Jak szybko sprzedać dom? Najszybszym i bezpiecznym rozwiązaniem bez czekania będzie skup nieruchomości.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

 • 1 krok
 • 2 krok
 • 3 krok

Sprzedaż domu szybko i za gotówkę jest mało prawdopodobna. Wiele osób podchodzi do tego mocno sentymentalnie, jednak są też tacy, którzy traktują to jako inwestycję w swoją przyszłość. W jaki sposób skutecznie zrealizować transakcję, jaką jest sprzedaż domu? Jakie dokumenty do sprzedaży domu będą potrzebne? Co warto wiedzieć przed zrealizowaniem takiej transakcji? Sprawdź najważniejsze informacje i skutecznie sprzedaj dom w krótkim czasie.

Sprzedaż domu – jak to zrobić? Krok po kroku

 

Nie ma jednoznaczniej odpowiedzi na temat tego, jak szybko sprzedać dom oraz w jaki sposób uzyskać jak najlepszą cenę rynkową. Od czasu kiedy nieruchomość pojawi się na rynku do czasu znalezienia potencjalnego nabywcy, może minąć sporo czasu. Warto mieć na uwadze fakt, że im starszy będzie lokal, tym prawdopodobnie niższa będzie jego wartość. Z tego względu kiedy podejmujesz konkretną decyzję – sprzedam dom – weź pod uwagę możliwość skorzystania z usług firmy zajmującej się skupem domów i mieszkań. 

Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas, ale i pieniądze. W ramach działania skupu domów szybko pozbędziesz się niechcianej nieruchomości, dopełnisz niezbędnych formalności z pomocą specjalistów oraz otrzymasz środki ze sprzedaży bezpośrednio na konto. Sam proces, jakim jest sprzedaż domu, można zamknąć w kilku krokach, a mianowicie:

 • Ustalenie wartości rynkowej domu – pamiętaj, aby w tym celu zatrudnić tylko zweryfikowanych rzeczoznawców, którzy dokładnie przeanalizują każdy aspekt dotyczący konkretnej nieruchomości. Dzięki temu wycena będzie rzetelna i z góry określisz realną kwotę, jaką uzyskasz ze sprzedaży domu.
 • Kompletacja dokumentów – to niezbędna kwestia, o której nigdy nie można zapomnieć. Bez kompletu dokumentów nie doprowadzisz żadnej transakcji do finału. Nie wiesz, jak szybko sprzedać dom? Koniecznie skompletuj wszystkie dokumenty dotyczące nieruchomości. Dzięki temu zaoszczędzisz przede wszystkim swój czas, jak i czas nabywcy.
 • Kontakt z klientami – oczywiście możesz wystawić na własną rękę ogłoszenie sprzedaży w Internecie lub korzystać z pomocy pośredników, którzy pobierają liczne prowizje za zrealizowane transakcje. Skutkiem takiego działania będzie wydłużony czas oczekiwania na znalezienia nabywcy lub po prostu niższa kwota ze sprzedaży ze względu na prowizję. Ciekawą alternatywą jest jednak skup domów i mieszkań niezależnie od sytuacji prawnej, dzięki któremu możesz w krótkim czasie pozbyć się nieruchomości i zyskać dodatkowe środki bezpośrednio na konto.

Sprzedaż domu – co warto wiedzieć?

 

Decydując się na sprzedaż domu, warto wiedzieć, że konieczne będzie odpowiednie przygotowanie nieruchomości do sprzedaży. W tym przypadku kluczową rolę ogrywają zdjęcia i kompleksowy opis. Jeśli wystawiasz ogłoszenie na własną rękę, opisując je „sprzedam dom” możesz mieć pewność, że nie znajdziesz żadnego nabywcy. Pamiętaj, że dobre zdjęcia to klucz do sprawnej sprzedaży domu i nie tylko. Dobrze wykonany opis również powinien być kluczem do sprawnego realizowania transakcji z potencjalnym klientem.

Jakie dokumenty do sprzedaży domu są niezbędne?

 

Aby sprawnie sprzedać dom, trzeba przygotować listę niezbędnych dokumentów. Zaliczamy do nich:

 • Akt notarialny.
 • Odpis z ksiąg wieczystych.
 • Wypis z rejestru gruntów.
 • Wyrys z mapy ewidencyjnej.
 • Zaświadczenia o zameldowanych osobach.
 • Zaświadczenie o przeznaczeniu nieruchomości.
 • Decyzja potwierdzająca zgodność projektu budowlanego.

Oczywiście to tylko podstawowa dokumentacja, jaka będzie wymagana podczas sprzedaży domu. Wybierając usługi skupu domów i mieszkań online możesz zaoszczędzić swój czas i niepotrzebny stres, gdyż doradcy pomogą Ci praktycznie w każdym aspekcie, sprawiając, że transakcja, jaką jest sprzedaż domu, będzie czystą przyjemnością.

Jak sprzedać dom – samodzielnie, z pośrednikiem czy w skupie?

 

Sprzedam dom – to częste hasło występujące na portalach aukcyjnych, gdzie znajdują się oferty sprzedaży nieruchomości. Kiedy decydujesz się na taki krok i chcesz pozbyć się domu, koniecznie zastanów się, w jakiej formie chcesz doprowadzić transakcję do końca. Jeśli chcesz szybko pozbyć się domu, skorzystaj z usług skupu domów, mieszkań, gruntów i nie tylko, a gotówkę ze sprzedaży otrzymasz bezpośrednio na konto po załatwieniu formalności notarialnych i podpisaniu umowy.

Nie wiesz, jaki podatek od sprzedaży domu będzie trzeba zapłacić? W przypadku domów wynosi on 19%, ale nie dotyczy całej kwoty transakcji, a jedynie jej różnicy między ceną sprzedaży a ceną zakupu. Co ciekawe, po 5 latach posiadania nieruchomości nie ma obowiązku zapłaty żadnego podatku dochodowego z tytułu. Wybierz odpowiednią formę sprzedaży lokum i przekonaj się, jak szybko sprzedać dom w dzisiejszych czasach.

Aby sprzedać dom szybko i za gotówkę do naszego skupu nieruchomości, wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego poniżej. W ciągu 24h otrzymasz nasza ofertę. Zapraszamy!

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

 • 1 krok
 • 2 krok
 • 3 krok
Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

 • Szybka wycena
 • Jedna wizyta w mieszkaniu
 • Bezpieczna sprzedaż