Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

 

Gdy idzie o biuro nieruchomości Bielsko-Biała, z całą pewnością da się wyróżnić kilka, które cieszą się dostatecznym profesjonalizmem, by udzielić Ci stosownego wsparcia w trakcie sprzedaży nieruchomości. Niemniej, wyłącznie jedno biuro może być najlepsze – naszym zdaniem, to właśnie my przejęliśmy pałeczkę pierwszeństwa, co potwierdza mnogość pozytywnych opinii, wystawionych nam przez zadowolonych Klientów. Nie ma dla nas wyzwań, którym nie bylibyśmy w stanie podołać, a dobro naszych Klientów, zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Chcesz wiedzieć, jak szybko sprzedać mieszkanie w Bielsku-Białej, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i rentowność transakcji? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie!

W jaki sposób przebiega współpraca z naszym biurem?

 

Nasze biuro nieruchomości Bielsko-Biała wierzy, że kluczem do osiągnięcia pożądanych efektów przy sprzedaży nieruchomości, jest prostota podejmowanych działań, przy jednoczesnym zachowaniu profesjonalizmu i skoncentrowaniu się na potrzebach Klienta. Z tego powodu, warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki przeprowadzana jest przez nas nasza wycena nieruchomości.

Dbając o Twój czas i komfort, wycenę nieruchomości przeprowadzamy w całości zdalnie, wyłącznie na podstawie informacji, których udzielisz nam w formularzu kontaktowym. Odpowiedź przygotujemy i przyślemy do Ciebie już w ciągu kilku godzin, byś jak najszybciej miał świadomość tego, jak bardzo opłaca Ci się podjęcie współpracy z naszą firmą. Jeżeli zdecydujesz się ostatecznie na skorzystanie z naszych usług, to w kancelarii notarialnej spotkamy się już parę dni później!

Nie sposób nie wspomnieć, że nasza wycena online, jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca! Oznacza to, że już podczas pierwszego kontaktu z naszym biurem, oszczędzasz kilkaset złotych, które w innej sytuacji, musiałbyś przeznaczyć na usługi rzeczoznawcy majątkowego. Co więcej, niczego nie ryzykujesz, prosząc nas o wycenę – jeżeli okaże się, że nasz skup nieruchomości nie sprostał Twoim oczekiwaniom, to będziesz mógł bez jakichkolwiek konsekwencji zerwać dalsze negocjacje. Już sama rozmowa z nami Ci się opłaca – skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Skup nieruchomości online, czy pośrednik nieruchomości – co wybrać?

 

Biura nieruchomości Bielsko-Biała, to z pewnością zawiły temat. Podobnie jak w innych miastach, tak i tutaj możemy wyróżnić dwa rodzaje biur, zajmujące się pomocą w sprzedaży nieruchomości. Pierwszą z nich, jest naturalnie nasz skup nieruchomości, który, wedle opinii naszych Klientów, przeważa w swej dziedzinie nad wszelką konkurencją. Jednak drugim typem takiego biura, jest pośrednik nieruchomości, bardzo często mylony z instytucją skupu. Niestety, skutkiem takiej pomyłki, może być utrata sporej ilości środków, a także czasu.

Okazuje się bowiem, że korzystanie z usług pośrednika nieruchomości, nie jest w ogóle opłacalne. Wpływ na to mają dwa powody. Pierwszym z nich, jest oczywiście wysoka prowizja pośrednika nieruchomości, która w przypadku niektórych biur, może sięgać nawet 5% całkowitej wartości zbywanego mieszkania! Nietrudno policzyć, że nierzadko będziemy więc mówić nawet o kilkudziesięciu tysiącach złotych straty.

Drugą sprawą jest fakt, że działania pośrednika nieruchomości, są po prostu nieefektywne. Bardzo często, ogranicza się on wyłącznie do wystawienia w internecie informacji o sprzedaży, licząc na to, że potencjalny nabywca sam się do niego zgłosi. Niestety, jest to droga donikąd – w rezultacie takich praktyk, będziesz długimi miesiącami wyczekiwał transakcji, która może nigdy nie nadejść.

Dużo lepiej jest zatem skorzystać z usług naszego biura nieruchomości. Jako docelowy nabywca Twojego mieszkania, możemy Cię zapewnić, że odkupimy je od Ciebie w ciągu kilku dni od nawiązania pierwszego kontaktu. Co więcej, za swoje usługi nie pobierzemy żadnej prowizji, gwarantując Ci uczciwą cenę za Twoją nieruchomość, zgodną z aktualną sytuacją rynkową.

Wycena zadłużonego mieszkania przez biuro nieruchomości Bielsko-Biała

 

Niektórzy niesłusznie obawiają się, że wycena mieszkania dokonana przez skup nieruchomości będzie mniej korzystna niż podjęcie współpracy z klientem indywidualnym. Jak sprzedać zadłużone mieszkanie i na tym nie stracić? Można mimo obaw zaufać specjalistom ze skupu nieruchomości. Wycena najprawdopodobniej zajmie nam około 24 godzin. Dodatkowo warto podkreślić, że przejmujemy opłaty związane z transakcją oraz zadłużenie mieszkania. Dzięki skorzystaniu ze skupu nieruchomości gotówkę możesz mieć na koncie lub „w kieszeni” w zaledwie kilka dni od skontaktowania się z nami.

Warto nająć, czy sprzedać?

 

Wiemy, jakie prawa ma najemca. Prawa są ważne i ochraniają interesy najemcy. Jednak oprócz praw, ma on obowiązki, które w razie potrzeby musi wypełnić. Obowiązki najemcy często wiążą się koniecznością przeprowadzania napraw i konserwacji wielu elementów mieszkania. Problemy z drzwiami, oknami, urządzeniami sanitarnymi, napawa uszkodzeń powstałych na skutek użytkowania mieszkania lub z winy lokatora – to obowiązki najemcy. Bezwzględnym obowiązkiem najemcy jest dbanie o porządek w mieszkaniu i przynależnych do niego pomieszczeniach, w tym piwnicy i garażu, a także części wspólnych, jak winda, klatka schodowa itd. Najemca musi przede wszystkim pamiętać o obowiązku regularnego, comiesięcznego opłacania czynszu i innych bieżących rachunków. Biuro nieruchomości Bielsko-Biała chętnie pomoże. Powyższe prawa i obowiązki najemcy są przykładowe, to znaczy, że każda umowa powinna być analizowana indywidualnie. Na przykład – jedni właściciele nie wyrażają zgody na przetrzymywanie zwierząt w mieszkaniu, inni nie mają zupełnie nic przeciwko czworonożnym pupilom. Najemca powinien przede wszystkim znać swoje prawa i obowiązki wynikające z konkretnej umowy, którą podpisał jeszcze przed wprowadzeniem się. A gdy najemcy nie wywiązują się z obowiązków i nie chcą się wyprowadzić, właściciel może podjąć inne kroki, na przykład – zyskać gotówkę, sprzedając mieszkanie. Nasz skup nieruchomości jest zainteresowany nawet takimi mieszkaniami, które mają lokatorów lub są zadłużone.

Prawa i obowiązki wynajmującego mieszkanie

 

Jakie prawa ma najemca – to już wiadomo. Mimo to prawo nie dotyczy tylko najemcy. Prawa i obowiązki ma również właściciel wynajmujący mieszkanie. Właściciel zobowiązany jest do pilnowania stanu technicznego mieszkania, w tym na przykład stanu instalacji gazowej czy hydraulicznej. Stan faktyczny, w jakim znajduje się nieruchomość podczas przekazywania kluczy najemcy, musi zgadzać się z tym, o czym są zapisy w umowie. Dopilnowanie, by wszystko było w jak najlepszym porządku i działało bezpiecznie, jest na głowie właściciela. To właściciel ustala stawkę czynszu, kaucji i konsekwencje w przypadku braku regularnych wpłat ze strony najemcy. Biuro nieruchomości Bielsko-Biała ma już wiele takich transakcji. Ma także możliwość zmiany cen w trakcie trwania wynajmu i zatrzymania całości albo części kaucji w razie zauważenia zniszczeń lub braków w lokalu. W trosce o swoje rzeczy, na samym początku najmu, wynajmujący powinien sporządzić stosowny protokół, który zawierałby listę sprzętów, mebli i innych cennych rzeczy, które znajdują się na stanie mieszkania. Kwestia ubezpieczenia mieszkania też często leży po stronie obowiązków wynajmującego mieszkanie. Wszelkie prawa i obowiązki obu stron, jak zostało już wspomniane, reguluje umowa, którą koniecznie trzeba sporządzić w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach i dokładnie przeczytać przed ostatecznym podpisaniem.

Co jest lepsze – wynajem czy sprzedaż mieszkania?

 

Jako właściciel mieszkania masz co najmniej trzy opcje do wyboru. Korzystać z nieruchomości na co dzień, znaleźć najemcę lub… sprzedać swoją własność. To ostatnie rozwiązanie może jest nieco zaskakujące, ale posiadając mieszkanie pod wynajem, nie czerpie się z niego nie wiadomo jak wysokich korzyści w skali miesiąca. Kiedy zastrzyk gotówki okazuje się niezbędny na inny cel, warto spróbować sprzedać lokum i cieszyć się pieniędzmi, inwestując je w coś innego. Sprzedaż nieruchomości prywatnemu nabywcy może trwać miesiącami. To też nie zawsze idealne rozwiązanie, bo w końcu zostaje się bez żadnych pieniędzy – nie ma ich ani z najmu, ani ze sprzedaży, a opłaty bieżące trzeba ponosić. Wtedy z pomocą przychodzi skup nieruchomości. Jako biuro nieruchomości działamy na terenie Bielsku, choć nie tylko. Skupujemy mieszkania, kamienice, hotele, domy, lokale użytkowe. Biuro nieruchomości Bielsko-Biała pozostaje do dyspozycji.

Dzięki nam wielu właścicieli problematycznych nieruchomości mogło odetchnąć z ulgą i zacząć – poniekąd – nowe życie. Pracujemy w tej branży nie od dziś i doskonale rozumiemy naszych klientów. Pomagamy na każdym etapie procesu sprzedaży. Aby skorzystać z naszych usług, wystarczy skontaktować się przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej (konieczne jest zaznaczenie opcji „wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych”). W godzinach pracy biura zachęcamy również do kontaktu telefonicznego. Do nas można się zwrócić z prośbą o zakup nawet takiej nieruchomości, która dla innych jest skreślona. Nas nie przerażają długi, komornik, lokatorzy czy problemy prawne. Poradzimy sobie z każdą ewentualnością i prawdopodobnie odkupimy mieszkanie, które zostanie zaproponowane w formularzu kontaktowym. W ciągu 24 godzin odpiszemy z wyceną nieruchomości. Jeśli nasza oferta będzie satysfakcjonująca, już po kilku dniach może dojść do podpisania aktu notarialnego.

Sprzedaj mieszkanie z lokatorami w Bielsku

 

Każdy najemca ma swoje prawa i obowiązki. Do obowiązków należy dbanie o porządek w mieszkaniu, naprawa niewielkich usterek, regularne opłacanie bieżących rachunków i opłacanie czynszu, którego wysokość jest ustalona wcześniej z wynajmującym. Jeśli chodzi o prawa, to najemca ma pełne prawo do korzystania z lokalu, zapraszania gości, nieinwazyjnych zmian aranżacyjnych. Ma też prawo do prywatności, to znaczy, że wynajmujący nie powinien wchodzić do mieszkania bez wiedzy i zgody najemcy. To naruszanie spokoju korzystania z lokalu, który jak najbardziej jest chroniony przez polskie prawo karne. Każdy, kto przekracza próg obiektu bez zgody osób mieszkających w nim, łamie prawo. A jak jest z prawowitym właścicielem nieruchomości? Prawo wynajmującego do wejścia do lokalu – co warto wiedzieć na ten temat? Jakie prawa ma właściciel nieruchomości, którą wynajmuje? Biuro nieruchomości Bielsko-Biała czeka na kontakt.

Lepiej sprzedać mieszkanie niż nachodzić wynajmujących

 

Znamy przypadki, w których właściciele mają spory problem z „odpuszczeniem”. Nie godzą się z tym, że wraz z wynajmem mieszkania, „zrzekają” się go na czas trwania umowy. Nie mogą wchodzić, kiedy chcą i dokonywać zmian bez zgody najemców. Uważamy, że wówczas powinni zrezygnować z bycia „właścicielami”. Sprzedaż nieruchomości z lokatorami jest przecież możliwa. Wynajmujący zyskają gotówkę, a najemcy nowego właściciela. Tylko czy naprawdę da się sprzedać mieszkanie szybko i za gotówkę, gdy jest ono zajęte przez lokatorów? Tak, da się, wybierając skup nieruchomości zamiast indywidualnego klienta. Prowadzimy skup mieszkań w Warszawie i uważamy, że jesteśmy w stanie pomóc w każdej kryzysowej sytuacji mieszkaniowej. Dysponujemy gotówką, którą przekazujemy od razu po podpisaniu aktu notarialnego. Biuro nieruchomości Bielsko-Biała chętnie we wszystkim pomoże.

 Z nami transakcja jest bezpieczna. Sama wycena mieszkania przebiega błyskawicznie, bo jesteśmy w stanie dokonać jej w ciągu 24 godzin. Po otrzymaniu zgłoszenia w formularzu kontaktowym na stronie internetowej natychmiast przekazujemy zawarte w nim informacje do odpowiednich specjalistów. Proponujemy konkretną gotówkę od ręki. Dla nas stan techniczny ani stan prawny nie są tak istotne. Skupujemy niemal wszystkie zaproponowane nam nieruchomości z problemami – domy, działki, mieszkania, kamienice. Wycena nieruchomości leży po naszej stronie i jest w pełni bezpłatna, nawet gdy ostatecznie nie dojdzie do transakcji. Ceny, które oferujemy, niewiele odbiegają od cen rynkowych mieszkań, a dają coś więcej – szybkie pieniądze. U nas sprzedajesz mieszkanie w kilka dni i to nas wyróżnia od indywidualnych klientów, którzy przez miesiące albo nie mogą się zdecydować, albo czekają na fundusze z kredytu. Nie musisz być tego częścią, sprzedaj nam mieszkanie na własnych zasadach.

 

Kompleksowa obsługa na terenie całego kraju!

 

Pamiętaj jednak również o tym, że nasz skup nieruchomości Bielsko-Biała, aktywnie działa na terenie całego naszego kraju, za pośrednictwem swoich filii. Jeżeli zatem posiadasz nieruchomość w Krakowie, wówczas nasz skup nieruchomości Kraków pomoże Ci podczas transakcji. Jeśli zaś chciałbyś sprzedać mieszkanie nad morzem, to dobrym wyborem może być nasz skup nieruchomości Gdańsk. Chodzi Ci o jakąś inną miejscowość? Nie martw się – tam na pewno również działamy! Skontaktuj się z nami poprzez formularz kontaktowy, a na pewno rozwiążemy Twój problem!

Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

  • Szybka wycena
  • Jedna wizyta w mieszkaniu
  • Bezpieczna sprzedaż