Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

 

Na pewno zastanawiasz się, czy istnieją jakieś agencje nieruchomości Bytom, które mogłyby zapewnić Ci nie tylko szybką sprzedaż nieruchomości, ale też sprzedaż bezpieczną i rentowną. Jeśli tak, to trafiłeś pod właściwy adres! Nasze biuro, zajmuje się skupem każdego rodzaju nieruchomości – mieszkań, gruntów, a nawet samych udziałów w nieruchomości. Nie obawiamy się także wyzwań trudnych, jakie mogłyby stanowić nieruchomości zadłużone, wymagające remontu, czy borykające się z innymi problemami prawnymi. Dbamy o wygodę i interesy naszych Klientów, co potwierdzają liczne, pozytywne opinie na nasz temat. Chcesz zrozumieć, w jaki sposób działamy? W takim razie zachęcamy do lektury tego artykułu!

Szybka i przyjemna współpraca, prowadząca do szczęśliwego finału

 

Kiedy zdecydujesz się na współpracę z naszą firmą, możesz liczyć na to, że finalizacja transakcji nastąpi w ciągu kilku dni od nawiązania pierwszego kontaktu. Żeby ta obietnica mogła się ziścić, pomożemy Ci nawet zebrać wszelkie dokumenty, jakich prawo wymaga, by sprzedaż mogła się odbyć. Nie przejmuj się, jeżeli nie masz na to czasu, lub w jakimś sensie obawiasz się wzięcia na swoje barki takiej odpowiedzialności – wystarczy, że udzielisz nam swojego pozwolenia, a my załatwimy wszystkie formalności za Ciebie!

Jednak co sprawia, że nasze biuro nieruchomości Bytom, jest w stanie działać tak efektywnie? Przede wszystkim, jest to zasługa naszej wyceny nieruchomości online, której model jest powszechnie zachwalany przez szerokie grono naszych Klientów. W trosce o Twój czas i komfort, wycena odbywa się w całości zdalnie, bazując wyłącznie na informacjach, które udzielasz nam za pośrednictwem formularza kontaktowego. Naszą decyzję o zakupie, wespół z ofertą cenową, otrzymasz już w ciągu kilku godzin!

Warto podkreślić, że nasza wycena online jest całkowicie darmowa i kompletnie niezobowiązująca! Oznacza to, że wystarczy samo podjęcie rozmowy z naszą firmą, by zaoszczędzić nawet kilkaset złotych na usługach rzeczoznawcy majątkowego, którego wizyta jest niezbędna w przypadku sprzedaży nieruchomości. Co więcej, w sytuacji, w której okazałoby się, że nasz skup nieruchomości online, niestety nie był w stanie spełnić Twoich oczekiwań, możesz bez jakichkolwiek konsekwencji zrezygnować z dalszych negocjacji. Napisz do nas – nic na tym nie tracisz, a tylko zyskujesz!

Dlaczego współpraca z pośrednikiem nieruchomości to strata czasu?

 

Do naszego biura nieruchomości Bytom, bardzo często zgłaszają się osoby, które czują się w jakimś stopniu poszkodowane przez dotychczasowe praktyki pośrednika nieruchomości, z którym były związane. Nie ma w tym, niestety, nic dziwnego. Pośrednik nieruchomości, wbrew powszechnym tu i ówdzie mitom, nie będzie w stanie zapewnić Ci szybkiej i zyskownej sprzedaży mieszkania, zamiast tego oferując straty finansowe, stratę czasu i szereg rozczarowań. Jeśli chcesz szybko sprzedać nieruchomość, powinieneś zwrócić się do naszego skupu. Dlaczego?

Pierwszą z przyczyn, jest oczywiście wysoka prowizja pośrednika nieruchomości, która w przypadku wielu biur, sięga nawet do 5% całkowitej wartości zbywanego mieszkania. Jak nietrudno policzyć, w wielu sytuacjach przełoży się to na stratę nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Co więcej, pośrednik nie ma możliwości zagwarantowania Ci tego, kiedy sprzeda Twoje mieszkanie, oraz czy w ogóle to zrobi. Mogą minąć długie miesiące, a oczekiwana transakcja nadal nie pojawi się na horyzoncie.

Wszystko wygląda zupełnie inaczej, gdy wchodzisz w alians z naszym przedsiębiorstwem. My, jako docelowy nabywca Twojej nieruchomości, zobowiązujemy się do jej odkupienia najprędzej, jak to tylko możliwe – zwykle, ten czas nie przekracza kilku dni. Ponadto, za swoje usługi nie pobieramy żadnych prowizji, każdorazowo oferując Ci uczciwą cenę za Twoją nieruchomość, znajdującą odzwierciedlenie w rynkowych realiach. Skontaktuj się z nami, a wszystko Ci wyjaśnimy!

Umowa dożywocia, a sprzedaż nieruchomości – co zrobić?

 

Umowa o dożywocie, umowa dożywocia lub także nazywana jako dożywocie to rodzaj umowy cywilnoprawnej zawieranej pomiędzy stronami, na mocy której w zamian za prawo własności nieruchomości, nabywca musi zapewnić zbywającemu dożywotnie utrzymanie. Zasady funkcjonowania umowy tej regulowane są na podstawie artykułu 908-916 Kodeksu cywilnego. Biuro nieruchomości Bytom chętnie pomoże.

Zawarcie umowy dożywocia może być dla zbywającego gwarancją spokojnej starości, ponieważ w zamian za przekazanie nieruchomości, dostaje wikt i opierunek oraz inne zobowiązania zawarte w umowie pomiędzy nabywcą, a zbywcą. Na czym dokładnie polega umowa dożywocia? Kiedy i na jakich warunkach można ją zawrzeć? A także czy jest inny, lepszy sposób na zagwarantowanie sobie spokojnej starości?

Umowa dożywocia, a sprzedaż nieruchomości, jak szybko zbyć?

 

Istnieją dwa przypadki, które pozwalają na prawne i legalne zmodyfikowanie prawa dożywocia. Wówczas zamiast opieki dożywotnikowi może przysługiwać rekompensata pod postacią renty. Sytuacja taka ma miejsce, gdy nabywca i zbywca wytworzą między sobą takie stosunki, które uniemożliwią dalsze wypełnianie obowiązków zapisanych w umowie, na przykład nie będąc w stanie przebywać w bezpośredniej styczności ze sobą. Może to również nastać w sytuacji, w której nabywca pozbędzie się nieruchomości objętej umową.

Dopuszcza się wtedy możliwość zmiany warunków umowy – jej części, bądź całości, na dożywotnią rentę, której wartość jest równa z wartością tychże uprawień. Modyfikacją umowy dożywocia zarządza i rozstrzyga sąd, a prawo do wystąpienia o taki wniosek ma zarówno nabywca jak i dożywotnik. Nasze biuro nieruchomości pozostaje do dyspozycji. Umowa dożywocia nie podlega zaliczeniu na zachowek, w odróżnieniu od darowizny. Gdy przychodzi do wyboru między darowizną a dożywociem, znaczna większość wybiera umowę, ponieważ mają na względzie dobro i spokój rodziny, a także dach nad głową i opiekę aż do śmierci. Darowizna może wywoływać niepotrzebne konflikty i spory rodzinne, a po śmierci również sądowe spory o sprawy spadkowe i podział majątku.

Home staging – najpopularniejsze triki i techniki sprzedażowe

 

Home staging w Polsce to nic nowego. To tylko przełożenie zagranicznych trendów na polskie realia. Pierwszym może nawet nie trikiem, ale absolutną podstawą jest oczywiście sprzątanie. Gruntownie posprzątane mieszkanie jest dużo bardziej zachęcające w odbiorze niż zakurzone i zaśmiecone albo nie do końca zorganizowana przestrzeń po remoncie. Zanim pojawią się pierwsi zainteresowani, z mieszkania powinny zniknąć wszystkie rzeczy poprzednich lokatorów. Nikt nie chce zaczynać nowej przygody od odgruzowania z czyjejś przeszłości. Kolory w mieszkaniu przygotowanym na sprzedaż nie powinny odstraszać. Najlepiej urządzić wszystko w neutralnych barwach (biel, szarości, beże), które będą łatwe do późniejszej aranżacji lub zmiany przez nowych właścicieli. Warto pamiętać, że nawet najpiękniejsze wnętrze tego piękna nie ukaże w złym oświetleniu. Odpowiednie żarówki i rozstawienie lamp, a także ekspozycja okien wpływa korzystnie na odbiór mieszkania. Home staging stawia także na drobne elementy, które nadadzą „tego czegoś” wnętrzu. Neutralny obraz na ścianie, kwiat doniczkowy lub kwiaty cięte, przyjemny zapach – to niewielkie rzeczy, które mogą zrobić efekt „wow”. Istotnymi punktami w mieszkaniu są kuchnia i łazienka. Nie ma mowy o tym, by glazura w którymś z tych pomieszczeń była zabrudzona (to niesie skojarzenia z niezdrowym grzybem i pleśnią). Jeśli nie ma możliwości wymiany płytek, warto je przynajmniej odświeżyć, nakładając nową fugę i czyszcząc w miarę możliwości. Najpopularniejsze triki i techniki sprzedażowe nie mają na celu ukryć mankamentów lub usterek mieszkania, ale wydobyć to, co w nim najpiękniejsze. Podsumowując – podstawą home stagingu są porządki i odnowienie elementów, które tego wymagają. Wówczas istnieje szansa, że wzrośnie wartość nieruchomości przy niskim nakładzie własnym. Biuro nieruchomości Bytom nie wymaga przygotować.

Czy można sprzedać mieszkanie bez przygotowania?

 

Co to jest home staging i jak przygotować nieruchomość do sprzedaży to już doskonale wiadomo, chociażby po lekturze tego artykułu. Warto mimo to mieć na uwadze, że można sprzedać mieszkanie bez żadnego przygotowania ani nakładów finansowych. Wystarczy skontaktować się ze skupem nieruchomości. Skupujemy mieszkania, pomagając przy dopełnianiu wszystkich formalności. To, co nas wyróżnia to czas działania. W kilka dni mieszkanie może zostać sprzedane, a gotówka będzie na koncie sprzedającego. Sprzedaż osobie prywatnej może trwać miesiącami. Gromadzenie dokumentów na własną rękę, oczekiwanie na ewentualny kredyt… To trwa. Z nami czas transakcji jest maksymalnie skrócony. Nie bez powodu często słyszymy, że nasza firma to „błyskawiczny skup”. To prawda, działamy błyskawicznie, ale również bezpiecznie i w pełni w zgodzie z prawem. Dzięki nam wiele osób otrzymało gotówkę od ręki (bezpośrednio lub na konto) i mogło zacząć nowe życie, bez zobowiązania, jakim jest mieszkanie wystawione przez dłuższy czas na sprzedaż. Biuro nieruchomości Bytom sprzedaje mieszkania od ręki.

Sprzedaż nieruchomości z pominięciem prawa pierwokupu – jakich skutków można się spodziewać?

 

Pominięcie prawa pierwokupu jest czynnością niezgodną z prawem i pociągającą za sobą konsekwencje prawno-finansowe. Skutki są jednak zależne od tego, komu przysługiwało prawo pierwokupu w chwili sprzedaży nieruchomości. Jeżeli wynikało ono z przepisów ustawy i dawało pierwszeństwo instytucjom takim jak Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego, sprzedaż zostaje unieważniona.

Jeżeli jednak prawo pierwokupu zostało celowo zlekceważone i pominięte przez sprzedającego, to sprzedaż nieruchomości nie będzie równoznaczna z unieważnienie umowy sprzedaży. Nabywca stanie się nowym właścicielem nieruchomości, a sprzedawca otrzyma pieniądze ustalone w umowie. Natomiast osoba, która posiada prawo do pierwokupu tej nieruchomości będzie uprawniona do otrzymania odszkodowania wynikającego z niewywiązania się z prawa do pierwszeństwa zakupu. Nasze biuro nieruchomości Bytom BNO pomogą w formalnościach.

W celu uniknięcia konsekwencji jakie pociąga za sobą pominięcie prawa pierwokupu, warto jest wiedzieć, gdzie takie informacje można znaleźć. Prawo pierwokupu ustanowione na danej nieruchomości można sprawdzić w księdze wieczystej, a dokładniej w dziale III obejmującym prawa, roszczenia i ograniczania. Artykuł 16 ustawa z dnia 6 lipca 1982 roku, pozwala na ujawnienie w księdze wieczystej prawa najmu, dzierżawy, odkupu, a także prawa pierwokupu (pod warunkiem, że przepis ustawy wyraźnie określa, że dane prawo powinno być wpisane w księdze wieczystej).

Oznaczenie prawa pierwokupu w księdze wieczystej nieruchomości dla osoby fizycznej jest dobrym zabezpieczeniem, ponieważ ułatwia w przyszłości pozyskanie możliwego odszkodowania wynikającego z pominięcia prawa do pierwokupu.

Wpisu do księgi wieczystej praw osobistych i roszczeń może dokonać jedynie sąd wieczystoksięgowy na podstawie odpowiedniego wniosku osoby uprawnionej prawem pierwokupu.

Sprzedaj mieszkanie szybko i bezpiecznie, na terenie całej Polski!

 

Musisz mieć na uwadze fakt, że nasz skup nieruchomości Bytom, aktywnie działa na terenie całego naszego kraju, za pośrednictwem swoich filii. Jeżeli zatem posiadasz nieruchomość w Krakowie, wówczas nasz skup nieruchomości Kraków pomoże Ci podczas transakcji. Jeśli zaś chciałbyś sprzedać mieszkanie nad morzem, to dobrym wyborem może być nasz skup nieruchomości Gdańsk. Chodzi Ci o jakąś inną miejscowość? Nie martw się – tam na pewno również działamy! Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a na pewno rozwiążemy Twój problem!

Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

  • Szybka wycena
  • Jedna wizyta w mieszkaniu
  • Bezpieczna sprzedaż