3 kroki dzielą Cię od sprzedaży

Sprzedaj swoje mieszkanie w 3 prostych krokach.
Dołożymy wszelkich starań, żebyś był zadowolony

Jak sprzedać mieszkanie w 2022 roku?

Jak sprzedać mieszkanie w 2022 roku?

Sprzedać swoją nieruchomość może każdy, aczkolwiek warto zrobić to rozsądnie i w pełni bezpieczeństwa tak, aby każda ze stron transakcji mogła być w pełni zadowolona. Jak już pewnie się domyślacie bądź już tego doświadczyliście, proces sprzedaży mieszkania niejednokrotnie jest bardzo długi i żmudny, kiedy po raz setny prezentujemy mieszkanie potencjalnie zainteresowanym kupcom, a nic z tego nie wychodzi. W takich przypadkach nie należy rezygnować, ale warto sięgnąć po specjalistyczną pomoc agenta nieruchomości bądź skupu nieruchomości, oni bez dwóch zdań pomogą zażegnać ci twój kryzys.

Jeżeli przygotowujesz się do sprzedaży swojego mieszkania musisz się liczyć z wieloma przeciwnościami losu jakie spotkasz na swojej drodze, ponieważ to wcale nie taki łatwy proces. Niestety nie wystarczy wrzucić szybkiego ogłoszenia do gazety czy internetu, aby natychmiast znaleźć kupca i cieszyć się upragnionymi milionami monet. Na swojej drodze spotkasz na pewno wiele przeciwności losu, ale jeżeli będziesz posiadać odpowiednią wiedzę, którą możesz zdobyć, czytając artykuł do końca, na pewno z powodzeniem uporasz się z całym procesem.

 

Sprawdź nasz skup nieruchomości!

 

Każdy kolejny etap sprzedaży mieszkania będzie w pełni zależeć od tego jaki efekt końcowy chcesz uzyskać. Jeżeli zależy ci na szybkiej gotówce to cena mieszkania musi być stosunkowo atrakcyjna, aby szybko znalazł się kupiec. Jeżeli posiadasz wystarczająco dużo czasu i nie doskwiera ci brak gotówki możesz zażyczyć sobie wyższą cenę, aczkolwiek nadal musi ona być adekwatna do stanu faktycznego mieszkania, aby potencjalny kupiec był zainteresowany, w takim wypadku będziemy w stanie uzyskać wyższą kwotę, niż w przypadku, gdy będzie naglił nas czas. Ważną kwestią i często chwytającą za oko jest ogłoszenie o sprzedaży mieszkania z możliwością negocjowania ceny, jeżeli mamy duży zasób czasu, możemy pokusić się o wystawienie nieruchomości za dużo wyższą cenę, a następnie negocjować na naszych warunkach z potencjalnym kupcem.

Jeżeli zależy ci na szybkim wpływie gotówki na konto możesz pokusić się o skorzystanie z usług skupu nieruchomości, a jeżeli nie chcesz marnować czasu na zbędne spotkania może przypadnie ci do gustu współpraca ze skupem nieruchomości online. Jednak w żadnym wypadku nie możesz mieć pewności, że kwota jaką zaproponują ci za twoją nieruchomość będzie tak wysoka, jak kwota, którą mógłbyś uzyskać od osoby prywatnej, poświęcając więcej czasu na poszukiwanie kupca. Transakcja także będzie przebiegała zdecydowanie szybciej w przypadku, kiedy potencjalny kupiec będzie dysponował własnymi środkami, ponieważ wszelkie procedury w związku z uzyskaniem kredytu hipotecznego mogą ciągnąć się stosunkowo długo.

Kiedy wystawiasz ogłoszenie sprzedaży swojego mieszkania musisz mieć jasno określony termin, kiedy będzie ono gotowe do zamieszkania przez nowych właścicieli. Dla dużej ilości osób może być to kwestia, która zaważy na decyzji kupna nieruchomości.

 

Chcesz sprzedać działkę budowlaną?

 

Pierwszym, a zarazem najważniejszym krokiem podczas całego procesu transakcyjnego jest skompletowanie całej niezbędnej dokumentacji do sprzedaży mieszkania, ponieważ bez nich niemożliwe będzie przeprowadzenie jakiejkolwiek transakcji. W pierwszej kolejności musisz upewnić się, że posiadasz wszystkie prawa do tej konkretnej nieruchomości, bez tego niestety ani rusz dalej. Ze skompletowaniem dokumentów sprawa się trochę wikła, ponieważ inne dokumenty należy przygotować, jeżeli mieszkanie jest własnościowe, a inne, jeżeli mieszkanie jest komunalne lub spółdzielcze. Jeżeli jednak mamy do czynienia z mieszkaniem własnościowym będziemy potrzebować:

  • Akt notarialny nabycia nieruchomości,
  • Aktualny odpis z księgi wieczystej,
  • Zaświadczenie o zameldowaniu osób w danym lokalu,
  • Zaświadczeniu o braku zadłużeń.

Aby nie pozostać stratnym na przeprowadzeniu transakcji, należy pamiętać, że sprzedaż mieszkania wiąże się z koniecznością zapłaty podatku dochodowego o wartości, aż 19% dochodu, jesteś jednak zwolniony z takiej opłaty w momencie, kiedy dana nieruchomość jest w twoim posiadaniu minimum 5 lat.

Kolejnym ważnym krokiem jest rzetelna wycena mieszkania, niestety, ale bez tego cały proces nie ma szans powodzenia. Koniecznie musimy zweryfikować pewne aspekty naszej nieruchomości:

  • Lokalizację,
  • Metraż,
  • Wiek budynku,
  • Stan techniczny,
  • Stan prawny,
  • Standard wykończenia.

Na etapie wyceny warto jest skorzystać z pomocy specjalisty w tym zakresie, aby twoje ogłoszenie nie wisiało w sieci w nieskończoność z powodu zbytnio wygórowanej ceny.

Kolejnym krokiem jest uporządkowanie mieszkania i wykonanie rzetelnych i czytelnych dla klienta fotografii, to nimi będzie się on sugerował podczas typowania mieszkania idealnego dla siebie. Aby ogłoszenie mogło być kompletne musisz skupić się na napisaniu rzetelnego opisu twojej nieruchomości, ale pamiętaj, że ważne jest to, aby cała oferta była napisana jak najbardziej prostym językiem, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Następnie dodaj do sieci swoje kompletne ogłoszenie i w miarę możliwości zadbaj o to, aby było promowane w jak największej ilości miejsc.

Tak rzetelnie wykonany proces musi zakończyć się powodzeniem, w bliższej lub ciut dalszej przyszłości. Pamiętaj, że nie ma powodu, aby poddawać się po niepowodzeniu. Jeżeli w cały proces będziesz zaangażowany od początku do końca, wszystko na pewno zakończy się powodzeniem. 

 

Sprawdź nasz skup nieruchomości w Warszawie!

Zobacz więcej

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Wcześniejsza spłata kredytu a odsetki i zwrot

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości - co to jest?

Umowa przyrzeczona sprzedaży nieruchomości – co to jest?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Jak zrobić dobre zdjęcia mieszkania na sprzedaż lub wynajem?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Zrzeczenie się dziedziczenia – co warto wiedzieć?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?

Cena ubezpieczenia mieszkania, domu – jaki jest koszt?