Sprzedaj mieszkanie

Aby otrzymać ofertę zakupu, wypełnij formularz z informacjami o Twoim mieszkaniu.

 • 1 krok
 • 2 krok
 • 3 krok

 

Mieszkanie w Gdańsku wydaje się być dobrym pomysłem nie tylko w sezonie letnim. Nieruchomości w Trójmieście mogą okazać się być dobrym źródłem dochodu, pod warunkiem, że skrupulatnie podejdzie się do tematu ich wyceny. Istotną rzeczą jest, aby znać wartość swojego mieszkania, domu czy działki – pozwoli to na uniknięcie problemu:

 • zbyt wysokiej ceny w wystawionym ogłoszeniu, gdyż może ona skutecznie zniechęcać potencjalnych nabywców, przez co proces sprzedaży może dłużyć się w nieskończoność;
 • zbyt niskiej ceny, ponieważ wiąże się to automatycznie ze stratą pieniędzy na rzecz sprzedającego.

Co zrobić, by temu zaradzić? Przede wszystkim, warto dokonać profesjonalnej wyceny nieruchomości. Nasza firma, jako jedna z niewielu na Polskim rynku, świadczy usługę kompleksowej pomocy podczas wyceniania nieruchomości na terenie Gdańska.

Dlaczego Gdańsk jest tak atrakcyjny?

 

Gdańsk to niezwykle wyjątkowe miejsce, które jest jednym z najstarszych i największych miast portowych w Polsce.  Zajmuje ono szóste miejsce w naszym kraju pod względem liczby ludności oraz siódme pod względem powierzchni. Gdańsk jako miasto jest uznawane za bardzo ważne centrum kulturowe, naukowe i gospodarcze w województwie pomorskim. Atrakcyjna oferta rynku nieruchomości powoduje, że coraz większa ilość osób decyduje się na zakup mieszkania wystawionego na sprzedaż w tym mieście.

Istnieje wiele powodów, dla których warto zamieszkać w Gdańsku. Są to między innymi:

 • dobytek historyczno-kulturowy – Trójmiasto posiada niezwykle bogatą historię. Miejsca takie jak Stare Miasto, Śródmieście czy wszystkim znane Westerplatte to lokalizacje, które przyciągają tłumy;
 • bliskość Morza Bałtyckiego;
 • przestrzeń rozrywkowa, która tętni życiem przez cały rok – Gdańsk jest jednym z miast znajdujących się na czele listy najczęściej obieranych kiernków wypoczynkowych w Polsce;
 • bogactwo okolicznych lasów;
 • liczne ścieżki rozwoju – Gdańsk jest często wybierany jako miejsce spotkań biznesowych. Posiada także ciekawą ofertę szkolnictwa wyższego. Znajduje się tu in. Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Gdańska Szkoła Wyższa;
 • doskonała infrastruktura handlowo-usługowa;
 • atrakcyjność inwestycyjna – od lat nieruchomości na terenie Gdańska utrzymują tendencję wzrostową.

Jak prezentują się ceny mieszkań w Gdańsku?

 

Obecnie można zaobserwować znaczny wzrost cen nieruchomości. Zjawisko to jest szczególnie widoczne przede wszystkim w dużych miastach, do których zaliczany jest także Gdańsk. Wartość oraz ceny mieszkań w Gdańsku ulegają nieprzerwanym zmianom, ponieważ na dzień dzisiejszy rynek nieruchomości jest bardzo niestabilny. Dlatego tak ważną czynnością jest dokonanie prawidłowej wyceny nieruchomości. Dzięki temu sprzedający będzie miał możliwość stworzenia atrakcyjnej dla potencjalnych nabywców oferty swojego lokalu.

Warto mieć na uwadze, że sprzedaż mieszkania w Gdańsku bez jego odpowiedniej wyceny nie zawsze przynosi zamierzone efekty. Z tego powodu zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy, która realizuje usługę kompleksowej wyceny nieruchomości metodą online zupełnie za darmo.

Czym jest wartość nieruchomości?

 

Z definicji wartość nieruchomości to najbardziej prawdopodobna cena, możliwa do uzyskania na rynku, przy założeniu, że strony transakcji są od siebie niezależne, i upłynął odpowiedni czas do wyeksponowania nieruchomości.

Wspominając o wartości nieruchomości, z reguły pierwsza na myśl wysuwa się jej wartość rynkowa. Niezależnie od tego, do jakiego celu chcemy przeznaczyć dane lokum, na początku warto zwrócić uwagę właśnie na nią. Mówiąc krótko, jest to kwota, jaką potencjalny nabywca jest w stanie zaoferować  za dane mieszkanie, dom czy działkę znajdującą się na polskim rynku.

Podczas oszacowywania ich wartości bierze się pod uwagę przede wszystkim takie czynniki jak: typ nieruchomości, metraż, wiek, lokalizacja, przeznaczenie, sposób użytkowania, ale też stan techniczny. Są to aspekty, które mają bezpośredni wpływ na zarówno początkową, jak i ostateczną wartość gruntów oraz budynków.

Z tego względu warto odpowiednio podejść do oszacowania swojej nieruchomości, ażeby przed wystawieniem lokalu na sprzedaż lub przy podpisaniu umowy kupna uniknąć niepotrzebnego zaniżenia lub zawyżenia ceny za jego wartość.

Jakie czynniki wpływają na wartość nieruchomości?

 

Wartość majątku jest zależna przede wszystkim od jej przeznaczenia. Zupełnie inne czynniki brane są pod uwagę przy wyborze pod użytkowanie prywatne, a inne mają znaczenie przy wyborze nieruchomości, która wiąże się z prowadzeniem działalności gospodarczej. Niemniej jednak, niemalże zawsze, do jednych z najważniejszych aspektów, które mają bezpośredni wpływ na wycenę, zalicza się:

 • wiek, metraż oraz ogólny stan techniczny nieruchomości;
 • atrakcyjność lokalizacji, w jakiej dany lokal jest położony;
 • obiekty znajdujące się w otoczeniu nieruchomości, takie jak obiekty handlowe i usługowe, tereny rekreacyjne czy węzły komunikacyjne;
 • uregulowany stan prawny.

Czym  jest wycena nieruchomości?

 

W jaki sposób najłatwiej zdefiniować pojęcie wyceny nieruchomości? Najprościej rzecz ujmując, jest to kompleksowe określenie wartości nieruchomości na danym terenie na podstawie jego stanu technicznego oraz przedłożonej dokumentacji. Jest to proces, którym profesjonalnie zajmuje się tzw. rzeczoznawca majątkowy. Oczywiście nie zrobi on tego za darmo, natomiast w niektórych przypadkach jego usługi mogą okazać się niezbędne. Jeżeli jednak chcemy zająć się tą sprawą sami, warto mieć na uwadze, że obecnie istnieje również możliwość dokonania wyceny nieruchomości metodą online, co nie generuje żadnych kosztów, a pozwala równocześnie na uzyskanie atrakcyjnej oferty sprzedaży lokum.

W jaki sposób oszacować wartość swojej nieruchomości?

 

Osoba nieposiadająca doświadczenia w tej kwestii może mieć nie lada kłopot z poprawną oceną wartości swojej nieruchomości. W momencie pojawienia się takiej konieczności najlepszym pomysłem jest udanie się do biura nieruchomości, które w sposób profesjonalny się tym zajmie. Jednak w sytuacji, kiedy priorytetem jest zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, warto skorzystać z bezpłatnej usługi kompleksowej wyceny nieruchomości, która znajduje się w ofercie naszej firmy.

Wykonujemy m.in.:

 • wyceny lokali mieszkalnych;
 • wyceny lokali komercyjnych;
 • wyceny budynków mieszkalnych;
 • wyceny budynków gospodarczych;
 • wyceny budynków przemysłowych;
 • wyceny budowli i obiektów komercyjnych.

Kto może skorzystać z wyceny nieruchomości Gdańsk?

 

Z usług naszej firmy mogą skorzystać nie tylko przedsiębiorstwa, ale również osoby prywatne.  Dokonanie wyceny mieszkania odbywa się na podstawie wielu danych statystycznych, jak i przeglądu lokalu przez doświadczonego rzeczoznawcę. Przedstawiamy ofertę każdej osobie, która za pośrednictwem formularza na stronie internetowej prześle nam podstawowe dane dotyczące swojej nieruchomości.

Ceny mieszkań w Gdańsku stale ulegają zmianom, nie tylko ze względu na rosnące zainteresowanie Trójmiastem, ale też czynniki takie jak inflacja czy ogólna sytuacja gospodarcza w kraju i na świecie. Dlatego tak ważnym aspektem przed podjęciem decyzji o sprzedaży jest dokonanie szczegółowej wyceny mieszkania. Gdańsk jest nie tylko stolicą województwa pomorskiego, ale też prężnie rozwijającym się miastem. Jego mieszkańcy skupiają się na nieustającym rozwoju finansowym czy inwestycjami zarówno w budynki mieszkalne jak i lokale usługowe.

Wycena mieszkania u rzeczoznawcy – kiedy jest wskazana?

 

Istnieje tylko jeden przypadek, kiedy to wycena nieruchomości za pośrednictwem rzeczoznawcy majątkowego jest absolutnie niezbędna. Dzieje się tak tylko wtedy, kiedy dana osoba ubiega się o uzyskanie kredytu hipotecznego. Operat szacunkowy zezwala na wydanie przez bank decyzji o możliwości realnego finansowania zakupu nieruchomości przy określonej cenie rynkowej. Osoby, które wnioskują o uzyskanie kredytu hipotecznego, muszą zadbać o prawidłowo wykonany operat szacunkowy. To bardzo ważne, gdyż jest on niezbędnym dokumentem pozwalającym na sprawne i bezproblemowe przejście procesu wnioskowania o długoterminową pożyczkę.

Kiedy jednak wycena nieruchomości jest nie niezbędna, lecz wskazana? Zarówno podczas oceny wartości swojego majątku, w sytuacji zawierania transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości jak i chęci wykorzystania lokalu jako zabezpieczenie pod kredyt hipoteczny wskazane jest wykonanie operatu szacunkowego. Takimi sprawami profesjonalnie zajmuje się rzeczoznawca majątkowy. Jest to specjalista posiadający odpowiednie wykształcenie, uprawnienia oraz wszechstronną wiedzę pozwalającą na prawidłowe oszacowanie wartości mieszkania. Dokonuje on szczegółowej analizy dokumentów w postaci ksiąg wieczystych oraz wizualnej oceny nieruchomości pod względem jej potencjalnych atutów.

Czym jest operat szacunkowy?

 

Operat szacunkowy to opinia autorska rzeczoznawcy majątkowego o wartości nieruchomości, stanowiąca dokument urzędowy – honorowany przez organy państwowe i finansowe, sporządzany wyłącznie w formie pisemnej. Jest on również niezbędny przy sprzedaży nieruchomości przez komornika. W takiej sytuacji wycena mieszkania metodą online nie jest możliwa. Z tego względu, iż jest to rozwiązanie dość kosztowne, w przypadku zwykłej sprzedaży mieszkania bywa rzadko opłacalne.

Decydując się na sprzedaż mieszkania za pośrednictwem biura nieruchomości, często można mieć styczność z dodatkowo płatną usługą wyceny lokalu. Najczęściej proces tego typu wyceny jest jak najbardziej prawidłowo przeprowadzony, jednak trzeba liczyć się z dodatkowym kosztem, który waha się zwykle między 400, a 1000 zł.

Wycena nieruchomości online

 

Jesteś posiadaczem nieruchomości na sprzedaż i masz spore trudności z oszacowaniem jej wartości? Czy jest to mieszkanie po przejściach, wymagające gruntownego remontu, zniszczone, a może po pożarze lub zalaniu? Czy budynek jest w kiepskim stanie technicznym, mało atrakcyjnej lokalizacji lub jest zadłużony w banku czy spółdzielni mieszkaniowej? Należy mieć na uwadze, iż sprzedaż tego typu nieruchomości na własną rękę może przysporzyć wiele problemów oraz obciążona jest wysokim ryzykiem straty finansowej. Nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy sprzedający niepotrzebnie decyduje się na dużą obniżkę cenową, zakładając, że tylko wtedy uda mu się sprzedać taką nieruchomość.

Wycena nieruchomości online jest wygodną formą ocenienia wartości budynku lub obiektu handlowego. Podejmując decyzję o wycenie mieszkania, można przyczynić się zarówno do słusznego ustalania cen rynkowych w danym mieście jak i wystawienia ogłoszenia o sprzedaży za sensowne pieniądze. Warto wspomnieć, iż tego typu usługa realizowana przez naszą firmę jest zupełnie bezpłatna oraz w pełni bezpieczna.

W jaki sposób funkcjonuje wycena nieruchomości online?

 

Proces wyceny mieszkania w Gdańsku, który przeprowadzamy, jest mało skomplikowany. Aby wycenić daną nieruchomość online, należy wejść na naszą stronę internetową i wypełnić przeznaczony do tego formularz. Warto zaznaczyć, że dokonanie wyceny metodą elektroniczną za pośrednictwem Internetu nie wymaga uiszczenia żadnych opłat z tego tytułu. Wycena nieruchomości online z pomocą naszej strony internetowej zapewnia przede wszystkim wygodę jak i przyspiesza cały proces. W formularzu zawarte są podstawowe informacje dotyczące nieruchomości takie jak:

 • lokalizacja;
 • powierzchnia;
 • stan techniczny;
 • dodatkowe atuty np. balkon, garaż, miejsce postojowe, piwnica czy strych;
 • zdjęcia;

Po wypisaniu wszystkich niezbędnych informacji należy przesłać je nam, a wycena nieruchomości online pojawi się w przeciągu 24 godzin. Po zaakceptowaniu wyceny nasza firma jest gotowa pomóc w kompletowaniu niezbędnej dokumentacji.

Na ten czas, aby ocenić wartość mieszkania, działki czy domu, nie trzeba umawiać się na fizyczne spotkanie z rzeczoznawcą majątkowym. Jedynym wymogiem jest nieprzerwany dostęp do Internetu i to wystarczy, aby sprawnie dokonać wyceny nieruchomości metodą online. Jest to z pewnością wygodna opcja dla każdego, komu zależy na szybkim uzyskaniu informacji o realnej wartości swojego lokum przed jego sprzedażą lub kto chce otrzymać interesującą go ofertę skupu nieruchomości, w jak najkrótszym przedziale czasowym.

Czy wycena nieruchomości online jest bezpieczna?

 

Skorzystanie z naszej usługi kompleksowej wyceny nieruchomości jest procesem w 100% bezpiecznym. Umożliwia to szybkie i sprawne określenie wartości lokum, a także otrzymanie istotnej informacji na temat realnej sumy jaką sprzedający może uzyskać na zbyciu mieszkania. Przede wszystkim dokonując wyceny nieruchomości metodą online zaoszczędzamy czas, który trzeba by było przeznaczyć na fizyczne spotkanie z rzeczoznawcą majątkowym. Nasi specjaliści zaopatrzeni są w wieloletnie doświadczenie w branży,  a podczas wyceny dogłębnie analizują wszystkie elementy nieruchomości oraz porównują wycenę z innym ofertami, które aktualnie znajdują się w sprzedaży na polskim rynku. Jedyne, co trzeba zrobić, to wejść na naszą stronę internetową i wypełnić odpowiedni formularz, wpisując podstawowe informacje o swojej nieruchomości, a kompleksowa wycena będzie gotowa w przeciągu 24 godzin.

Warto wspomnieć, iż zarówno wykonanie operatu szacunkowego, jak i wycena nieruchomości to bardzo ważne aspekty, o których należy pamiętać nie tylko podczas sprzedaży lokalu, ale również podczas wnioskowania o uzyskanie kredytu hipotecznego. Z pewnością  możliwość wyceny nieruchomości metodą online jest dużo wygodniejszą opcją, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo cennego czasu i pieniędzy.

Czy warto wykonać wycenę nieruchomości online?

 

Wiele ludzi zadaje sobie pytanie czy warto wykonać wycenę nieruchomości metodą online. Odpowiedź brzmi – zdecydowanie. Takie rozwiązanie umożliwia pozyskanie kompleksowej oceny wartości danego lokalu przed jego sprzedażą, a także otrzymanie niezbędnej informacji na temat tego jaka kwota będzie najbardziej realna dla sprzedającego.  Usługa wyceny nieruchomości online nie wymaga ponoszenia żadnych dodatkowych opłat.

Uwzględniając wymienione powyżej aspekty naszej usługi, tego typu wycena mieszkania jest z pewnością  intrygującą alternatywą w stosunku do tradycyjnego operatu szacunkowego, którego dokonuje rzeczoznawca majątkowy.

Jakie atuty niesie ze sobą wycena nieruchomości w Gdańsku online?

 

Usługa wyceny nieruchomości Gdańsk, która znajduje się w ofercie naszej firmy posiada wiele zalet. Należą do nich m.in.:

 • szybki czas działania;
 • brak uiszczania jakichkolwiek opłat za usługę wyceny;
 • doradztwo wykwalifikowanego zespołu specjalistów;
 • pomoc w kompletacji niezbędnych dokumentów.

Reasumując, warto zdecydować się na podjęcie współpracy z naszą firmą, ażeby poprawnie wycenić mieszkanie w Gdańsku.

Podsumowanie

 

Szybki czas działania, wykwalifikowany zespół specjalistów z doświadczeniem w branży oraz profesjonalne podejście do każdej sprawy to najważniejsze atuty, jakimi charakteryzuje się nasze przedsiębiorstwo realizujące szybką wycenę nieruchomości w Gdańsku online. Wybierając naszą firmę, można mieć pewność, że proces wyceny mieszkania przebiegnie szybko i bezpiecznie.

 

Odwiedź też nasz skup nieruchomości w Warszawie!

Szczęśliwa rodzina po etapie w którym szukam mieszkania

Łatwy i bezpieczny sposób sprzedaży mieszkania

Sprzedaj swoje mieszkanie bez wychodzenia z domu i zbędnych spotkań. W ciągu 1 dnia.

 • Szybka wycena
 • Jedna wizyta w mieszkaniu
 • Bezpieczna sprzedaż