Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

 • 1 krok
 • 2 krok
 • 3 krok

 

Wycena nieruchomości – na czym polega? Jak się ją przeprowadza? Wycena nieruchomości to bezpośrednia czynność, która umożliwia nam ustalenie jaką wartość posiada dana nieruchomość, która jest w naszym posiadaniu. Taka procedura może zostać przeprowadzona przez nas samych, aczkolwiek nie będzie miała żadnej wartości prawnej, może zostać przeprowadzona także przez profesjonalnych rzeczoznawców, będzie wtedy ona miała pożądaną wartość prawną, a także może zostać przeprowadzona online przez taką firmę jak nasza. Wycena mieszkania czy domu nie jest najłatwiejszą czynnością, aczkolwiek jeżeli zdobędziemy kilka informacji i będziemy wszystko wykonywać rzetelnie możemy odnieść sukces, jednak jeżeli nie chcemy marnować naszego czasu to podjęcie współpracy ze specjalistą może okazać się wyborem idealnym. Nie zawsze musi się to wiązać z ogromnymi kosztami, ponieważ nasze biuro nieruchomości może wykonać dla ciebie wycenę zupełnie za darmo, a o wszelkich szczegółach naszej działalności dowiesz się z dalszej części artykułu.

Wycena nieruchomości Sosnowiec – czym tak właściwie się zajmujemy?

 

Nasza firma zajmuje się wyceną nieruchomości, ale nie tylko. Dodatkowo wspomnę, że wyceny nieruchomości wykonujemy także online, żeby jak najbardziej ułatwić życie naszym klientom i zaoszczędzić ich cenny czas. Nasza kadra pracownicza to najbardziej wykwalifikowani specjaliści, którzy w każdym możliwym momencie szkolą się właśnie dla was, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Nasza firma, która jak już wiecie zajmuje się wyceną mieszkań, a także ich skupem, została stworzona z myślą o osobach, dla których czas jest niezwykle cenny i wolą go poświęcić na większe przyjemności niż załatwianie spraw formalnych i tracenie czasu na spotkania z mało interesującymi osobami, którzy w tym samym czasie mogą przygotować twoją wycenę w 100 procentach online. Nasza działalność charakteryzuje się niesamowicie szybką obsługą klienta, a jednocześnie wyśmienitym kontaktem ze specjalistami, którzy są w stanie odpowiedzieć na każde twoje nurtujące pytanie oraz rozwiać wszelkie wątpliwości jakie spotkasz na swojej drodze do zamierzonego celu.

 

Odwiedź też nasz skup nieruchomości w Warszawie!

Wycena nieruchomości – co to właściwie jest?

 

Wyjaśnienie po krótce czym się zajmujemy już było, to teraz nadszedł czas na pewne bardzo istotne konkrety. Przejdźmy więc do najważniejszej kwestii jakimi jest wycena mieszkania czy domu. A więc tak, wycena nieruchomości to próba określenia jak najdokładniejszej wartości domu, mieszkania czy gruntu, wyrażona w realnie możliwej do uzyskania kwocie podczas sprzedaży bezpośredniej. Takie działanie niestety nie należy do najłatwiejszych, ze względu chociażby na fakt, że dla każdego z nas wiele z elementów ma różną wartość chociażby sentymentalną i postrzegamy je w zupełnie innych aspektach. Bardzo dobrym przykładem może się okazać mieszkanie, które nadaje się tylko i wyłącznie do generalnego remontu, dla jednego z kupców może okazać się inwestycją bez dna i będzie dla niego zupełnie nieopłacalny zakup takiego mieszkania, a dla odpowiedniego kupca, skupu czy inwestora to samo mieszkanie będzie miało duży potencjał i po chwili będzie zdecydowany na jego kupno i będzie w stanie zapłacić za nie o wiele więcej niż jest faktycznie warte w danym momencie, ze względu na to jaki potencjał zarobkowy posiada. Wartość mieszkania jest kompletnie względnym pojęciem, jak i dla kupca tak i dla sprzedawcy, niektóre elementy mogą mieć większe jak i mniejsze znaczenie. Każdy z domowników danej nieruchomości może czuć niezwykle dużą więź emocjonalną z danym miejscem, co za każdym razem powoduje wzrost ceny takiej nieruchomości ze względu na jej sentymentalność. Jeśli jednak sytuacja życiowa czy chęć inwestycji posunie nas do kroku, wzięcia kredytu pod zastaw mieszkania, czy ogólnie nieruchomości to będziemy zmuszeni podjąć współprace ze specjalistą, czyli profesjonalnym rzeczoznawcą zajmującym się profesjonalną wyceną nieruchomości. Bank czy sąd niestety, ale nie będą zwracały uwagi na naszą samodzielną wycenę nieruchomości oraz jaki sentyment do niej posiadamy, a będą się liczyły dla nich fakty, na przykład takie, jaka jest faktyczna wartość danej nieruchomości, w takiej sytuacji zawsze niezbędna będzie wycena rzeczoznawcy, aczkolwiek banki zazwyczaj posiadają własnych rzeczoznawców i opinie innych nie bardzo ich interesują.

 

Więc jak krok po kroku wygląda wycena nieruchomości?

 

W tym przypadku posłużymy się nieco inną definicją wyceny nieruchomości, a mianowicie nawiązując do przepisów jakie obowiązują w polskim prawie, wycena mieszkania to także urzędowe potwierdzenie jego wartości, które może okazać się niezbędne do uczestniczenia w sprawach jako strona postepowania. Taka wycena musi być wykonana przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego i decyduje ona o rzeczywistej wartości danej nieruchomości, która nie podlega żadnej dyskusji. Wycena nieruchomości związana z urzędowym potwierdzeniem jej wartości jest bezpośrednio związana z przepisami z rozporządzenia Rady Ministrów. Możemy tam znaleźć szczegółowe wytyczne, w jaki sposób dana nieruchomość powinna zostać wyceniona i na co najbardziej należy zwrócić uwagę oraz konkretny wzór protokołu i oświadczenia jaki musi powstać podczas wykonywania prawnej wyceny domu, mieszkania czy gruntu.

 

Typy wartości nieruchomości

 

Wycena nieruchomości Sosnowiec zawsze z chęcią odpowie na nurtujące was pytania, a teraz nawiążemy ciut do tego jakie możemy wyróżnić typy wartości nieruchomości. A mianowicie w momencie, kiedy powstaje ekspertyza to jej celem jest ustalenie przez rzeczoznawcę faktycznej wartości nieruchomości. Takie wartości mogą być dwie. Pierwsza to wartość rynkowa nieruchomości, obejmuje ona mieszkania, które są przedmiotem obrotu, jednocześnie jest realną ceną jaką możemy otrzymać sprzedając mieszkanie na rynku wtórnym, zwracając uwagę na wszelkie warunki i udogodnienia. Natomiast druga to wartość odtworzeniowa nieruchomości, które także mogą być przedmiotem obrotu, aczkolwiek w tym przypadku dodatkowo bierze się pod uwagę wartość gruntu oraz koszt odtworzenia składowych z uwzględnieniem ich zużycia.

 

Na jakie rzeczy najczęściej zwraca się uwagę podczas wyceny nieruchomości?

 

Wycena mieszkania niejednokrotnie okazuje się być niezwykle trudna. Nasza firma – wycena mieszkań Sosnowiec posiada wieloletnie doświadczenie dzięki któremu możemy przeprowadzić jak najbardziej efektowną wycenę nieruchomości, ponieważ zwracamy uwagę na wszystkie najważniejsze aspekty, które jednocześnie są udogodnieniami, a między innymi są nimi:

 • rodzaj nieruchomości,
 • położenie nieruchomości,
 • przeznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego,
 • wyposażenie,
 • komfort,
 • bezpieczeństwo,
 • koszt odtworzenia części składowych z uwzględnieniem ich zużycia,
 • okolica,
 • opłaty licznikowe,
 • czynsz,
 • koszty związane z użytkowaniem,
 • udogodnienia dla niepełnosprawnych,
 • winda,
 • garaż podziemny,
 • prywatne miejsce parkingowe,
 • lokalizacja względem, sklepów, przychodni zdrowia, placówek edukacyjnych, gastronomii i wiele, wiele innych.

Kiedy mówimy o nieruchomościach mieszkalnych, to znaczy domach i mieszkaniach, a nie gruntach, najczęściej podczas wykonywania wyceny sugerujemy się ceną jaka jest uzyskiwana poprzez nieruchomości w bliskiej okolicy i o podobnych parametrach, jednakże korygujemy tą cenę o istotne cechy i różnice pomiędzy dwoma nieruchomościami. Taką wycenę nazywamy pobieżnie wyceną porównawczą. Natomiast jeżeli dysponujemy nieruchomością z rynku pierwotnego, która ma na celu głównie przynieść nam dochód, w takim wypadku zwiększamy podstawową cenę o realne dochody jakie z czasem może nam zacząć przynosić, lub osobie która zdecyduje się na jej zakup, abyśmy my finalnie zarobili na tej sprzedaży, a osoba kupująca także w przyszłości mogła pozyskać zysk z danej nieruchomości.

 

Czy wycena domu z działką wygląda inaczej niż wycena mieszkania?

 

Oczywiście, że tak! Jeżeli zabieramy się za wycenę domu z działką bierzemy wiele czynników dodatkowych pod uwagę, a są nimi między innymi:

 • rodzaj nieruchomości,
 • powierzchnię nieruchomości – działki i domu,
 • rok budowy,
 • standard domu i jego wykończenia,
 • aktualny stan techniczny,
 • dostęp do istniejącej infrastruktury w najbliższej okolicy.

Jak wygląda przykładowa wycena nieruchomości?

 

Operat szacunkowy powinien zawierać:

 • przedmiot i zakres dokonywanej wyceny;
 • cel wyceny nieruchomości, np. kupno domu czy sfinansowanie budowy domu kredytem hipotecznym;
 • podstawa formalna operatu szacunkowego;
 • źródła danych o nieruchomości;
 • daty ważne dla określenia wartości nieruchomości;
 • opis stanu nieruchomości – zabudowanej lub niezabudowanej;
 • przeznaczenie wycenianej nieruchomości;
 • charakterystyka i analiza rynku nieruchomości;
 • opis podejścia, metody i techniki operatu szacunkowego;
 • określenie rodzaju wartości;
 • obliczenie wartości nieruchomości.

Kiedy otrzymamy konkretną wycenę nieruchomości to wiemy już jaka jest aktualna wartość danej nieruchomości, wraz z czasem, gdy nieruchomość będzie niszczała to jej wartość będzie stopniowo spadać, natomiast, kiedy będziemy nadal inwestować w daną nieruchomość i podnosić jej standardy oraz na przykład w przypadku domu, rozwijać grunt w obrębie działki budowlanej, to analogicznie wartość danej nieruchomości będzie powoli wzrastać. W takiej sytuacji wartość nieruchomości będzie dynamicznie się zmieniać. Warto w takiej sytuacji poczekać z profesjonalną wyceną do momentu, aż nieruchomość będzie w faktycznie takim stanie w jakim chcemy ją sprzedać w danym momencie, aby nie generować sobie mnóstwa dodatkowych kosztów związanych z profesjonalnymi wycenami nieruchomości.

Jakie koszty wiążą się z wykonaniem wyceny nieruchomości?

 

Podejmując współpracę z prywatną firmą musisz się liczyć ze stosunkowo dużymi kosztami, które poniesiesz za wykonanie wyceny mieszkania i musisz wziąć pod uwagę, że taka wycena nieruchomości nie będzie miała żadnej wartości prawnej, ani dowodowej, tylko taką wartość będzie posiadało oświadczenie wykonane przez profesjonalnego rzeczoznawcę. W takiej sytuacji zdecydowanie bardziej warto skorzystać z darmowych usług jakie oferuje wycena nieruchomości online w Sosnowcu. Dzięki współpracy właśnie z naszymi ekspertami, którzy posiadają nieograniczone możliwości i dostęp do bazy statystycznej sprzedaży mieszkań w konkretnych lokalizacjach oraz regionach, dzięki takiemu materiałowi porównawczemu twoje wyniki oszacowanej wartości mieszkania mogą okazać się jak najbardziej trafne i spowodować, że będziesz miał szanse na spieniężenie swojej nieruchomości w bardzo szybkim tempie, ponieważ znajdzie się wiele chętnych osób do zakupu nieruchomości w adekwatnej cenie do jej stanu. Po podjęciu współpracy z naszą firmą i wypełnieniu stosownego formularza, który znajduje się na naszej stronie internetowej, który oczywiście jest niezmiernie czytelny i prosty w obsłudze, nasi eksperci w ciągu 24 godzin prześlą ci przygotowaną przez nas wycenę twojej nieruchomości. Dzięki informacjom zawartym w formularzu jesteśmy w stanie bardzo szybko ocenić jaką faktyczną wartość posiada twój dom czy mieszkanie. Ważne jest załączenie zdjęć w formularzu, dzięki którym jesteśmy w stanie dokładniej oszacować jego wartość. Nie obejdzie się także bez rzetelnego wypełnienia wszelkich istotnych informacji oraz informacji o udogodnieniach, które stosunkowo do ich potencjału i zapotrzebowanie skutecznie będą podbijały cenę twojej nieruchomości do góry, jakimi mogą być:

 • garaż,
 • komórka lokatorska,
 • prywatne miejsce parkingowe,
 • podjazdy dla niepełnosprawnych,
 • ogród,
 • balkon,
 • winda,
 • zamknięte osiedle,
 • ochrona,
 • udogodnienia dla niepełnosprawnych,
 • podjazdy dla niepełnosprawnych,
 • parking podziemny,
 • monitorowany obiekt,
 • strefa dla dzieci,
 • bliska odległość do przystanków autobusowych, tramwajowych, sklepów, aptek, przychodni lekarskich oraz gabinetów weterynaryjnych.

 

Jakie dokumenty będą niezbędne do przeprowadzenia wyceny nieruchomości?

 

Jeżeli wycena będzie dotyczyć domu z gruntem to niezbędne będą takie dokumenty jak:

 • odpis z księgi wieczystej nieruchomości,
 • wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
 • wypis z rejestru gruntów wraz z mapką sytuacyjną,
 • mapę ewidencyjną dotyczącą działki,
 • pozwolenie na użytkowanie istniejącego budynku.

Oczywiście nie powinniśmy zapominać, że całkowicie inne dokumenty będą potrzebne do wyceny samej działki, czy mieszkania z rynku pierwotnego, czy rynku wtórnego.

Wycena nieruchomości wykonana przez nas

 

W przypadku, kiedy nie jest nam potrzebna profesjonalna opinia rzeczoznawcy w sprawach bankowych czy sądowych, warto podjąć współpracę właśnie z nami bądź spróbować oszacować cenę nieruchomości na własną rękę, aczkolwiek taka wycena nie będzie, aż tak bardzo efektywna jak nasza, ze względu na wiele czynników, aczkolwiek zupełnie bez sensu jest marnowanie czasu na pozyskiwanie wiedzy, która będzie nam niezmiernie potrzebna, aby wykonać taką wycenę efektywnie, w takiej sytuacji lepiej podjąć współprace z nami, ponieważ i tak wykonamy tą wycenę całkowicie za darmo. Nasza firma posiada wieloletnie doświadczenie, które niezmiernie przekłada się na naszą efektywną pracę, z doświadczenia wiemy, że mieszkania, które zostały przez nas wycenione w szybkim tempie znalazły swoich nowych właścicieli. Nasza firma poza wykonywaniem wycen mieszkań zajmuje się także skupem nieruchomości w celach inwestycyjnych. Więc jeżeli masz w planach szybko pozbyć się swojej nieruchomości w dobrej cenie i nie przejmować się już niczym to trafiłeś wręcz idealnie, możemy się zająć wszystkim na raz. Pierwszym krokiem do pozbycia się problemu jest rzetelne wypełnienie formularza kontaktowego, który znajduje się na naszej stronie internetowej. Od momentu wypełnienia przez ciebie formularza kontaktowego w ciągu 24 godzin otrzymasz od nas wycenę swojej nieruchomości, jeśli będzie ona dla ciebie satysfakcjonująca możesz się zdecydować na sprzedaż mieszkania właśnie nam. Dzięki naszej współpracy online, będziesz musiał spotkać się z nami tylko raz, a dodatkowo dbając o wygodę i komfort naszych klientów możemy zaproponować ci, abyś to ty wybrał dogodne dla ciebie miejsce i czas oraz wybór kancelarii notarialnej będzie należał właśnie dla ciebie, może to być twoja ulubiona pani notariusz, albo miejsce najbliżej twojego domu, my się do wszystkiego dostosujemy. Takie transakcje finalizujemy z własnych środków, dzięki czemu nie ma obaw o opóźnienia w płatnościach lub całkowitej rezygnacji z realizacji transakcji. Po podpisaniu aktu końcowego u notariusza, wykonujemy przelew natychmiastowy, a ty już po chwili cieszysz się z pieniędzy na koncie, a klucze do twojej nieruchomości przekazujesz nam dopiero w momencie, kiedy pieniądze zaksięgują się na twoim koncie bankowym. Bezpieczeństwo transakcji to nasz priorytet. Jeżeli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości to z chęcią odpowiemy na twoje wszystkie pytania i rozwiejemy wątpliwości, abyś pełen świadomości mógł podjąć kolejne kroki działania i ostateczne decyzje w drodze do bycia szczęśliwym.

Dlaczego podjąć współpracę właśnie z nami?

 

Nasi specjaliści będą cały czas do twojej dyspozycji. Zależy nam na twojej satysfakcji oraz na tym, abyś maił solidne podstawy, aby polecić nas swoim znajomym czy rodzinie. Zrobimy wszystko, abyś zaoszczędził jak najwięcej swojego czasu. Współpraca z naszą firmą to nie tylko bezpieczeństwo i komfort, ale także świadczenie usług na najwyższym poziomie. Nie chcemy, aby proces sprzedaży twojego mieszkania trwał w nieskończoność, chcemy aby twój dom czy mieszkanie zostało sprzedane w możliwie jak najszybszym czasie. W takim wypadku możesz skorzystać albo z własnych umiejętności sprzedażowych, albo z usług naszego skupu nieruchomości, a wybór tej opcji załatwia problem twojej nieruchomości w kilka dni nie ważne w jakiej sytuacji prawnej twoje nieruchomość się znajduje. Teraz to jest właśnie twój czas na podejmowanie ważnych decyzji. Nie marnuj ani minuty.

Pozdrawiamy, zespół wycen nieruchomości Sosnowiec

 

Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

 • Szybka wycena
 • Jedna wizyta w mieszkaniu
 • Bezpieczna sprzedaż