3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

pilnie sprzedam mieszkanie
Pilnie sprzedam mieszkanie – krok po kroku

Pilnie sprzedam mieszkanie – krok po kroku

W momencie podjęcia decyzji o sprzedaży nieruchomości – im szybciej znajdziesz nowego nabywcę, który kupi mieszkanie, tym lepiej. Wynika to z faktu, że czym dłużej nieruchomość jest obecna na rynku, tym mniej atrakcyjną możesz otrzymać propozycję kupna. Brak zainteresowania ofertą powoduje również frustrację i generuje dodatkowe koszty w postaci comiesięcznego czynszu i opłat za odświeżanie ogłoszenia.

Oprócz aspektu strategicznego, szybka pilna sprzedaż mieszkania może się okazać również koniecznością. Rozwód, nagła nieprzewidziana sytuacja życiowa wymagająca większej ilości gotówki, pojawienie się dziecka – czasami życie każe szukać najszybszego sposobu na sprzedaż nieruchomości.

Aby skutecznie i szybko doprowadzić nieruchomość do sprzedaży, konieczne jest zaangażowanie Twojego czasu, sił i pieniędzy. Będąc pochłoniętym sprawami zawodowymi i rodzinnymi, może być ciężko wygospodarować na to czas. Efektem tego jest przedłużająca się sprzedaż i brak zainteresowania ze strony potencjalnych klientów.

Rosnące aktualnie stopy procentowe i systematyczne podwyżki rat kredytowych w ostatnim czasie powodują, że wiele osób zaczyna zastanawiać się, czy to na pewno dobry moment na zakup własnego lokum. Wzrost miesięcznych zobowiązań i kolejne doniesienia o spodziewanych podwyżkach stóp procentowych sprawiają, że część osób może zwyczajnie obawiać się, że nie będzie w stanie spłacić kredytu. Wszystkie te czynniki przemawiają za tym, że sprzedaż nieruchomości okaże się bardziej pracochłonna niż dotychczas. Sprzedający muszą przygotować się na stworzenie maksymalnie atrakcyjnej oferty sprzedaży, aby wyróżnić się na tle wielu innych ogłoszeń.

Aby w krótkim czasie znaleźć nowego nabywcę, najpierw zdecyduj, w jaki sposób chcesz zainteresować kupujących. Opcje, które możesz rozważyć to:

● samodzielna sprzedaż,
● współpraca z biurem nieruchomości,
● skorzystanie z oferty skupu nieruchomości.

Sprawdź naszą wycenę nieruchomości

 

Kiedy wystawiasz samodzielnie mieszkanie na sprzedaż, trudno przewidzieć, czy kupujący będzie finansował zakup za pomocą gotówki, czy skorzysta z pomocy kredytu hipotecznego. Warto wspomnieć, że transakcje wyłącznie gotówkowe odbywają się szybciej, dlatego jeśli zależy Ci na szybkim zamknięciu oferty, warto być skłonnym do negocjacji ceny z zainteresowanym, który oferuje płatność od ręki. W przypadku korzystania z kredytu hipotecznego przez kupującego wiele czynności z uzyskaniem kredytu i późniejszą wypłatą środków na Twój rachunek bankowy znacznie się wydłuża. Proces sfinalizowania transakcji przy zakupie nieruchomości z kredytem hipotecznym może zająć ponad miesiąc. Natomiast w przypadku kupującego nieruchomość za gotówkę, można zamknąć cały proces w ciągu tygodnia lub dwóch. Czas ten obejmuje wtedy jedynie skompletowanie dokumentów przez sprzedającego i przygotowanie aktu notarialnego.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy profesjonalistów przy wystawieniu nieruchomości na sprzedaż, powierzenie tego zadania osobom świetnie znającym swoją branżę, z pewnością spowoduje większe zainteresowanie ofertą. Dobry pośrednik w nieruchomościach fachowo zaprezentuje mieszkanie na sprzedaż i dopełni wszelkich formalności. Usługi biura nieruchomości wiążą się nierzadko z wysokimi kosztami. Zarówno po stronie sprzedającego, jak i kupującego, co może zniechęcać do dokonania transakcji. Warto więc przed podpisaniem umowy określić szczegóły współpracy i wysokość prowizji.

Przeczytaj również o skup nieruchomości z problemami 

Ostatecznym rozwiązaniem może okazać się również skorzystanie z usług skupu nieruchomości. Z uwagi na sytuację finansową, wiele osób nie może sobie pozwolić na szukanie kupca przed dłuższy okres czasu i odkładanie w czasie sprzedaży mieszkania. Biura zajmujące się skupem nieruchomości oferują błyskawiczą propozycję wyceny nieruchomości oraz określenie warunków umowy. Dzięki takiej współpracy w ekspresowym tempie możesz sprzedać swoje mieszkanie i uzyskać potrzebną gotówkę na cele, które potrzebujesz.

Kiedy zdecydujesz się na współpracę ze skupem mieszkań, gotówkę z jego sprzedaży, otrzymasz natychmiast po podpisaniu umowy w obecności notariusza. Pieniądze zostaną wypłacone w gotówce lub przelewem na wskazany w umowie rachunek bankowy.
Biorąc pod uwagę wszystkie wady i zalety związane z korzystaniem usług biur zajmujących się skupem nieruchomości można uznać, że jest on optymalnym sposobem do szybkiego spieniężenia nieruchomości niosącym ze sobą wiele innych udogodnień – szybkość realizacji transakcji, załatwienie wszelkich formalności i skompletowanie dokumentów oraz dostęp do pieniędzy w bardzo krótkim czasie zachęcają do skorzystania z oferty skupu.
Jednak ze względu na fakt zaniżania wartości skupowanych nieruchomości, mimo wszystko warto przed podjęciem ostatecznej decyzji zaangażować się w dokładne poszukiwania nabywcy, który będzie w stanie zapłacić realną i uczciwą wartość nieruchomości.

 

Więcej znajdziesz na https://bnonline.pl/

Zobacz więcej

Zasiedzenie nieruchomości

Zasiedzenie nieruchomości – w dobrej czy w złej wierze?

umowa najmu mieszkania

Jakie są rodzaje umów mieszkaniowych?

wywłaszczenie nieruchomości

Wywłaszczenie nieruchomości- o co właściwie chodzi?

pilnie sprzedam mieszkanie

Pilnie sprzedam mieszkanie – krok po kroku

sprzedaż udziału w nieruchomości

Czy mogę sprzedać nieruchomość ze spadku?