3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

Aranżacja wnętrz dla początkujących
Aranżacja wnętrz dla początkujących

Aranżacja wnętrz dla początkujących

Każdy marzy o tym aby czuć się jak najlepiej w swoich czterech kątach – w końcu nasz dom czy mieszkanie to miejsce do którego wracamy codziennie i powinno kojarzyć się nam ono głównie z bezpieczeństwem i relaksem. Dlatego właśnie tak ważnym jest aranżacja wnętrz dopasowana specjalnie pod nas i nasz gust, tak aby codziennie cieszyła ona nasze oko i napawała nas dobrymi emocjami. Aranżacja wnętrz to kompletnie nowy temat dla Ciebie i chcesz dowiedzieć się jak urządzić i wyposażyć swoje mieszkanie, tak aby było ono wygodne, funkcjonalne oraz robiło wrażenie na odwiedzających gościach?

 

Czy lepiej zgłosić się do profesjonalisty czy może samemu zająć się aranżacją wnętrz?

 

Niezależnie od tego czy decydujemy się na kompletną zmianę charakteru i wystroju wnętrza, salonu na ten przykład, czy na subtelne urozmaicenie dekoracji wnętrz będziemy potrzebowali do tego nieodłącznej rzeczy – inspiracji. Inspirację do wystroju wnętrz można pozyskać na parę sposobów – można poradzić się koleżanki, u której aranżacja wnętrza nas szczególnie zachwyca czy oczywiście „udać się” na poszukiwania w internecie, gdzie znajdziemy tysiące gotowych zdjęć i najróżniejszych projektów wnętrz – przy obecnym tam nadmiarze pomysłów możemy być pewni że znajdziemy coś dla siebie. Natomiast jeśli wiemy że będziemy mieli problem z podjęciem decyzji na własną rękę, a może uważamy się za pozbawionych zmysłu artystycznego – dobrym wyjściem jest zgłoszenie się do architektów czy projektantów wnętrz, którzy opierając się na latach doświadczenia z pewnością zaproponują spersonalizowane pod Ciebie i Twoje wnętrze projekty wnętrz.

Chcesz sprzedać swoje mieszkanie lub dom? Sprawdź skup domów oraz nasze biuro nieruchomości online

 

Jak się zabrać za własny wystrój wnętrz – przygotowanie samodzielnego projektu wnętrz

 

Przede wszystkim przygotowując się do wykonania własnej dekoracji wnętrza musimy wziąć pod uwagę możliwości przestrzenne całego mieszkania oraz poszczególnych pomieszczeń, tak aby rozmyślnie dopasować wystrój pod funkcje poszczególnych wnętrz. Jeśli mamy do czynienia z dużym metrażem mieszkania otwiera nam to dużo możliwości, między innymi warto postawić na oddzielenie strefy prywatnej, gdzie chcemy się wyciszyć i po prostu czuć dobrze, od tej publicznej, gdzie będziemy przyjmować gości i spędzać czas bardziej rozrywkowo.

Główną kwestią, od której warto rozpocząć urządzanie wnętrza jest wybór koloru ścian oraz podłogi, pod które będziemy następnie dobierać kolor i styl mebli. Najbezpieczniejszą opcją będzie postawienie na odcienie bieli i beżu z jednokolorową podłogą, wykonaną na przykład z drewnianych paneli – jednak dla odważniejszych świetnym sposobem na zaakcentowanie jakiejś części pomieszczenia będzie pomalowanie wybranej ściany na inny, wyróżniający się kolor – gwarantujemy że jako pierwszy będzie przyciągał on wzrok gości. Wybierając meble do pokoju warto skupić się także na wielkości pomieszczenia, by uniknąć zbyt dużych gabarytowo mebli, które będą nas przytłaczały oraz zbyt małych, które pozostawią wrażenie niezapełnionej pustki.

 

Na czym skupić się przy dekoracji wnętrz?

 

Decydując się na dany wystrój wnętrza musimy przede wszystkim skupić się nie tylko na aspekcie wizualnym, a postawić równie duży nacisk na funkcjonalność danego pomieszczenia. Musi być one urządzone i wyposażone w taki sposób, aby łatwo było się po nim poruszać, mając wygodny dostęp do najczęściej używanych części, typu kanapa czy stół jadalny oraz tak, aby utrzymanie w nim czystości nie stanowiło problemu. Warto więc zdecydować się na ograniczoną liczbę mebli, co zapobiegnie wrażeniu ciągłego bałaganu i zwracać uwagę na materiał z którego są one wykonane.

Ilość istniejących stylów i trików jakie możemy wykorzystać w aranżacji naszych wnętrz może być przytłaczająca, dlatego warto już na samym początku zdecydować się na jeden dany styl i się jego trzymać w całym wnętrzu, tak aby zachować spójność. Możemy za to bawić się dekoracjami wnętrz, które odpowiednio użyte mogą ożywić wnętrze czy nawet je optycznie powiększyć. Użycie dwóch luster naprzeciwko siebie czy właściwie rozprzestrzenionego oświetlenia z pewnością otworzy nawet najmniejsze pomieszczenie. Jeśli chodzi o dekoracje naścienne można postawić na obrazy tego samego rozmiaru i stylu, czy wręcz bawić się kontrastem i różnymi rozmiarami ramek stosując stopniowanie, co właściwie wykonane sprawi że nasze wnętrze będzie intrygujące i oryginalne.

Dowiedz się więcej o skup nieruchomości komercyjnych

 

Salon – jaka aranżacja wnętrz?

 

Mówi się, że salon to najważniejsze pomieszczenie w całym domu, wręcz stanowiące naszą wizytówkę – ma to w sobie dużo prawdy, w końcu to w salonie spędzamy najwięcej pięknych chwil z rodziną i to właśnie tu przyjmujemy gości. Dlatego tak wiele osób kładzie szczególny nacisk na aranżacje wnętrza salonu i zastanawia się jak najlepiej go urządzić. Nie ma tu jednej złotej zasady – każdy ma własny gust, niektórzy będą czuli się najlepiej w loftowym stylu, kiedy inni postawią na minimalizm i będą akcentowali wystrój dodatkami, na przykład bujną roślinnością. Najważniejszym jest aby salon był jasny, przestronny oraz wyposażony w sposób spójny i odpowiadający naszemu stylowi, a na pewno będziemy zbierać komplementy od odwiedzających nas gości oraz będziemy czerpać przyjemność z przebywania w nim – co powinno być najważniejszym celem wystroju każdych wnętrz, nie tylko salonu.

 

Wystrój wnętrz – daj się ponieść swojej wyobraźni!

 

Aranżacja wnętrz może być świetnym sposobem na wyrażenie siebie, a także okazją do uwolnienia swojej wewnętrznej kreatywności – kto wie, może zabierając się do zmiany wystroju swojego wnętrza odkryjesz w sobie nową pasję!

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?

Dom samowystarczalny - czym są domy samowystarczalne?

Dom samowystarczalny – czym są domy samowystarczalne?

Jak znaleźć właściciela działki po numerze działki?

Jak znaleźć właściciela działki po numerze działki?

Jak sprzedać mieszkanie lub dom z kredytem hipotecznym?

Jak sprzedać mieszkanie lub dom z kredytem hipotecznym?

Leasing nieruchomości - czym jest i na ile lat wziąć?

Leasing nieruchomości – czym jest i na ile lat wziąć?