3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

remont mieszkania
Remont mieszkania – ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Remont mieszkania – ile trzeba będzie za niego zapłacić?

Remont mieszkania to dość kosztowne przedsięwzięcie w dzisiejszych czasach. Średnie ceny nowych i używanych mieszkań podawane w różnych opracowaniach, niestety nie są zupełnie porównywalne. Problem wynika między innymi z faktu, że większość nowych „M” jest sprzedawana w stanie deweloperskim, który wymaga sporych nakładów na wykończenie. Z drugiej strony, osoba biorąca pod uwagę rynek wtórny powinna znać koszty, jakie generuje ewentualny remont mieszkania. To ważna kwestia, bo w miarę upływu czasu coraz więcej nowszych lokali (np. z lat 2005 – 2010) będzie wymagało poważniejszych nakładów remontowych.

Generalny remont mieszkania oraz jego koszt to czynnik, który może znacząco zmienić kalkulacje dotyczące opłacalności zakupu lokalu z drugiej ręki. O tym, ile kosztuje remont mieszkania, powinny wiedzieć również osoby, które otrzymały starszy lokal w spadku. Może się okazać, że spadkobiercy nie stać na kosztowny remont mieszkania w bloku. Wówczas najlepszą opcją bywa skup nieruchomości, który zaoferuje dobre warunki cenowe za lokal do remontu. 

Koszt remontu mieszkania mocno zależy od potrzeb

 

Osoby zadające pytanie, ile kosztuje generalny remont mieszkania, najczęściej są zainteresowane stawkami w przeliczeniu na jeden metr kwadratowy. Trudno się temu dziwić, bo łączna cena za m2 lub cena robocizny za m2 pozwala lepiej porównać ewentualne koszty remontu mieszkania w przypadku różnych powierzchni lokali. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że szacunkowy koszt remontu w przeliczeniu na metr kwadratowy w dużej mierze zależy od preferencji właściciela oraz jego potrzeb. Inaczej bowiem remontuje się mieszkania pod wynajem dla studentów lub zagranicznych pracowników, a inaczej z myślą o własnych potrzebach.   

Szacunki z połowy 2021 roku opierające się między innymi kalkulatorach budowlanych i kosztorysach wskazują, że generalny remont mieszkania o typowej powierzchni kosztuje w średnim wariancie około 1500 zł – 1800 zł za 1 metr kwadratowy. Bardzo wybredne osoby mogą nie zmieścić się jednak w jednostkowym koszcie 3000 zł. Możliwa jest też obniżka do stawki za metr kwadratowy mniejszej od 1000 zł w razie wykorzystania tańszych materiałów, polowania na promocje lub wykonania części prac samodzielnie albo z pomocą zaprzyjaźnionego fachowca. Ta ostatnia kwestia jest ważna, bo cena robocizny za m2 stanowi bardzo ważny składnik ostatecznych kosztów remontu. 

Cena za m2 dotycząca remontu na pewno będzie wyższa niż np. 1000 zł – 1500 zł w razie poważnych problemów związanych np. z trwałym zawilgoceniem ścian mieszkania. Niewiele osób decyduje się jednak na zakup lokum w tak złym stanie technicznym, skoro na rynku jest cała masa mniej problematycznych alternatyw.

Jak widać, koszty remontu mieszkania w złym stanie technicznym mogą być dość spore, dlatego jeśli jesteś mieszkańcem Warszawy, koniecznie sprawdź ofertę jednej z naszych filii. Skup nieruchomości Warszawa gwarantuje szybką wycenę nieruchomości nawet w ciągu 24 godzin od czasu przesłania formularza.

Remont mieszkania: oszczędności czasem są pozorne

 

Wiele osób pytających, ile kosztuje remont mieszkania, od razu nastawia się na minimalizację kosztów. Niekoniecznie jest to dobre rozwiązanie, bo najtańsze materiały wykończeniowe i elementy wyposażenia dostępne w marketach budowlanych zwykle cechują się dość niską jakością. Będzie to prawdopodobnie skutkowało koniecznością dokonywania okresowych napraw i skróceniem czasu do kolejnego remontu. Warto zatem zastanowić się, czy oszczędzanie za wszelką cenę na pewno jest dobrym wyjściem. 

Osoby zamierzające kupić lokum z rynku wtórnego i później przeprowadzić remont mieszkania w bloku powinny sprawdzić, czy obydwu tych wydatków nie można sfinansować przy pomocy jednego kredytu mieszkaniowego. Byłoby to opłacalne rozwiązanie, ponieważ kredyt mieszkaniowy cechuje się o wiele niższym kosztem (RRSO) niż kredyt gotówkowy. Kosztowe różnice mogą być nawet dwukrotne – trzykrotne. 

Osoby chcące wyremontować mieszkanie mogą ubiegać się o tzw. kredyt remontowy, ale pod warunkiem, iż jego zabezpieczeniem będzie konkretne mieszkanie. W tej sytuacji warto również przybliżyć sobie nieco tematykę sprzedaży nieruchomości z kredytem, aby w razie problemów finansowych wiedzieć, jakie masz alternatywy.

Sprzedaż mieszkania z kredytem – czy jest to możliwe?

Skup mieszkań uwalnia od problemów z remontem 

 

W praktyce może się okazać, że nawet perspektywa wydania na remont mieszkania tylko 1000 zł za jeden metr kwadratowy będzie nieakceptowalna dla wielu osób. Mowa o osobach, które już posiadają mieszkanie nadające się do remontu. Przyczyny wspomnianej sytuacji mogą być różne. Po prostu niektórzy spadkobiercy nie chcą inwestować w lokum, które nie jest im koniecznie potrzebne. Problemem bywa także brak zdolności kredytowej wynikający z faktu, że właściciel starszego lokum już teraz spłaca jeden kredyt (np. na budowę domu za miastem). 

Na całe szczęście, brak możliwości wyremontowania starszego lokalu wcale nie wyklucza jego szybkiej sprzedaży. Warto wiedzieć, że firmy prowadzące skup mieszkań oraz inne rodzaje skupu nieruchomości (np. skup domów), chętnie i szybko kupią lokum do remontu. Przykładem jest skup nieruchomości. Sfinalizowanie transakcji na terenie całej Polski będzie możliwe nawet w ciągu kilku kolejnych dni. Płatność ceny mieszkania jest dokonywana „gotówkowo” (bez pomocy kredytu) i następuje przy użyciu szybkiego przelewu lub gotówki do rąk własnych. Istnieje też możliwość podpisania umowy przedwstępnej z zadatkiem.

Chcesz pozbyć się mieszkania w opłakanym stanie technicznym? Nie masz środków na remont i chcesz przeprowadzić się do nowego lokum? Koniecznie sprawdź propozycję naszego skupu nieruchomości i prześlij uzupełniony formularz kontaktowy. Wycenimy i prześlemy propozycję odkupu w ciągu 24 godzin lub 72 godzin jeśli status prawny, lub stan techniczny mieszkania będzie problematyczny. 

Sekcja FAQ Masz pytania, może tu znajdziesz odpowiedź?

1. Mam mieszkanie do remontu – czy mogę je szybko sprzedać?

Kiedy chcesz sprzedać nieruchomość do remontu, możesz pozbyć się jej w krótkim czasie np. będąc mieszkańcem Krakowa. Nasz skup nieruchomości Kraków w krótkim czasie wyceni mieszkanie i prześle ofertę odkupu. Kiedy zdecydujesz się na nawiązanie współpracy, musisz tylko spotkać się z nami podczas podpisywania umowy kupna-sprzedaży u notariusza i to wszystko. 

2. Ile jest warte mieszkanie do remontu? Jak to sprawdzić?

Mieszkasz w Łodzi i nie wiesz, ile jest warte Twoje mieszkanie? Jako skup nieruchomości Łódź kompleksowo wyceniamy każdą nieruchomość, biorąc pod uwagę jej stan techniczny, prawny, metraż oraz lokalizację. Na podstawie tych danych dokonujemy wyceny i przesyłamy ją bezpośrednio do zainteresowanego klienta. Pamiętaj, że nawet mieszkanie do remontu ma swoją wartość, którą warto poznać przed podjęciem decyzji o wykonaniu remontu. Być może lepszym sposobem będzie sprzedaż mieszkania, a z pozyskanej gotówki zakup nowego w lepszym stanie technicznym.

3. Remontować czy sprzedać? Co się bardziej opłaca?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej remontować, czy może sprzedać mieszkanie w złym stanie technicznym. Wystarczy wziąć pod uwagę podstawowe aspekty dotyczące tego, ile może kosztować ewentualny remont. W skrajnych przypadkach takie działania przewyższają wartość nieruchomości, dlatego często lepszym pomysłem jest jej sprzedaż do skupu nieruchomości

4. Kiedy otrzymam środki ze sprzedaży mieszkania w skupie?

Wybierając nasz skup mieszkań, możesz liczyć na niemal natychmiastową wypłatę środków pochodzących ze sprzedaży mieszkania. Kwotę należną po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży mieszkania wypłacamy od ręki w gotowce lub w formie przelewu natychmiastowego. Oznacza to, że sprzedając nieruchomość z naszym udziałem, otrzymasz zapłatę w krótkim czasie bez konieczności długiego oczekiwania na wpływ środków. Gwarantujemy najlepsze rynkowe ceny odkupu, na które ma wpływ wycena wykonana przez naszych specjalistów tuż po przesłaniu formularza kontaktowego przez każdego z klientów.

 

Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

  • 1 krok
  • 2 krok
  • 3 krok

Zobacz więcej

Biuro nieruchomości Kłodzko

Mieszkanie za odstępne – co to, co warto wiedzieć?

podatek pcc

Podatek PCC – co to jest, kto go płaci, kiedy złożyć?

Mężczyzna z pieniędzmi, skup nieruchomości.

Ubezpieczenie pomostowe kredytu – co to jest?

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?