Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

 

Poszukiwania nabywcy, mającego ochotę na zakup Twojej nieruchomości, z całą pewnością mogą przyprawiać Cię o ból głowy. Możliwe, że już w tym momencie zacząłeś się zastanawiać, które agencje nieruchomości Kielce, są w stanie najszybciej rozwiązać Twój problem, jednocześnie dbając o zyskowność i bezpieczeństwo przeprowadzanej transakcji? Jeśli tak, to nie musisz już dłużej szukać – nasz skup nieruchomości online z radością Ci pomoże! Skupujemy wszystkie rodzaje nieruchomości – domy, mieszkania, grunty, a nawet same udziały w nieruchomości. Nie obawiamy się trudnych zadań, więc nie musisz się przejmować, jeżeli na Twoja nieruchomość obciążona jest prawnie, bądź jest w złym stanie technicznym. Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się, w jaki sposób działamy i dlaczego warto rozpocząć z nami współpracę!

Od czego zaczyna się współpraca z naszym przedsiębiorstwem?

 

Nie musisz robić wiele, by szybko wejść z nami w alians, który zaowocuje sprzedażą Twojego mieszkania w ciągu kilku dni! Wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, a my, w oparciu o informacje, które nam za jego pośrednictwem dostarczysz, opracujemy dla Ciebie wycenę online zbywanej nieruchomości – otrzymasz ją już w ciągu kilku godzin! Jak to możliwe, że stanie się to tak szybko? Wszystko dlatego, że dbając o komfort i czas naszych Klientów, wycena przeprowadzana jest w całości w trybie zdalnym!

Naturalnie, nie jest to wszystko, co nasze biuro nieruchomości Kielce, może Ci w tej materii zaoferować. Nasza wycena, jest bowiem całkowicie darmowa i niezobowiązująca! Oznacza to, że już na samym wstępie, będziesz w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które w innym wypadku, musiałbyś przeznaczyć na usługi rzeczoznawcy majątkowego. Ponadto, gdyby się okazało, że nasz skup nieruchomości nie spełnia Twoich oczekiwań, to bez jakichkolwiek konsekwencji możesz porzucić dalszy dialog.

Niemniej, jeżeli uznasz, że to właśnie my jesteśmy Twoim wymarzonym partnerem biznesowym, to możemy Ci obiecać, że odkupimy od Ciebie Twoje mieszkanie już w ciągu kilku dni! Aby spełnić tę obietnicę, natychmiast po zaakceptowaniu przez Ciebie naszej oferty, poinstruujemy Cię co do tego, jakie dokumenty będziesz zobowiązany zdobyć, aby sprzedaż mogła się odbyć. Nie masz na to czasu, albo boisz się, że sobie nie poradzisz? Nie ma sprawy – udziel nam swojego pełnomocnictwa, a załatwimy wszystkie formalności za Ciebie!

Co jest lepsze – pośrednik nieruchomości, czy skup nieruchomości? Nasi Klienci już wiedzą!

 

Mogłoby się wydawać, że pośrednik nieruchomości stanowi pokrewny nam rodzaj przedsiębiorstwa, a skorzystanie z jego usług, może być równie opłacalne. Niestety, jest to mit, za wiarę w który możesz słono zapłacić. Przekonali się już o tym niektórzy z naszych Klientów, którzy zgłosili się do naszego biura nieruchomości Kielce tuż po tym, jak zawiedli się miernymi w skutkach działaniami swojego pośrednika. Co dokładnie może pójść nie tak?

Pierwszą rzeczą, o jakiej zapewne pomyślałeś, jest oczywiście prowizja pośrednika nieruchomości, która nierzadko urasta do absurdalnie wysokich kwot. Nierzadko, jest to nawet 5% całkowitej wartości mieszkania, co w wielu przypadkach może stanowić o stracie nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Ale to dopiero wówczas, gdy do sprzedaży faktycznie dojdzie – bo przecież pośrednik nieruchomości, nie ma żadnych realnych narzędzi, dzięki którym mógłby Cię zapewnić o tym, kiedy sprzedaż nastąpi, oraz czy w ogóle będzie miała miejsce.

Dlatego też, lepiej jest zawierzyć naszej firmie. Jesteśmy docelowym nabywcą Twojego mieszkania i zobowiązujemy się do dokonania zakupu nie później, niż w ciągu kilku dni od nawiązania pierwszego kontaktu. Co więcej, za swoje usługi nie pobierzemy żadnej prowizji! Możesz liczyć na uczciwą zapłatę, oddającą bieżące, rynkowe realia. Chcesz wiedzieć więcej? To po prostu do nas napisz!

Sprzedaj szybko nieruchomość zadłużoną w Kielcach

 

Skupujemy nieruchomości będące w różnym stanie technicznym i stanie prawnym. Wśród personelu obsługującego nasze biuro nieruchomości znajdują się wykwalifikowani specjaliści z dziedziny finansów i rachunkowości, prawa, budownictwa, architektury oraz księgowości. Dzięki tak szerokiej wiedzy oraz doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc w niemal każdej niekorzystnej sytuacji, w której znalazł się właściciel nieruchomości z problemami lub nieruchomości zadłużonej. Nasze biuro nieruchomości Kielce ma doświadczenie w takich sprawach.

Wiemy jak trudno jest na aktualnym rynku nieruchomości o idealnych kupców, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby proces skupu i przebieg całej transakcji był najprzyjemniejszym i najmniej inwazyjnym zdarzeniem, jak to tylko możliwe. Wiemy również, że w sytuacjach takich, jak nagła choroba, wypadek, kosztowne leczenie, śmierć lub utrata pracy stres i nerwy biorą górę. Sprzedaż mieszkania również może być wydarzeniem dla niektórych stresującym, ale z nami ograniczone jest to do minimum. Pomagamy przygotować niezbędną dokumentacje i dopięcie wszelkich formalności.

Jesteśmy również świadomi tego, że gdy pojawia się trudna sytuacja życiowa, potrzebne są również szybkie pieniądze. Skup nieruchomości za gotówkę nie tylko daje możliwość wyjścia z niekorzystnej sytuacji finansowej, ale również daje duży i szybki zastrzyk dodatkowych środków, które można przeznaczyć na realizację innych celów. Pieniądze ze sprzedaży nieruchomości pomagają w bardzo krótkim czasie odbić się i wrócić do normalnego trybu życia bez nerwów i wyczerpującego stresu. Jeśli chcesz skupić szybko i za gotówkę nieruchomość zadłużoną, której właścicielem jesteś, zadzwoń lub zostaw swoje dane kontaktowe w formularzu kontaktowym, a my skontaktujemy się z Tobą! Przedstaw nam swoją sytuację, a my poddamy wycenie Twoją nieruchomość oraz zaprezentujemy ofertę skupu mieszkania, działki lub lokalu usługowego.

Sprzedaż mieszkania ze spadku w Kielcach?

 

Każdy rozporządza swoim majątkiem według własnego uznania. Jako że mieszkanie też można uznać za część majątku, to istnieje możliwość przepisania go na inną osobę (niekoniecznie spokrewnioną). Najczęściej mieszkania przepisywane są na dorastające dzieci lub bliskie osoby. Ceny nieruchomości z roku na rok szybują do góry. Otrzymanie mieszkania to wielka radość i ulga dla młodych osób, które nie muszą rozpoczynać dorosłego życia zaciągnięciem długoterminowego kredytu hipotecznego na swoje pierwsze własne cztery kąty. Żeby jednak do tego doszło, niezbędne jest zgromadzenie właściwych dokumentów, umówienie wizyty u notariusza i dopełnienie wszelkich formalności. Formy przepisania mieszkania też mogą być różne (na przykład sporządzenie testamentu). Zobacz, jak krok po kroku przepisać mieszkanie. Nasza agencja nieruchomości Kielce pomoże szybko sprzedać mieszkanie.

Wiesz już, jak krok po kroku przepisać mieszkanie. Przyjrzyjmy się teraz kosztom związanym z tym procesem. Po pierwsze, jeżeli osoba obdarowana nie należy do osób z zerowej grupy podatkowej, będzie musiała zapłacić podatek od darowizny, wyliczany na podstawie wartości mieszkania. W koszty związane z przepisaniem mieszkania trzeba wliczyć opłaty, które będą należały się kancelarii notarialnej. One również są zależne od wartości nieruchomości. Załóżmy, że darowizna jest warta pomiędzy 60000 a 1000000 złotych. Wówczas opłata notarialna to 1010 złotych plus 0,4% (naliczane od nadwyżki ponad 60000 złotych). Niemniej jednak raczej nie będzie to koszt wyższy niż kilka tysięcy.

Nie zapomnij opłacić podatku za spadek

 

W kwestii podatkowej, prawo dziedziczenia nie jest takie proste, ponieważ osoby należące do I grupy podatkowej muszą dodatkowo spełnić kilka warunków. W innym przypadku będą zmuszone do zapłacenia podatku od spadku.

Od momentu otrzymania spadku spadkobiorca ma 6 miesięcy na zgłoszenie tego faktu do Urzędu Skarbowego. Wypełniając odpowiedni formularz musi wypisać wszystko to, co po spadkodawcy odziedziczyła. Do formularza tego należy dołączyć również odpis skrócony aktu zgonu spadkodawcy, akt małżeństwa spadkodawcy, jeśli takowy żyje, wypis z oryginału testamentu notarialnego lub oryginał testamentu ręcznego (jeśli takowy został spisany) oraz odpis skrócony aktów stanu cywilnego spadkobierców.

Biuro nieruchomości Kielce do usług

 

Spóźnienie się ze złożeniem powyższej dokumentacji w ściśle określonym czasie skutkować będzie obowiązkiem zapłaty podatku wyliczonego według standardowych zasad. Wyjątkiem może być jedynie sytuacja, w którym spadkobierca dowiedział się o sytuacji dziedziczenia spadku po upływie wyznaczonych 6 miesięcy.

Spadek, będący przedmiotem opodatkowania spadkowego, zostaje określony kwotą nabytego majątku o wartości ponad sumę wolną od podatku. Podatek od spadku po rodzicach dla grupy I to 9 627 zł, a kwoty powyżej tej wartości podlegają opodatkowaniu według poniższych zasad:

  • Podatek wynosi 3 procent wartości spadku, gdy wartość majątku nie przekracza 10 278 zł.
  • Podatek od spadku po rodzicach, gdy wartość majątku nie przekracza 20 556 zł.
  • 822,20 zł + 7 proc. wartości spadku spadkobierca płaci, gdy wartość majątku wynosi ponad 20 556 zł.

Oprócz majątku, dziedziczone w spadku są również długi. Spadkobiercy mogą przyjąć spadek z tak zwanym dobrodziejstwem inwentarza, to znaczy mogą spłacić długi, ale tylko do kwoty wysokości spadku. Spadek również można odrzucić, ale aby to uczynić trzeba złożyć odpowiednie oświadczenie w Urzędzie Skarbowym. W innym wypadku, gdy nie zostaną podjęte żadne czynności z tym związane, będzie to jednoznaczne z przyjęciem spadku z dobrodziejstwem inwentarza.

Sprzedaż mieszkania ze spadku w Kielcach za gotówkę i od ręku

 

Zgodnie z przepisami umieszczonymi w ustawie z dnia 23 października 2018 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz innych ustaw, zwolnione z obowiązku odprowadzania podatku są te osoby, które sprzedały nieruchomość ze spadku nie wcześniej niż 5 lat po jej nabyciu lub wybudowaniu przez spadkodawcę.

Wyjaśniając prościej – aby nie zapłacić podatku od sprzedaży nieruchomości ze spadku, musi minąć co najmniej 5 lat od jej nabycia przez spadkobiorcę lub musi minąć co najmniej 5 lat od jej wybudowania przez spadkodawcę. Warte zaznaczenia jest tu fakt, o którym większość osób zapomina lub nie jest świadoma czytając interpretując przepisy podatkowe. Powyższy okres co najmniej 5 lat liczy się nie od faktycznej daty nabycia w spadku lub wybudowania nieruchomości, lecz od końca roku kalendarzowego, w którym zdarzenie to miało miejsce. To bardzo istotny szczegół, który może poważnie pokrzyżować plany sprzedaży nieruchomości i wpędzić sprzedawcę w niepotrzebne koszty, związane z przymusem zapłacenie podatku. Wyżej wspomniane przepisy z 1 stycznia 2019 są więc bardzo korzystną sytuacją dla spadkobiorców. 

Biura nieruchomości Kielce są otwarte na propozycję. Przed tą zmianą hasło „nabycie nieruchomości” interpretowane było jako nabycie spadku, dlatego spadkobierca mógł sprzedać nieruchomość bez obowiązku odprowadzenia podatku dopiero po 5 latach liczonych od końca roku kalendarzowego nabycia spadku. Występują również inne okoliczności zwalniające spadkobiorcę z obowiązku odprowadzenia podatku od sprzedaży nieruchomości spadkowej. Są to osoby, które deklarują, że przeznaczą pieniądze ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe, a więc: zakup mieszkania, domu, działki lub remont nieruchomości na własne potrzeby, spłatę pożyczki lub kredytu hipotecznego. Rozwiązanie to musi zostać udokumentowane u notariusza w formie aktu notarialnego, faktury VAT lub potwierdzeniem wykonania przelewu.

Szybka i bezpieczna obsługa, sięgająca każdej miejscowości w Polsce!

 

Musisz pamiętać również o tym, że nasz skup nieruchomości Kielce, aktywnie działa na terenie całego naszego kraju, za pośrednictwem swoich filii. Jeżeli zatem posiadasz nieruchomość w Krakowie, wówczas nasz skup nieruchomości Kraków pomoże Ci podczas transakcji. Jeśli zaś chciałbyś sprzedać mieszkanie nad morzem, to dobrym wyborem może być nasz skup nieruchomości Gdańsk. Chodzi Ci o jakąś inną miejscowość? Nie martw się – tam na pewno również działamy! Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a na pewno rozwiążemy Twój problem!

Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

  • Szybka wycena
  • Jedna wizyta w mieszkaniu
  • Bezpieczna sprzedaż