przypadku umów dożywocia jest to około 60 zł.
  • Wpis do księgi wieczystej, za którą notariusz pobiera stała opłatę 200 zł od każdego wniosku o wpis. Kwota ta przekazywana jest później na rzecz Sądu Rejonowego z miejsca lokalizacji danej nieruchomości.
  • Wpis do księgi wieczystej ujawniający prawie dożywocia zbywcy nieruchomości – 150 zł od wniosku o wpis praw osobistych np. prawa najmu, dzierżawy, odkupu lub właśnie dożywocia.
  • Opłaty za przesłanie teleinformatycznego wniosku o dokonanie wpisu w księdze wieczystej – 246 zł.

Umowa dożywocia podlega także opodatkowaniu według zasad o opodatkowaniu czynności cywilnoprawnych w wysokości 2% rynkowej wartości przedmiotu umowy, czyli nieruchomości. Obowiązek zapłaty podatku leży w interesie nabywcy.

Zawarcie umowy dożywocia nie oznacza jednak konieczności zapłaty podatku od spadków i darowizn, co reguluje przez z Ustawy z dnia 28 lipca 1983 roku o podatku od spadków i darowizn. Nasze biuro nieruchomości Olsztyn pozostaje do dyspozycji.

W celu wcielenia umowy dożywocia należy dopełnić szeregu formalności, a w tym najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalistów w tej kwestii – notariuszy.

Lepiej sprzedać, czy wynająć mieszkanie w Olsztynie?

 

Zanim zastanowimy się nad prawem wynajmującego do wejścia do lokalu i przybliżymy to, co warto na ten temat widzieć, przyjrzyjmy się innym, podstawowym prawom, które ma wynajmujący mieszkanie. Przede wszystkim ma on prawo do ustalania stawek za czynsz, jak i podnoszenia tych opłat w ciągu trwania wynajmu (z wcześniejszym uprzedzeniem). Ma prawo żądać ustalonej przez siebie kaucji zwrotnej i na podstawie wpłaty podjąć decyzję o wynajmie. Funkcjonuje jednak zasada, pewne ograniczenie, mówiące o tym, że kaucja nie może być wyższa niż wartość rocznego czynszu. Agencja nieruchomości Olsztyn chętnie pomoże. Suma ta bywa zwalająca z nóg, a mimo to zdarzają się właściciele, którzy chcieliby nieco podwyższyć próg kaucji w celu zabezpieczenie swojego mienia. Najczęściej jednak kaucja stanowi równowartość jednomiesięcznego czynszu i jest zwrotna pod koniec okresu najmu (o ile mieszkanie pozostało w nienaruszonym stanie i nie odnotowano żadnych braków w sprzęcie ani nienaprawionych usterek). Przy temacie praw właściciela rodzi się pytanie, jak w praktyce wygląda prawo wynajmującego do wejścia do lokalu. Co warto wiedzieć? Zasadniczo odpowiedź jest prosta – właściciel nie może wejść do mieszkania, które wynajmuje innym. Jednak jak wiadomo, zdarzają się odstępstwa od reguł, ale o tym później. Sprawdźmy jeszcze, jakie są obowiązki właściciela mieszkania.

Obowiązki właściciela mieszkania – może lepiej sprzedać lokum?

 

Najemca musi czuć się bezpiecznie w wynajmowanym mieszkaniu. Dlatego to wśród obowiązków właścicieli jest zapewnienie, że wszystkie instalacje są sprawne i działają prawidłowo. Często obowiązkiem wynajmującego jest dbanie o części wspólne mieszkańców, jeśli chodzi o mieszkanie w bloku. Pojawiające się problemy z wodociągami, instalacją gazową czy ogrzewaniem to także te kwestie, których naprawa lub usprawnienie zasadniczo leżą po stronie wynajmującego. Krótko mówiąc, wszelkie poważne remonty i modernizacje to obowiązek właściciela, nie najemcy. Indywidualne ustalenia w tym zakresie zawsze zawarte są w umowie sporządzanej na początku wynajmu, dlatego uważne czytanie tego dokumentu powinno być istotne dla obu zobowiązujących się stron. Biuro nieruchomości Olsztyn ma doświadczenie w takich transakcjach. Prawa i obowiązki wynajmującego są podobne bez względu na to, czy wynajmuje jednej osobie całe mieszkanie, czy też dzieli wynajem na poszczególne pokoje (to rozwiązanie sprawdza się przy okazji wynajmowania mieszkania studentom). W razie wątpliwości co do umowy zawsze można skorzystać z usług pośrednika lub prawników. A jeśli wynajmujący ma już dosyć podejmowania współpracy z ludźmi i otrzymywania niewielkiego miesięcznego zysku, może sprzedać mieszkanie. Szybko zrobi to, korzystając ze skupu nieruchomości. Na dobrą sprawę, nawet mając nieruchomości z lokatorami, można je sprzedać. Oczywiście szybko i za gotówkę to tylko w skupie mieszkań, w którym skupujemy domy, mieszkania i kamienice bez pobierania opłat za wycenę nieruchomości.

Wynajem lokalu użytkowego – czy można szybko zbyć taki lokal?

 

Między zwykłym mieszkaniem a lokalem użytkowym jest wiele różnic, choć czasem początkowo nie wyróżniają się one wyglądem. Jednak to, co czyni je wyjątkowymi, to sposób, w jaki będą użytkowane i jakie jest ich zaplecze techniczne. Ten aspekt warunkuje również dodatkowe wymagania. W zależności od rodzaju nieruchomości może mieć inne wymogi i spełniać warunki, by na przykład służyć jako lokal użytkowy. Jeśli chodzi o wynajem lokalu użytkowego, to bywa to kwestia problematyczna i przysparzająca więcej zmartwień właścicielowi, niż gdyby miał mieszkanie przeznaczone do tradycyjnego zamieszkania przez lokatorów. Najemcy lokali użytkowych często muszą wprowadzić w nich sporo zmian, by dostosować wnętrze do swojego biznesu. Nie zadają sobie pytanie, co z tym wszystkim, gdy jednak z jakiegoś powodu działalność firmy nie wyjdzie? To nie jest łatwe zagadnienie. Wynajem lokalu użytkowego – jak się zabezpieczyć, by nie ucierpiały na nim interesy właściciela? Biura nieruchomości Olszyn BNO szybko sprzedadzą lokal.

Znamy rynek nieruchomości nie od dziś i wiemy, że inwestycja w lokal użytkowy jest w perspektywie czasu bardziej intratna. Trudno jednoznacznie i krótko zdefiniować lokal użytkowy, ale można wykluczyć, że jest to mieszkanie albo pomieszczenie gospodarcze. Istnieje dużo rodzajów lokali użytkowych, są zależne od przeznaczenia. Można wynająć lokal na biuro, hotel, na sklep, na salon kosmetyczny albo fryzjerski (pomieszczenia handlowo-usługowe), na obiekt sportowy lub kulturalny (hala sportowa, kino, teatr).

Kompleksowa obsługa na terenie całego kraju – znajdź naszą pomoc tam, gdzie jej potrzebujesz!

 

Musisz pamiętać również o tym, że nasz skup nieruchomości Olsztyn, aktywnie działa na terenie całego naszego kraju, za pośrednictwem swoich filii. Jeżeli zatem posiadasz nieruchomość w Krakowie, wówczas nasz skup nieruchomości Kraków pomoże Ci podczas transakcji. Jeśli zaś chciałbyś sprzedać mieszkanie nad morzem, to dobrym wyborem może być nasz skup nieruchomości Gdańsk. Chodzi Ci o jakąś inną miejscowość? Nie martw się – tam na pewno również działamy! Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a na pewno rozwiążemy Twój problem!

Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

  • Szybka wycena
  • Jedna wizyta w mieszkaniu
  • Bezpieczna sprzedaż